Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #47

X-Force #47

X-Force #47

"Breakout"

Postacie
Cytat

Deadpool: "Hmmmph...Mrgggg...Hmphhhh!"
dr Weisman: "Let's take off that gag and his mask and see what he'e trying to say"
Deadpool: "I said: Hmmmph...Mrgggg...Hmphhhh!"

Streszczenie

W Instytucie Weismana nad śpiącą Siryn staje postać odziana w zielony fartuch lekarski z lancetem w ręku, podśpiewująca radosną piosenkę. Siryn zrywa się i kopie z całej siły napastnika, któremu spada kaptur. Okazuje się że jest to przybyły na odsiecz Deadpool, ktoremu zebrało się na głupie żarty. Wściekła Siryn zadaje mu cios pięścią, a Deadpool speszony usiłuje negocjować stawkę za udzielenie pomocy. Terry oznajmia, iż robi to w ramach przysługi. Oboje nie mają pojęcia, iż obserwuje ich 10-letni pacjent Instytutu, Jeremy Stevens.


Z Syberii zniszczonym pojazdem powracają X-Force, zaś Sunspot służy jako jego lewy silnik. Caliban stwierdza, iż nie jest już pewien czy pragnie podróżować z Cable'm, Wreszcie pojazd dociera nad Instytut Xaviera, a Cable poleca telepatycznie Sunspotowi puścić go. Bobby robi i rzuca się w dół, wyprzedzając spadający pozbawiony odrzutu pojazd. Zaczyna kręcić się pod nim i wytwarza wir, który spowalnia upadek. Wreszcie pojazd powoli uderza o ziemię, a X-Force wychodzą z niego bezpiecznie, choć najedli się nieco strachu. Cable poleca wszystkim zgłosić się do ambulatorium, sam zaś zastanawia się jak usunąć pojazd z boiska do baseballa.


Deadpool i Siryn, pozbawiona już inhibitora, torują sobie drogę na zewnątrz. Wade stwierdza, iż mogą już uciekać, lecz Siryn pragnie wcześniej zamienić kilka słów z dr Weismann. Wściekła dopada lekarkę i wyjaśnia jej iż została tu przysłana, aby sprawdzić jak traktowani są pacjenci, których powierza jej Charles Xavier. Na swoim przyjkładzie może powiedzieć, iż niezbyt dobrze. Weisman nie ma zamiaru tłumaczyć się przed panną Rourkę, dumnie oznajmia że ani Xavier ani dr Mc Taggert nigdy nie mieli zastrzeżeń do jej pracy. Nagle zaczyna się jąkać i powtarza, iż coś jest nie tak, a ona nie chciała tego uczynić, bowiem to jego sprawka. Siryn ogląda się i widzi Jeremy'ego Stevensa stojącego nad powalonym Deadpoolem, który rozkazuje wypuścić dr Weisman. Oznajmia, iż były niegrzeczne i zostaną ukarane. W Instytucie rozlega się krzyk.


W ambulatorium Caliban, Warpath i Sunspot stają nad śpiącym Shatterstarem. Ten, czując ich obecność wyskakuje z łóżka saltem, prezentując swą dobrą formę. Wszyscy zastanawiają się gdzie jest Boomer, której nie udałó im się znaleźć w Instytucie. Gdy pojawia się Beast, pytając czemu X-Force przyszli do ambulatorium, James, Bobby i Shatty oznajmiają, iż po prostu wpadli.


Tymczasem Boomer dzwoni do swojego ojca, który wciąż mieszka w przyczepie. Słysząc jego głos, czuje się tak samo przestraszona jak lata temu. Nieopodal do Instytutu powraca Siryn. Na jej widok James rzuca się na nią i ścika, lecz Theressa trywializuje to spotkanie i oznajmia, iż musi poszukać Cable'a. James spogląda za nią mocno przybity.


Cable w rozmowie z Xavierem oznajmia, iż na Syberii ktoś wyprzedził ich o krok. Cable zastanawia się czy Xavier wie o tym coś więcej. Profesor oznajmia, iż niepokoi się że ktoś wpadł na trop jego organizacji Mutant Underground. Rozmowę przerywa pojawienie się Siryn, która oznajmia iż w Instytucie Weismana wszystko jest w porządku, a dr Weisman przeprasza za brak raportów. Terry wręcza Xavierowi dyskietki z bazą danych pacjentów Instytutu. Cable oznajmia, iż tym samym Terry dowiodła że jest w stanie zostać dowódcą X-Force w miejsce Cannonballa.


Później Cable spotyka się z Sunspotem, prosząc aby nauczył się czegoś po tym jak złamał na Syberii rozkazy Cable'a. Sunspot odpowiada mu w języku Askani, a zszokowany Cable stwierdza po chwili iż musiał się przesłyszeć.


Boomer spotyka się Sabretoothem, któremu najwyraźniej zaczynają wracać zmysły, bowiem mówi prostymi wyrazami. Creed prosi Boomer aby wypuściła go na zewnątrz, zaś Tabitha przeprogramowuje z trudem salę ćwiczeń, po czym bierze Creeda na spacer po nowym otoczeniu. Oznajmia, iż wierzy w drugą szansę. Nagle przerażony zatrzymuje się i prosi, aby wrócić do środka. Boomer nie wie, iż dostrzegł w krzakach Logana.


W Instytucie Weismana kontrolowanym przez Jeremy'ego Stevensa pojawił się nowy pacjent - Deadpool. Jeremy stwierdza, iż zabawa dopiero przed nimi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.