Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #25

X-Force #25

X-Force #25

"Back To Front"

Postacie
Cytat

Cable: "Sam and others would never have chosen to stay with you!"
Magneto: "And you believe you offer a better path?"

Streszczenie

Gdzieś w niebiosach mężczyzna spogląda na podobizny X-Men. Wreszcie podejmuje decyzja. Spośród dzieci atomu jako pierwsze zaproszone zostaną dzieci marzenia i w ten sposób sen Xaviera legnie w gruzach. Herold mężczyzny kiwa ze zrozumieniem głową.


W Camp Verde ląduje pojazd X-Force, którzy właśnie powrócili z misji ratowania Skids i Rusty'ego. Obserwuje ich tajemniczy przybysz, lecz Feral wywęsza jego obecność. X-Force pozostawiają odbitych Skids i Rusty'ego w pojeździe ruszając w poszukiwaniu tajemniczego przybysza. Choć kwatery wydają się puste, Cannonball jest już pewny że ktoś w nich był. Dokończył bowiem jego projekt połączenia podziemnych przejśc, który Sam szkicował na kartce papieru. Chwilę później skradający się Warpath i Siryn zostają trafieni nieznaną energią. Sunspot i Rictor zostają obezwładnieni gazem usypiającym. Feral i Shatterstar zostają oślepieni rozbłyskiem magnezji, bowiem przybysz stwierdza iż nie jest na tyle głupi by ryzykować walkę z nimi obojgiem. Pozostaje mu jeszcze odnalezienie Sama, lecz w tej samej chwili Cannonball atakuje przybysza rzucając go na szafę. Chwyta jego broń i wycelowuje w napastnika, orientując się że stoi przed nim Cable. Boomer rzuca mu się na szyje, a Cannonball w odpowiedzi na jego zjadliwy komentarz, oznajmia iż skoro blondynka odciągnęła jego uwagę, teraz może od niego dostać. Pojawia się reszta X-Force. Feral stwierdza, iż zapach Cable'a jest inny, na co ten odpowiada iż zmienił się po bitwie na księżycu. Shatterstar oddaje mu honor jako powracającemu wojownikowi, lecz Rictor nazywa go wprost zabójcą jego ojca. Cable tłumaczy że nic mu o tym nie wiadomo i raczej uczynił to Stryfe, który obnosił się po świecie z jego twarzą. Sunspotowi wyjaśnia, że podróżując w czasie dowiedział się iż jego ojca zabił Gideon. Oznajmia, iż nadeszła pora wyjaśnień, bowiem powrócił do swej grupy gotów objąć ponownie jej dowództwo. Nie do końca podoba się to Samowi, lecz Cable pyta ironicznie czy nie ma dość towarzyszącej temu stanowisku samotności. Sam wreszcie akceptuje powrót Cable'a i obaj padają sobie w ramiona. X-Force także przyjmują do wiadomości iż Cable zmarchwystał.


W jakiś czas później Ric irytuje się, iż trwa narada na którą nie został zaproszony. Nie przeszkadza to Warpathowi ani Shatterstarowi, któremu Ric ze złości usuwa spod nóg skałę. Shatty z łatwością łapie go, co obserwuje Feral zjadająca schwytaną jaszczurkę.


W bunkrze Camp Verde Siryn, Cannonball, Sunspot i Boomer obserwują Cable'a zastanawiającego się jak odwrócić proces prania mózgu Skids i Rusty'ego. Wyznaje iż to samo Stryfe uczynił jego przybranemu synowi Tylerowi, który tak naprawdę nie zginął. Aby zrobić cokolwiek niezbędna będzie pomoc Profesora wciąż obecnego w szczątkach Graymalkin. Naciskany przed Sama Cable zdradza wreszcie prawdę, czemu przybył do tej linii czasowej. Jako Nathan Dayspring został zabrany do przyszłości przez kobietę zwaną Askani, gdzi emiał być ostatnią nadzieją w długiej wojnie z Externalem zwanym Apocalypse. Wojnę tę przegrano, lecz Cable cofnął się w przeszłość, aby zmienić przyszłość i wyniesienie Najwyższych Lordów Externali które zapoczątkowało wojnę. Jednego z nich, Samuela Guthrie zamierzał wychować w duchu Xaviera i Magneto aby uczynić go siłą oporu w nadchodzącym wyniesieniu. Nie miał pojęcia że wraz z nim pojawił się w XX wieku Stryfe, jego duplikat. Tajemnicę swego pochodzenia Stryfe zabrał ze sobą do grobu na księżycu. Rozmowę przerywa alarm zbliżenia.


