Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #3

X-Force #3

X-Force #3

"Battlecry"

Postacie
Cytat

Juggernaut: "You idiot... We're going over the edge!"
Warpath: "Over the edge is where we live!"

Streszczenie

Trwa okupacja WTC o czym donoszą dziennikarze, informując szerokie rzesze iż do Czarnego Toma dołączył właśnie Juggernaut. Dowiaduje się o tym także Siryn, która pojawia się na WTC z zamiarem powstrzymania swego stryja i jego kompana. Natychmiast dostrzega ją stojący na dachu Juggernaut, który rzuca się na Theresę. Soniczny krzyk powstrzymuje impakt ciosu Juggernauta, po którym zostaje wyrzucona daleko w powietrze. Zawisa ponad Cainem, a wówczas pojawia się Czarny Tom, atakując dziewczynę w chwili, gdy ta uderza w nich swym sonicznym krzykiem. Theresę dosięga energetyczne uderzenie Cassidy'ego i trafiona zaczyna spadać w dół niczym kamień przeklinając swe nieprzygotowanie do walki. Udaje się jej wyhamować i unieść w powietrze. W chwili gdy zastanawia się co uczynić dalej nawiązuje z nią kontakt pojazd nadlatujący nad Manhattan. To jej dawny znajomy Cable, prowadzący ze sobą X-Force, którzy zamierzają zrobić to na co nie zdecydowała się policja ani Avengers - odbić zakładników siłą.


Wewnątrz budynku Roberto zapytuje Gideona na co wciąż czekają. Gideon tłumaczy mu, że należy poznać wszelkie słabe punkty przeciwników, co właśnie czynią. Pojawiają się Czarny Tom i Juggernaut, a Cassidy cieszy się iż jego plan wypalił. Po tym jak wziął jako zakładników najbogatszych ludzi w USA, policja nie zdecyduje się na interwencję.


Wewnątrz pojazdu X-Force Cable wita się z Siryn, której nie widział od czasów Proteusa, a jak słyszał ostatnio wraz z innymi stała się niewolnicą Króla Cieni [Muir Isle Saga]. Theresa oznajmia, iż wyzwoliła się już spod jego wpływu, a do USA przybyła na wieść o tym co wyczynia jej stryj. Cable informuje ją iż zadaniem jego drużyny jest również powstrzymanie terrorysty. X-Force przygotowują się do ataku.


Pojazd nadlatuje nad WTC a na zaskoczonego Juggernauta spada z góry Warpath wypychając go poza krawędź dachu i wraz z nim zaczyna spadać w dół. Na dach desantuje reszta X-Force, czemu przyglądają się zdumieni ludzie Arianny Jankos. Nim mają czas zareagować Shatterstar i Cable obezwładniają ich wszystkich. Przyczółek został zdobyty a X-Force ruszają w głąb budynku. Cable ostrzega grupę, iż ze wszystkich stron budynek filmują media. Oznacza to, iż muszą postarać się za wszelką cenę uniknąć zabijania, a także niepotrzebnych zniszczeń.


Poniżej Cassidy dalej chwali się swą przebiegłością, gdy Gideon decyduje wreszcie że nadszedł czas ataku. Czarny Tom z łatwością powala go uderzeniem swej energii, na co Roberto transformuje się i jako Sunspot atakuje przeciwnika. Zadaje mu silne ciosy, lecz zaskoczony początkowo Cassidy odpiera i ten atak. Unosi swą laskę aby dobić powalonego Sunspota, gdy dosięga go strzał Cable'a. Tom widząc wycelowany w siebie karabin pokazuje Dayspringowi detonator. Zaminował całe WTC ładunkami wybuchowymi i jeśli naciśnie guzik budynek eksploduje.


Niedaleko u stóp wieży trwa walka Warpatha i Juggernauta, którzy upadli w to miejsce. Cain sprawia Proudstarowi porządne lanie, ten jednak nie rezygnuje i pomimo odniesionych ran walczy dalej. Widzi to przelatujący na pajęczej sieci nieopodal Spiderman, który przybył powstrzymać Juggernauta. W chwili gdy dociera na miejsce jedna z wież WTC eksploduje...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.