Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #71

X-Force #71

X-Force #71

"Destination: Unknown"

Postacie
Cytat

Warpath: "Tell me again how we got into this mess"
Susnpot: "We told Cable to stick it"

Streszczenie

Gdzieś w Ohio X-Force usiłują naprawić zepsuty samochód, zastanawiając się jednocześnie czy odmowa przyjęcia nowych tożsamości i rozstanie sięz Cable'm było dobrym pomysłem. Prócz niego drużynę opuścili Shatterstar i Rictor, zaś jak się okazuje piątka mutantów która pozostała nie jest w stanie naprawić popsutego samochodu. Roberto proponuje, iż poleci do najbliższego miasta po pomoc, lecz Siryn sprzeciwia się mówiąc iż OZT pokazało że mutanci nie powinni zwracać na siebie uwagi. Podobnego zdania jest Dani, a Bobby daje się wreszcie przekonać. Terry nie podoba się kwestionowanie jej poleceń przez Sunspota. Warpath proponuje, iż pobiegnie do miasta pod osłoną drzew, na szczęście Tabitha wskazuje iż zmierzająca w ich stronę furgonetka zamierza najwyraźniej zatrzymać się i im pomóc. W srodku siedzą dziwnie wyglądające osoby, przedstawiające się jako Louise i Scooter, pytające czy autostopowicze mają coś do jedzenia. Pomimo, iż Warpath wciąż ponawia swą propozycję, Terry decyduje iż powinni się zabrać furgonetką. Kierowcom udzielają wymijających odpowiedzi na swój temat. Radio informuje o zakończeniu Operacji Zero Tolerancji, choć wciąż znajdują się ludzie kórzy bronią jej celów, na co Louise stwierdza iż ponieważ większość ludzi jczuje się odmienna od pozostałych, można sobie wyobrazić że i oni są mutantami. X-Force kwitują to stwierdzenie nerwowymi uśmieszkami.


Po doholowaiu samochodu do miasteczka, mechanik Marty stwierdza iż naprawa zajmie mu 24 godziny. Dani nie daje mu się poderwać, zaś grupa zastanawia się co zrobić z czasem. Meltdown wyrzuca Dani, iż spędziła tyle czasu jako agentka, że najwyraźniej zapomniała jak flirtować. Terry oznajmia, iż wszyscy są dorośli, więc mogą spędzić czas wolny jak im się podoba. Jedynie Warpath jest niezadowolony, iż nie podążają w kierunku Nebraski, gdzie ma nadzieję odnaleźć Michaela Whiteclouda, który jak poinformował go Sledge przeżył masakrę jego wioski w Arizonie.


Domino znajduje się w prywatnej klinice w Wirginii, dokąd przybyła do swej znajomej dr Rebeki Schuyler, aby dowiedzieć się co uczyniła z nią Gryaznowa. Ta informuje ją, iż OZT umieściła w jej ciele implant, który jes połączony do centralnego układu nerwowego i wysyla do mózgu sprzeczne sygnały. Właśnie to sprawia, iż reakcje Domino są opóźnione, zwolnione i dziwne. Niestety usunięcie impmatu grozi paraliżem.


X-Force znajdują się w barze, gdzie spożywają posiłek, a Bobby dowiaduje się ze zdumieniem iż jego karta jest nieważna. Dani pokrywa zapłatę ze swoich oszczędności, zaś Roberto dzwoni do swych prawników. Dowiaduje się iż ktoś usiłuje przejąć posiadłość jego ojca, a dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona jego finanse zostały zablokowane. Rozgoryczony Roberto oznajmia, iż zamierzał użyć pieniędzy aby założyć nową bazę dla X-Force. Siryn zaczyna się zastanawiać co zrobią gdy pieniądze skończą się im całkowicie, czy nie pozostanie im wówczas powrót do Salem.


Tymczasem do posiadłości Xaviera wślizguje się Deadpool, zamierzając odwiedzić Theresę. Zszokowany spogląda na gołe ściany, jednocześnie doświadczając kolejnej ze swych paranoicznych wizji.


Siryn i Warpath wynajmują pokój dla dwojga, a gdy nikt na nich nie patrzy wołają resztę grupy, która spać będzie w nim na waleta. W nocy X-Force tłoczą się w niewielkim pokoiku, na dwóch łóżkach w pięć osób. Na ich prośbę James opowiada im o swej wizycie w innym wymiarze, gdzie otoczyły go koszmarne stworzonka. Gdy Vanisher ostrzegł go, iż jedynie opowieść trzyma je na dystans, przekazał im starą indiańską opowieść o kojocie. Wówczas uświadomił sobie, iż właśnie to robił od śmierci swego brata Thunderbirda [Uncanny X-Men #95]. Żył przeszłością, którą sobie wciąż opowiadał. Wówczas chwycił Vanishera, użył odrzutowego silnika który miał w kombinezonie i skierował się w stronę portalu. Gdy dostarczył Vanishera Sledge'owi, ten zdradził mu gdzie znajduje się Whitecloud. Siryn zastanawia się po co Sledge zadął sobie tyle trudu, wliczając w to użycie Risque, aby zwerbować do tej misji Warpatha, ten jednak nie zamierza mówić o kobiecie która złamał mu serce. Wówczas X-Force słyszą krzyki dobiegające zza drzwi.


Przed hotelem dwaj mężczyźni zamykają w bagażniku młodzieńca, któremu właśnie zabrali walizkę. Gdy X-Force interweniują mężczyźni mierzą do nich z broni. Grupa szybko rozprawia się z nimi, zaś młodzieniec kóry oznajmia iż nazywa się Richie Allegra zachwycony jest ratunkiem. Przekupuje właściciela hotelu aby nie wzywał policji. Proponuje X-Force pracę i otiwera walizkę, w której jest pełno banknotów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.