Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #7

X-Force #7

X-Force #7

"Under The Knife"

Postacie
Cytat

Cable do Masque: "You're walking autopsy, end of history!"

Streszczenie

Warpath usiłuje dowiedzieć się od Siryn lądującej właśnie obok niego, kim jest Bractwo Złych Mutantów, które właśnie ich zaatakowało. Theressa wyjaśnia, iż najwyraźniej mają do czynienia z nowym wcieleniem terrorystycznej organizacji założonej oryginalnie przez Magneto. Toad potwierdza te słowa dodając iż członkowie X-Force do wieczora będą martwi.


W górze Shatterstar wyrywa się z objęć Saurona i zaczyna walczyć z nim przy użyciu swych szabli. Sauron usiłuje zahipnotyzować skaczącego po jego skrzydłach przeciwnika, lecz zamiast tego zostaje zraniony ciosem ostrza w kark. Strząsa Shatterstara, który spadając chwyta się gałęzi drzew, dzięki czemu bezpiecznie ląduje na ziemi. Stwierdza, iż najprostszym sposobem na pokonanie przerośniętego pterodaktyla będzie zestrzelenie go z nieba i zaczyna biec w poszukiwaniu karabinu Cable'a.


Nieopodal Masque, Thornn i Phantazia korzystają z faktu iż X-Force zajęci są walką z Bractwem. Phantazia dzięki swym zdolnościom wykrywa zamaskowane wejście do kompleksu i cała trójka wchodzi do środka. Trafiają do hangaru i ze zdumieniem spoglądają na stojące tam pojazdy zastanawiając się kto finansuje działalność Cable'a, bądź skąd ma on dostęp do tak wyrafinowanej techniki. Postanawiają podłożyć bomby, lecz wówczas trafiają ich fajerwerki Boom Boom. Razem z nią są Cannonball, Feral, Domino i Cable. Dayspring na widok Masque wpada we wściekłość, bowiem wydawało mu się iż jego poprzednie ostrzeżenie dla Morloka, aby przestał nachodzić zespół w jego bazach było aż nadto czytelne [New Mutants #100]. Masque zaczyna kpić ze słów Dayspringa.


Na zewnątrz Warpath rzuca Blobem, podczas gdy Siryn uniknąwszy płomienia Pyro eliminuje go swym krzykiem. Wówczas skacze na nią Toad, kóry jak się okazuje zyskał nowe umiejętności. Śluzem wydobywający się z jego dłoni oblepia twarz Theressy, uciszając w ten sposób jej krzyki. Wówczas Mortimer zostaje trafiony, a za jego plecami pojawia się Shatterstar z dymiącym karabinem. Pomagając Theressie wstać stwierdza, iż przekonuje się coraz bardziej jak niezbędna jest grupowa współpraca. Razem spoglądają na lecącego Saurona i ruszają jego śladem obawiając się o życie swych towarzyszy. Za nimi rusza Warpath.


Wewnątrz Phantazia zakłóca działanie technologii broni Cable'a. Ten rusza na nią, podczas gdy Feral skacze na Thornn, a Masque ma jedynie obawy iż jest ich trochę za mało. Rozpoczyna się walka dwóch kociopodobnych mutantek, które jak się okazuje są siostrami. Cable dobiera się do Phantazii, na kórą nie skutkuje żadna broń. Na rozkaz Dayspringa uderza w nią Cannonball, ta jednak zakłóca impulsy bioelektryczne w jego ciele. W ciemnościach Boom Boom nie widzi co się dzieje, a Cable rozkazuje przenieść walkę na zewnątrz. Feral nie słucha go jednak tocząc zajadłą walkę z Thornn. Pomimo jej ciągłych ataków zostaje pokonana. Thornn staje nad nią stwierdzając że mała siostrzyczka jak zwykle przegrała.


Do hangaru wraz ze światłem wpada Sauron. Dostrzega go Sam, który po ataku Phantazii nie może wyjść z odrzutu. Rusza w stronę Lykosa, zamierzając go znokautować, ten jednak jest szybszy. Sam nabija się na szpon wyrastający ze skrzydła. Widząc to Tabitha wykrzykuje, iż Cannonball jest martwy.


Gdzie indziej Garrison Kane obserwuje chatę w górach, bowiem jako Broń X otrzymał nowe zadanie związane z tym miejscem. Dokonuje jego skanu, po czym wdziera się do środka. Tam napotyka odzianych w zielone mundury żołnierzy, z którymi rozprawia się baz żadnego problemu. Po ich pokonaniu dostrzega jednak, iż pojawili się nowi przeciwnicy. Są to Forearm, Sumo i Wildside. Spoglądając na członków MLF Kane zastanawia się w co wdepnął tym razem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.