Nad Camp Verde pojawia się Exodus, oznajmiając iż jest heroldem swego pana, który przybył tu po Sunspota i Cannonballa. Poraża Warpatha, Feral, Rictora i Shatterstara nieznaną energią. Wówczas atakuje go reszta drużyny wybiegająca z bunkra, lecz Exodus odtrąca ich swą mocą oznajmiając iż nie przybył tu walczyć z mutantami. Na polecenie swego pana ma zabrac na spotkanie z nim drugą generację uczniów Xaviera, gdzie przyjmą ofertę jego pana, bądź ją odrzucą. Obezwładniony mocą Exodusa Sam protestuje, iż oprócz Sunspota i jego na miejscu są jeszcze inni, którzy nosili miano New Mutants. Exodus pod naciskiem Sama decyduje się zabrać ze sobą na audiencję także Boomer, Rictora, Skids i Rusty'ego. Chwilę później unosi swą mocą mutantów wysoko w niebiosa. X-Force nie moga uwierzyć w to co się wydarzyło i w zdradę Sama, który tak łatwowiernie przyjął tę nieznaną ofertę. Cable wyjaśnia iż Cannonball uaktywnił w chwili gdy go dotknął nadajnik, dzięki któremu mogą podążyć jego śladem.


Exodus wraz z mutantami ląduje na stacji kosmicznej. Skids i Rusty oznajmiają iż wkrótce ocali ich Stryfe, lecz nikt na to nie zważa. Exodus prowadzi zebranych w głąb stacji, oznajmiając iż znaleźli się na Avalonie, schronieniu wszystkich mutantów. Avalon jest dawnym Graymalkin, lecz pomimo wołań Sama i Roberto nie ma śladu obecności Profesora. Exodus wyjaśnia iż program komputerowy zostął przerobiony, wraz ze stworzeniem Avalonu. X-Force nie moga pojąć jak to mogło się stać, lecz wówczas wszystko staje się jasne gdy pojawia się mężczyzna skrywający swą twarz pod kapturem. Roberto i Sam nie mogą uwierzyć kogo mają przed sobą, lecz władca Avalonu podchodzi do Skids i Rusty'ego. Magnetyczną mocą uwalnia ich mózgi od tego co uczynił im Stryfe. Oznajmia dawnym New Mutants iż choć zawiódł ich jako lider teraz może dać im dom na Avalonie, który wkrotce będzie nazywany rajem mutantów.


Na orbitę Ziemi dociera pojazd X-Force, a Cable widząc pustą przestrzeń uaktywnia urzadzenia zakłocające. Po chwili opada maskowanie Avalonu, a dla Cable'a staje się jasne iż ktoś przerobił jego zniszczoną stację.


Na monitorach widać jak Cable dokonuje desantu na Graymalkin, a Sam wyznaje iż to on go tu sprowadził za pomocą nadajnika, bowiem nie był pewnie kogo może spotkać. Mężczyzna nie ma mu tego za złe. Lecz gdy Dayspring zaczyna dobierać się do systemów stacji atakuje go Exodus, oznajmiając iż nie pozwoli mu pogwałcić świętości Avalonu. Wywiązuje się walka pomiędzy nim a Cable'm, Siryn, Warpathem i Feral. Dayspring stwierdza iż nie znosi fanatyków. Exodus odrzuca atakujących energią, wykrzykując iż nie mogą tak traktować posłańca nadziei. Cable'owi udaje podłączyć się do sytemów Avalonu i teleportuje swą grupę do miejsca gdzie znajduje się reszta X-Force. Oznajmia Samowi, iż teraz przeniesie ich do Camp Verde, a potem zniszczy stację, bowiem domyśla się już dla jakiego szaleńca stała się domem. Nie pozwoli Magneto posiadać tej technologii. Sam sprzeciwia się, oznajmiając iż tym razem Magnus nie szuka wojny, lecz oferuje jedynie bezpieczne schronienie a na dowód swych intencji uwolnił Skids i Rusty'ego od efektów prania mózgu. Cable nie zamierza słuchać i teleportuje X-Force pomimo ich sprzeciwu do pojazdu odlatującego na Ziemię a sam podąża w głąb stacji. Dociera do jądra systemu, gdzie zaczyna download Profesora. Gdy kończy ten proces i zamierza uaktywnić autodestrukcję staj eprzed nim Magneto poirytowany iż przeszkodził mu planach odnośnie New Mutants. Dayspring oznajmia, że nie wierzy w jego pokojowe intencje, zaś Sam i pozostali nigdy nie pozostali by z nim z własnej woli i atakuje. Magneto powstrzymuje go jednym ruchem ręki, przypominając iż jego ciało jest w większości złożone z metalu. Oznajmia iż X-Force przyjmą już wkrótce jego ideologię jako swoją, tak samo jak przyjęli słowa głoszone przez Cable'a. Są jeszcze dziećmi, które należy ukształtować. Rozdziera Cable'a na kawałki, a ten wydaje polecenie Profesorowi. Teleportuje się na pokład pojazdu, który wraz z X-Force zmierza na Ziemię. Ci spogladają przerażni na jego ciało, lecz uspokaja ich Profesor mówiąc iż Nathan dojdzie do siebie. Ten wie jedno: X-Force są jego grupą i nigdy nie pozwoli aby wpadli w ręce Magneto.


Odlatujący pojazd obserwują Magneto, Exodus, Rusty i Skids którzy pozostali na stacji. Exodus stwierdza, iż Cable został pokonany, lecz Magneto oznajmia iż to oni przegrali. Bitwę o duszę X-Force. Nadeszła zatem pora stawić czoła X-Men.

Autor: Fatal Kumos

Galeria numeru

X-Force #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.