Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #114

X-Force #114

X-Force #114

"Epitaph" - part 1

Postacie
Cytat

Jesse Bedlam: "Doesn't that makes us murderers Sam?"
Cannonball: "No Jesse, it makes us even"

Streszczenie

Buenos Aires. W kawiarni siedzi Tabitha wraz z Cannonballem ufarbowanym na czarno, tak że przypomina teraz Wisdoma. Ulicą wstrząsa potężna eksplozja, zupełnie jakby wybuchła bomba. Sam pyta Tabby czy jest zadowolona, a z miejsca wybuchu ewakuują się Domino, Warpath i Jesse. X-Force wysadzili właśnie siedzibę Gentechnic, firmy dostarczającej lekarstwa oparte na tkankach uzyskanych z mutantów. W tym celu eksperymentowano na dzieciach z brazylijskich faveli. Teraz w miejscu "szczęśliwej rodziny", którą w świetle reklam miała być firma, zieje olbrzymia dziura. Eksplozja kosztowała również życie akcjonariuszy, którzy pojawili się w tym czasie na spotkaniu. Grupa zastanawia się co począć dalej i jakie miejsce obrać na swój następny cel. Wciąż posługują się dokumentami pozostawionymi im przez Wisdoma, dzięki którym identyfikują kolejne cele. Warpath proponuje, aby postarali się odnaleźć osobę, która ich "zabiła" w Rosji podczas ostatniej misji [poprzedni numer]. Tabby i Sam stwierdzają, że teraz, gdy wszyscy sądzą iż są martwi ich działanie stało się łatwiejsze. Warpath jednak tak nie uważa i wywiązuje się dyskusja. James prosi Domino, aby skorzystała raz jeszcze ze swoich talentów i uzupełniła dzięki szczęściu ich zapasy gotówki, bowiem te gwałtownie się kurczą. Domino wzdycha ciężko, a Jesse pyta czemu do tej pory nie korzystała ze swego szczęścia w grach hazardowych.


W Anglii kobieta odpowiedzialna za eksplozję Romana, zostaje poinformowana o wybuchu w Gentechnics. Na miejscu widziano piątkę osób, przypominającą X-Force na których poluje od dłuższego czasu. Kobieta poleca obecnej w Argentynie agent Corben znaleźć ich i zniszczyć.


X-Force znajdują się na lotnisku, zamierzają opuścić Buenos Aires i skierować się do Australii. Żarty przerywa Domino, mówiąc iż nie mogą wsiąść do samolotu, bowiem ma złe przeczucia i uważa że coś jest z tym lotem nie w porządku. Samolot startuje, a gdy kapitan wita wszystkich na pokładzie z niedowierzaniem dostrzega iż na trasie loru unosi się kobieta. Z oczu lewitującej Corben tryska energia, ogarniając cały samolot. Maszyna spada w dół, rozbijając się na płycie lotniska, co z sali lotów obserwują X-Force. Corben zapala papierosa, stwierdzając iż była to łatwa robota, a wówczas dopada ją lecący Warpath zadając cios. Corben zdziwiona, iż trup zmartwychstał atakuje energią, lecz James nie zważa na to, zadając kolejne ciosy. Corben całuje go powodując przepływ mocy, a ogłuszony Warpath spada w stronę ziemi. Corben łapie się za złamany nos, a wówczas Warpath zawraca, chwyta ją i lotem koszącym wbija w ziemię. Tam czeka już reszta X-Force. Wściekła Meltdown kopie ją, żądając odpowiedzi na czyje polecenie zaatakowała samolot. Corben oznajmia, iż nawet jeśli będą ją torturować nic im nie powie, a wówczas Jesse wpływając na biochemię jej mózgu pokazuje jej czym może być prawdziwa tortura. Corben dalej odmawia odpowiedzi, a wówczas Sam poleca Jessemu kontynuować. Corben pod wpływem bólu zdradza wreszcie nazwisko, a Jesse usypia ją. Słysząc kto polecił ich zabić X-Force spoglądają na siebie z niedowierzaniem, po czym Cannonball oznajmia iż pora to zakończyć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.