Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #27

X-Force #27

X-Force #27

"Liberation Through Subjugation"

Postacie
Cytat

Gyrich: "Cable?"
Cable: "You expected maybe someone cared?"
Gyrich: "Actually I expected SHIELD, or the Avengers or possibly even X-Factor..."

Streszczenie

Forearm, Tempo, Wildside i Reaper znaleźli się nieopodal rezydencji Henry'ego Gyricha. Właśnie zabili jego ochroniarza i zamierzają wedrzeć się do środka. Nie mają pojęcia, iż w ciemnościach czai się jeszcze jeden strażnik, zaś sam Gyrich od początku obserwuje ich działania na monitorach. Niepokoją go dziwne elektromagnetyczne zakłócenia, bowiem nie powoduje ich żaden z czwórki atakujących, gdyż jak mu wiadomo nie mają oni takich mocy. Postanawia przetestować nowy wynalazek. Chwilę później ostatni strażnik rusza do akcji. Jest prototypem bioochroniarza nakierowanym na niszczenie mutantów. Nosi miano Hardaway. W pierwszej kolejności eliminuje zaskoczonego Forearma, a następnie atakuje Wildside'a. Ten desperacko się broni, a z pomocą usiłuje przyjść mu Tempo, lecz Hardaway atakuje także ją. Wówczas pojawia się kawaleria, w postaci walkirii Dani Moonstar i mutantki zwanej Locus. Dani strzałą ogłusza Hardawaya, zaś Locus kończy robotę atakując go swą mocą fazowania. Locus spogląda z pogardą na czwórkę mutantów, którzy nie mogli dać sobie rady z jednym napastnikiem. Oznajmia, iż nie przepada za nimi, bowiem nie biorą misji na poważnie i liczy się dla nich tylko walka, a nie fakt iż codziennie mutanci mordowani są przez ludzi. Następnie teleportuje się do do rezydencji Gyricha, a Moonstar wyjaśnia iż mogła uczynić to od samego początku, lecz przywódca MLF chciał zobaczyć jak poradzi sobie czwórka uwolnionych z więzienia mutantów. Po chwili Locus pojawia się razem z Gyrichem, który widzi iż MLF zamordował wliczając w bioochroniarza trzy osoby, aby go dopaść. Locus teleportuje całą drużynę, bowiem misja zakończyła się sukcesem.


Wkrótce odbywa się narada za pośrednictwem wideoekranów pomiędzy Val Cooper, Nickiem Fury, Forge'm i Xavierem. Fury'ego niepokoi ta nowa inkarnacja MLF, która w odróżnieniu od poprzedniej jest bardziej zorganizowana. Forge oznajmia, iż nie mogą użyć X-Factor w celu ich wytropienia, bowiem z powodów politycznych zniknięcie Gyricha utrzymywane jest w tajemnicy. Użycie rządowej grupy mutantów oznaczac będzie jej ujawnienie. X-Men powrócili właśnie z Genoshy i Xavier pragnie dać im odpoczynek. Pozostała zatem tylko jedna grupa do brudnej roboty... wkrótce w Camp Verde Profesor rozpoczyna skanowanie celem odkrycia nowej bazy MLF, zaś X-Force gotowi są do drogi.


W trójkącie bermudzkim, na wyspie którą niegdyś swą bazą uczynił Magneto Tempo zastanawia się nad odejściem, bowiem ma wątpliwości czy chce należeć do MLF. Moonstar która powrociła z Asgardu nie ma żadnych, bowiem Reignfire objawił jej prawdziwy świat, w którym każdego dnia mutanci cierpią z rąk ludzi. Spogląda on właśnie na uwięzionego za kratami Gyricha mówiąc mu, iż nie ocalą go żadne słowa. Porwanie osoby publicznej odpowiedzialnej za Projekt Wideawake jest pierwszym krokiem do wyzwolenia mutantów i ocalenia ich przed genocydem.


Na wyspie pojawiają się X-Force obserwując rozmieszczenie strażników. Po chwili ruszają do ataku zamierzając zaskoczyć MLF. Sam wdziera się do budynku przez ścianę, a za nim podążają Sunspot, Ric i Boomer. Gdy wbiegają do środka widzą jednak Cannonballa zastygłego w przerażeniu, bowiem trafiła go strzała naładowana mocą dawnej członkini New Mutants. Przed nimi staje Moonstar.


Tymczasem Warpath natrafia na Forearma i zaczyna się bitwa, podczas gdy Shatterstar musi stawić czoła Reaperowi, zaś Siryn zostaje zaatakowana przez Wildside'a. Gdy Shatterstarowi udaje się powalić Reapera i zamierza go zabić, słyszy głos Wildside uprzedzający iż w takim razie on zabije Theressę.


W katakumbach Dayspring dociera do celi w której przetrzymywany jest Gyrich. Zaczyna otwierać zamek, lecz Feral uprzedza że nadciągają kłopoty. Za późno. Cable zostaje porażony energią Reignfire'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.