Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #24

X-Force #24

X-Force #24

"Prisoners Of Fate"

Postacie
Cytat

Rictor: "Ain't Sammy just becoming the regulat Generalissimo?"
Feral: "Yeah! We get rid of one Cable, an' another gets installed"

Streszczenie

Rządowy konwój zatrzymuje kobieta w podartej sukience. Gdy kierowca wysiada i pyta w czym może je pomóc zostaje porażoby prądem, pomimo iż nosi wojskową zbroję. Kobieta daje sygnał swym towarzyszom i do ciężarówki podbiega grupa w czarnych strojach. Wystrzeliwują pociski z granatników i niszczą pancerne drzwi furgonetki. To członkowie grupy Przyjaciele Ludzkości przewodzonej przez Graydona Creeda. Uzyskali informację, iż w furgonetce znajduje się dwójka więźniów, członków rozbitego MLF. Teraz Sally Blevins i Rusty Collins zapłacą za swe zbrodnie przeciwko ludzkości.


Do Camp Verde powracają X-Force po starciu z Externalami. Sam oznajmia wychodzącej z pojazdu grupie, aby wracali z powrotem do środka, bowiem czeka ich kolejna misja. Oznajmia, iż grupa terrorystów napadła na rządowy konwój, w którym przewożono Skids i Rusty'ego. Muszą ocalić ich życia. Nakazuje przenieść schwytanego Crule'a do celi, lecz X-Force przyznają się iż w drodze powrotnej wyrzucili go do Oceanu. Samowi opadają ręce i nie wie co ma powiedzieć. Rictor pyta, skąd wie o Rustym i Skids, dawnych New Mutants, którym Stryfe przeprał mózgi. Sam wyjasnia iż o pomoc poprosił go Charles Xavier.


Profesor tłumaczy się właśnie ze swej decyzji Val Cooper. Ta wciąż wściekła jest o to, że wypuścił X-Force z aresztu domowego. Xavier tłumaczy, iż skoro X-Men są nieobecni, a użycie X-Factor do dochodzenia w sprawie Przyjaciół Ludzkości kiepsko wyglądałoby w wiadomościach -"rządowi mutanci atakują bezbronnych ludzi" - lepiej aby zajęła się tym grupa stojąca na granicy prawa. Val kiwa głową, przyznając iż ma wśród Przyjaciół własnego szpiega. Jeśli X-Force mają działać, muszą to zrobić szybko.


W innym miejscu Grizzly trzyma Domino, pragnącą zabić Copycat. Woli znaleźć X-Force samodzielnie, niż skorzystać z jej pomocy. Grizzly woli jednak zdać się na Vanessę, na której ślad wpadł idąc tropem Deadpoola. Vanessa podnosi broń i wpakowuje kilka kul w leżących u jej stóp Wade'a i Sluggo. Oznajmia, że dopiero teraz gotowa jest do dalszej drogi. Po chwili grupa odlatuje z miasta.


Kosmos. Na orbicie ziemskiej mężczyzna wyciąga rękę. Na jego jeden gest odłamki Graymalkin zaczynają na powrót łączyć się w jedną całość stając kosmiczną bazą. Oto azyl dla wszystkich, który nosić będzie imię Avalon. Mężczyzna powrócił.


X-Force w swym pojeździe oglądają reportaż Trish Tilby, która informuje o napaści na rządowy konwój. Przypomina historię Skids i Rusty'ego, uwięzionych po starciu z Freedom Force, a następnie odbitych z więzienia przez MLF. Jak do tej pory nie postawiono im żadnych zarzutów, a powód i cel ich przekonwojowania był nieznany. X-Force wiedzą, że Val Cooper postanowiła oddać ich w ręce Xaviera, który obiecał usunąć efekty prania mózgu. Feral nie podoba się to co zobaczyła w telewizji. Stwierdza, iż może X-Force powinno zacząć zachowywać się bardziej dynamicznie, aby efektywniej walczyć o prawa mutantów.


X-Force lądują nieopodal miejsca w którym znajduje się baza Przyjaciół Człowieczeństwa. Cannonball uprzedza ludzi, aby postarali się zachowywać jak najmniej brutalnie, bo im cięższy atak mutantów, tym bardziej pomoże on sprawie fanatyków. Poleca zabraź Ricowi ze sobą Warpatha, Shatterstara i Feral i okrązyć kryjówkę terrorystów. Taki obrót rzeczy nie podoba się Siryn, ktora przypomina Samowi iż za czasów Cable'a to ona brała na siebie obowiązki dowodzącej drugim składem. Sam przeprasza ją, mówiąc iż teraz gdy ma na powrót przy sobie Roberto, ciężko mu się odzwyczaić od starych nawyków z czasów New Mutants.


X-Force wpadają poprzez ściany do domu, a zaskoczeni terroryści zaczynają sięgać po broń. Na próżno jednak, bowiem X-Force po kolei eliminują wszystkich nim zdążą oni oddać choćby jeden strzał. Dom zostaje opanowany, a mutanci mogą uwolnić Skids i Rusty'ego. Ci wciąż wykrzykują słowa o wielkości Stryfe'a. Sam znajduje ulotkę Graydona Creeda nawołującą do walki a mutantami i wraz z Boomer złoszczą się studiując jej treść. Ludzie nienawidzą mutantów, choć żyją na tej samej planecie. Dokąd jednak mieliby odejść?

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.