Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #30

X-Force #30

X-Force #30

"Something Worth Fighting For"

Postacie
Cytat

Domino: "Domino all these kids knew was that scheming matamorph Vanessa Carlysle impersonating me!"
Cable: "And I've impersonated a heartless soldier and Stryfe has impersonated me... around here we're used to that kind of thing..."

Streszczenie

Shatterstar zaczyna walczyć z Adamem X, a obaj pokazują iż ich zdolności są na równym poziomie. O ile jednak Shatterstar całe życie walczył bo mógł, Adam X dlatego że musiał. X-Treme rani Shatty'ego dzięki czemu może użyć swej mocy. Po chwili energią blokuje elektrolit we krwi przeciwnika, co sprawia iż zwija się on z bólu i pada nieprzytomny. Adam X wzywa Arcade'a, oznajmiając iż pokonał przeciwnika, nie zamierza go jednak zabić. Żąda odpowiedzi na pytanie kto wynajął Arcade'a aby manipulował nim w ten sposób. Arcade oznajmia, iż niegy nie zdradza tożsamości swych klientów, a ponadto walka jeszcze się nie skończyła. W tej samej chwili Shatterstar atakuje Adama X. Arcade oznajmia iż walka będzie trwała dopóki jeden nie zabije drugiego. Wściekły Shatterstar usiłuje się dowiedzieć czy Arcade zmusza X-Treme'a w ten sam sposób do tej bitwy, w jaki zmusił jego aby zabił żołnierzy Mojowersum. Arcade uśmiechnięty pokazuje, iż zagroził zabiciem pewnej kobiety, którą przekazał mu Majordomo. Nazywa się Windsong, a widząc ją Shatterstar wyjaśnia Adamowi X iż jest ona jego żoną. Sytuacja stała się jeszcze bardziej patowa.


W Camp Verde Tempo oznajmia Dayspringowi iż podjęła decyzję. Postanowiła opuścić X-Force i prowadzić wreszcie normalne życie. Chce skończyć szkołę, znaleźć pracę, mieć rodzinę. Opuszcza Arizonę, a Cable życzy jej powodzenia. Drogą nadjeżdża samochód z którego wysiada Domino. Spogląda krytycznym okiem na baraki, w których mieszkają X-Force. Pyta czemu Nathan chce aby dołączyła do grupy, której nigdy nie była członkiem, bowiem udawała ją przecież Copycat. Cable oznajmia, iż bez niej X-Force się rozpadnie, bowiem brakuje spoiwa w jej postaci które połączyłoby grupę.


Siryn sprząta zniszczenia, których narobiłą ostatnio a gdy pojawia się Warpath przeprasza go za swe zachowanie. Prosi aby udał się z nią do domu w Irlandii, gdzie pokaże mu miejsca w kórych się wychowała, usiłując w ten sposób zapomnieć o piciu. Ucieszony Proudstar przystaje na to.


Irlandia... Do zamku Cassidych wkraczają dwaj nieproszeni goście. To Czarny Tom i Juggernaut. Cassidy oznajmia otwierającemu drzwi Michaelowi Flaherty, iż przybył odebrać swój dom.


Shatterstar wyjaśnia Adamowi, iż Windsong została mu przewidziana jako żona w jego świecie, gdzie dobór odbywa się na zasadzie genetycznego dopasowania. Wątpi jednak aby była prawdziwa i nim Adam X ma szansę mu przeszkodzić strąca klatkę. Wyjasnia Adamowi, iż jeśli rzeczywiście Arcade trzyma gdzieś uwięzioną Windsong, muszą w takim razie ruszac się na ratunek, bowiem Arcade'owi nie będzie tak łatwo jej zabić gdyż tak jak Shatty jest ona wojowniczką Kadry Przymierza. Słysząc to X-treme rzuca ostrzami oślepiając kamery w Murderworld. Po chwili z wyciągniętą bronią zaczynają krążyć korytarzami labiryntu usiłując znaleźć drogę. Shatterstar uświadamia sobie, iż Murderworld przypomina w pewnym sensie Mojowersum i decyduje iż powinni się udać w stronę w którą wskazują strzałki zakazujące wejścia. Gdy otwierają drzwi stają przed murem, który się obraca i po chwili są twarzą w twarz z kilkunastoma strażnikami.


Gdy Arcade'owi udaje się naprawić kamery widzi jak X-Treme i Shatterstar rozprawiają się z jego ludźmi. Arcade rzuca się do ucieczki, jest już jednak za późno. Obaj wojownicy wdzierają się do pomieszczenia kontrolnego. Z pomocą przychodzi Ms Locke ukazując Winsong zakutą w kajdany, wewnątrz których umocowano materiał wybuchowy. Oznajmia iż jeśli Shatterstar będzie żył, wysadzi w powietrze jego żonę. Shatty widzi tylko jedno rozwiązanie. Przebija się własnym mieczem. Widząc to Arcade śmieje się, iż udało mu się nabrac za pomocą hologramów przybysza z Mojwersum. Ten powstaje i atakuje Arcade'a, kóry okazuje się byc robotem. X-Treme informuje Locke, aby przekazała swemu szefowi iż nie daruje mu tego co się wydarzyło.


Wkótce na ulicy Adam X- i Shatty żegnają się. Po Shatterstara podjeżdża Rictor pytając się jak minął mu dzień. Odpowiedź brzmi, iż interesująco.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.