Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #65

X-Force #65

X-Force #65

"Lower East Side Story"

Postacie
Cytat

Mimic: "Have you forgotten me Proudstar?"
Warpath: "Weren't you supposed to be one of the good guys?"

Streszczenie

Warpath pływa w jeziorze znajdującym się na terenie posiadłości Xaviera, gdy pod wodą ktoś do niego podpływa i zaskakuje go w wodzie. To Risque, która właśnie przybyła do posiadłości, a od Meltdown dowiedziała się gdzie znajduje się Proudstar. Risque powróciła, choć nie chce zdradzić gdzie przebywała po wydarzeniach z Onslaughtem. Prosi Jamesa, aby oprowadził ją po szkole.


Risque stwierdza, iż pokój Warpatha wygląda bardzo skromnie, a oni powinni się zabawić i udać do miasta. Indagowana przez Proudstara zdradza mu wreszcie że nazywa się Gloria Munoz. Gdy ten przygotowuje się do wyjścia w pokoju pojawia się Siryn. Obie kobiety mierzą się chłodnym wzrokiem, aż wreszcie Terry wychodzi zastanawiając się czemu czuje się zazdrosna o tę kobietę, skoro sama nalegała na to aby ona i James byli jedynie przyjaciółmi.


Podczas wędrówki po Nowym Jorku Risque opowiada naciskana Jamesowi historię swego dotychczasowego życia. Po drodze mijają kobietę przepowiadającą przyszłość, lecz James po ostatnich doświadczeniach w Latverii nie ma ochoty powtarzać wróżb. Risque prowadzi Jamesa do modnego klubu nocnego, do którego przed wejściem czeka tłum ludzi. Jak się okazuje Gloria zna bramkarza, jak stwierdza Miami. Po chwili wraz z Proudstarem jest już w środku, gdzie jak się okazuje większość osób ją zna. Przedstawia Jamesa swemu przyjacielowi barmanowi, a sama udaje się do toalety. Do baru podbiega mężczyzna który na jej widok wpadł w panikę, mówiąc iż rozprawiła się z nim i jego przyjacielem w Miami. Podobno jest mutantką znającą vodoo. Gdy odchodzą, James pyta się barmana który słyszał tę rozmowę czy dobrze zna Glorię. W odpowiedzi słyszy iż ma ona wiele tajemnic.


W sali ćwiczeń Siryn walczy z Shatterstarem, który stwierdza iż nie koncentuje się on na walce bowiem coś ją gryzie. Terry każe mu się odczepić, lecz po chwili zostaje wywrócona na ziemię. Wysłuchawszy słów o tym jak należy walczyć, Siryn decyduje powiedziec się Shatty'emu co ją gryzie. Wyjaśnia, iż zastanawia się nad swym stosunkiem do dwóch mężczyzn w jej życiu - Warpatha i Deadpoola. Do każdego z nich coś czuje, lecz nie wie co. Rozmowę przerywają dźwięki pianina, a gdy zaintrygowani mutanci udają się sprawdzić kto na nim gra, spotykają równie zaciekawionych Sunspota i Meltdown. Razem ze zdumieniem obserwują grę Calibana.


Risque wychodząc z toalety stwierdza, iz za bardzo zbliżyła się do Jamesa, a nie może pozwolić sobie na miłość. Wówczas zaczepia ją Mimic, mówiąc że posłał po nią ich wspólny przyjaciel, który jest niezadowolony z jej zachowania. Posłał także jeszcze jedną osobę. Risque rzuca się w stronę Jamesa wzywając go na pomoc, bowiem tuż za nią rusza Blob.


W rezydencji Caliban orientuje się, iż wszyscy na niego patrzą, po czym stwierdza że nie pamięta już muzyki. Nagle wali głową w pianino, krzycząc z bólu. Pozostali decydują się zabrać go do ambulatorium i wezwać na pomoc Cable'a.


W klubie Blob na widok Warpatha wzywa go do walki. Proudstar usiłuje wycofać się gdzieś, gdzie nie ma ludzi. Używając swej mocy Risque zrzuca na Bloba żyrandol, po czym oboje wybiegają z klubu. Obok nich uderza salwa Cyclopsa, bowiem pojawił się Mimic. Oznajmia, iż zbyt dużo czasu spędziła grając w kotka i myszkę z Proudstarem, a ich wspólny znajomy zaczął się nieciepliwić. Mimic czyta także w jej umyśle jej uczucia do Warpatha. W odpowiedzi Risque zrzuca nań telekinezą budynek. Blob chwyta Warpatha zaczynając go dusić, mówiąc iż został wystawiony przez swą dziewczynę. Wówczas zarywa się pod nim asfalt i pchnięty telekinezą Glorii spada do tunelów Morloków uwalniając od swego ciała Jamesa. Mimic rzuca się na Warpatha zamierzając skopiować jego siłę, lecz James powala go przy użyciu belki. Następnie obydwoje z Glorią ukrywają się, bowiem pojawia się policja, a na widok dwóch mutantów zawiadamia zawiadamia agentów federalnych, którzy wzywają oddziały Operacji Zero Tolerancji.


Risque podaje Jamesowi drinka, mówiąc że należą mu się wyjaśnienia. Okazuje się jednak że był w nim środek obezwładniający. Jak stwierdza Gloria, biznes jest biznesem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.