Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #88

X-Force #88

X-Force #88

"Armageddon Now" - part 2: "Blood & Betrayal"

Postacie
Cytat

Feral: "You got a problem with me blondie?"
Meltdown: "Ever since you switched sides"

Streszczenie

W piwnicy pewnego budynku w Kalifornii budzi się młody człowiek. Z przerażeniem orientuje się, iż ciało które posiada nie należy do niego. W innym miejscu tego samego budynku Jesse przedstawia X-Force swego brata, który prosi aby zwać go teraz King Bedlam. U jego boku stoją New Hellions, spośród których mutanci znają Magmę i Tarot. Bedlam przekonuje X-Force, iż nowi Hellions nie są dla nich żadnym zagrożeniem, a po prostu grupą mutantów która nie obawia się kształtować własnego przeznaczenia. Warpathowi nie podoba się użycie nazwy grupy z którą niegdyś byż związany, a która teraz jest martwa, lecz jak zauważa Bedlam Tarot jest w podobnje sytuacji i nie ma najmniejszych problemów. Cannonball chce dowiedzieć się od Magmy co robi wśród członków tej grupy, ta z naciskiem mówi iż nazywa się Alison Crestmere, a nie Amara Aquilla. Tamto życie stworzone przez Selene [dawne dzieje sięgające "New Mutants v.1"] pozostawiła wraz z Empathem w Nova Roma. Teraz pragnie czegoś więcej i dlatego stała się członkiem Hellions. Dani i Sunspot obserwują Paradigma, który zdaje się być pozbawiony procesów myślowych, lecz analizuje ich zachowanie. Siryn i Meltdown nie podoba się przybycie kolejnej członkini grupy, zachowującej się dość agresywnie, którą jest Feral. Tabby złości się na Susnpta, który chce zaingerować w ich starcie, lecz Bedlam powstrzymuje Feral. Jesse prosi X-Force o zaufanie, mówiąc iż jego brat ma te same cele co oni, lecz Siryn nie zamierza ufać komuś kto używa nazwy Hellions. O dziwo Domino oznajmia, iż Bedlam jest godzien zaufania. Ten oznajmia, iż jedyne czego pragnie to aby mutanci przestali walczyć ze sobą nawzajem. Zaprasza X-Force na poczęstunek.


X-Force omawiają sytuację w samotności. Domino przekonuje, iż być może choć raz powinni wyzbyć się nieufności, lecz Siryn nadal jest podejrzliwa. Warpath udaje się na spotkanie z Tarot. Ta nie chce mówić o planach Bedlama, stwierdzając iż zawdzięcza mu swe życie, albowiem zginęła wraz z pozostałymi Hellions podczas ataku Fitzroya [Uncanny X-Men #281]. James pyta czemu w takim razie ostrzegła go podczas ich niedawnego spotkania, lecz Tarot ucina rozmowę mówiąc iż jest zakochana w Chrisie. Po odejściu Marie James spogląda w krzaki, gdzie ukryła się Feral. Maria nie ma ochoty z nim walczyć. Nieopodal Jesse domaga się od Paradigma aby ten przepuścił go do jego brata. Cyborg czyni to niechętnie dopiero na wyraźne polecenie Bedlama. Jesse pyta czemu Chris chciał aby sprowadził tu X-Force, ten zaś wyjaśnia iż pragnął trzymać swych wrogów blisko. Pokazuje bratu co wykradł z rządowych laboratoriów, dzięki czemu Hellions zaczną się liczyć. Jesse jest wstrząśnięty, gdy zaś pyta co stanie się jeśli X-Force spróbują się sprzeciwić Chris każe mu wybrać między rodziną a przyjaciółmi.


X-Force naradzają się, a James informuje iż w rozmowie z Tarot odniósł wrażenie że Hellions planują coś niedobrego. Grupa zamierza podążyć za Domino do piwnicy, która zapewnia iż znajdują się tam laboratoria Bedlama, gdy pojawia się Switch. Wykrzykuje iż jest Domino, bowiem Switch zamienił się z nią umysłami. Oboje zaczynają walczyć, a Domino okłada Switcha. Terry atakuje swym krzykiem dekoncentrując Switch i następuje powrót ciał do ich właścicieli.


Tarot uprzedza iż X-Force odkryli podstęp, wyjaśniając Bedlamowi czemu spotkała się z Proudstarem, o czym doniosła mu Feral. Bedlam oznajmia, iż nadszedł czas, spoglądając przy tym na swego brata. Pojawiają się X-Force żądając wyjaśnień, lecz Bedlam jest już gotowy. Magma atakuje swą grupę, a Sam leci w jej stronę korzystając z odrzutowej osłony przed ogniem. Paradigm oplata mutantów mackami paraliżując ich technoorganicznie. Pomimo wezwań Domino Jesse nie decyduje się pomóc. X-Force zostają przemienieni w technoorganiczne drony, a Bedlam triumfuje. Teraz przebudzi Armageddon Mana, mutanta tak niebezpiecznego iż rząd trzymał go w uśpieniu przez 40 lat, który rzuci świat na kolana. Jesse zaczyna nerwowo szukać swych pigułek.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.