Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #56

X-Force #56

X-Force #56

"Crazy For You"

Postacie
Cytat

Warpath: "Risque, you are something else"
Risque: "Isn't that what we're all about James? Something else..."

Streszczenie

Siryn i Shatterstar urządzają sobie w środku nocy zabawę połączoną z treningiem. Theressa skacze po dachach nalegając, aby Shatty ją dopadł. Ten znika w cieniu, a gdy wyłania się z ciemności strąca Terry w dół przez mozaikę. Gdy Siryn spada łąpie ją oznajmiając iż wygrał, ta jednak wpatruje się w twarz kóra objawiła się jej w szabli Shatterstara. To Deadpool, a Terry nagle sobie wszystko przypomina.


Na Florydzie policja ściga motocykl, na którym uciekają Warpath i Risque. Proudstar wjeżdża na zwodzony most i rozpędzając się skacze z niego na drugą stronę, a bezradni funkcjonariusze mogą jedynie bezsilnie nań spoglądać. Po drugiej stronie rzeki Warpath całuje się z Risque stwierdzając, iż czuje się wreszcie po raz pierwszy w życiu wolny, gdyż wydostał się z cienia swego brata, X-Force, a zwłaszcza Siryn.


Siryn i Shatterstar pędzą ukradzioną karetką w stronę Instytutu Weismana, bowiem Terry przypomniała sobie jaki los spotkał naprawdę Deadpoola [X-Force #47]. Na pytania Shatty'ego czemu nie powiadomiła reszty zespołu, oznajmia iż nie ufa Xavierowi ani Dayspringowi, bowiem umieścili ją tam za pierwszym razem i nie wyczuli iż jej mózg został przeprany. Shatterstara niepokoi coś innego. Instytut wywołuje w nim jakieś wspomnienia z przeszłości, nie ma pojęcia jednak jak to możliwe skoro nigdy wcześniej w nim nie był. Wkrótce docierają do Instytutu dla obłąkanych przestępców, a gdy Terry spogląda na Shatty'ego radząc mu uważać, ten szepce że możliwe iż w tym miejscu narodził się wojownik. Podkradją się do drzwi postanawiając spróbować wkraść się do środka, nim wjadą karetką, a Siryn szepczącym głosem niszczy zamek. Wchodzi do środka i spoglada na pusty korytarz, orientując się iż Shatterstar gdzieś zniknął.


Shatty skrada się korytarzem, zastanawiając się czemu doświadcza deja vu. Zbliża się do komputera, pragnąc coś znaleźć, gdy pojawia się dr Weisman, wraz z Jeremym Stevensem oraz Deadpoolem. Kobieta wita Benjamina w domu. Tymczasem Terry usiłuje odnaleźć Wade'a, ma wrażnei iż pojawia się w kolejnych drzwiach i celach. Wreszcie ma wrażenie iż wskazuje jej drogę do drzwi oznaczonych napisem "szaleństwo".


Warpath znajduje się z Risque na plaży, gdy słyszy wezwanie pomocy. Nieopodal grupa Przyjaciół Człowieczeństwa katuje bezbronnego mutanta. James jednym skokiem wyrywa go z ich rąk, a gdy usiłują podążyć jego śladem na motorach, na ich drodze staje Risque. Na jej gest pojazdy zaczynają implodować. Risque zamierza ich wykończyć, lecz Warpath ją pwstrzymuje. Omal nie dochodzi do kłótni, lecz ocalony "mutant" oznajmia wówczas iż nie jest jednym z nich, lecz człowiekiem z poparzoną skórą. Nie zostałby nigdy zaatakowany, gdyby na świecie nie było takich potworów jak ich dwójka. Ludzie uciekają.


W Instytucie Weismana Siryn słania się czując jak ktoś atakuje jej umysł. Otaczają ją tłumy Wade'ów bez maski, będącego bardzo przystojnym blondynem, sprzed czasów gdy dołączył do programu Weapon X. Terry czuje jak ktoś manipuluje wspomnieniami Deadpoola, w które ją wciągnął, lecz nie może wiele zrobić. Kolejne obrazy pokazują je poświęcenie Wade'a Wilsona i stratę twarzy. Wreszcie widzi siebie stojącą w celi nad Deadpoolem z szablą w ręku, a Wade błaga ją aby skróciła go o głowę i zakończyła szaleństwo. Pojawia się dr Weisman wraz z Jeremym, mówiąc jej że wie co ma uczynić, na co Terry otrząsa się z ataku telepatycznego. Grozi zabiciem chłopca, po czym nagle orientuje się jak wygląda prawda. Przykłada ostrze do szyi dr Weisman, a wówczas jej ciało opuszcza Mistrz Gry, czyli Jeremy Stevens, mówiąc iż wygrała tę rundę. Wade rzuca się na Terry całując ją.


Gdy Terry opuszcza instytut widzi płaczącego Shatterstar. Ten wyjawia jej iż Mistrz Gry objawił mu, iż jego żywot w Mojowersum jest jedynie stworzoną przez niego fikcją, zaś on jest człowiekiem noszącym imię Benjamin Russel. Shatty wierzy, że mówił on prawdę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.