Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #32

X-Force #32

X-Force #32

"Child's Play" - First Move: "With A Roll of the Dice"

Postacie
Cytat

Fitzroy: "Let me have them and I shall be quite content to be on my way... what say you ol'chap to such a sporting proposition?"
Cable: "What do you think?"

Streszczenie

Nieopodal Nova Roma Magma zostaje nagle zaatakowana. Ludzie Fenris chwytają ją, a Andrea i Andreas Strucker wyjaśniają iż za głowę Magmy została wyznaczona nagroda. Amara zostaje sparaliżowana, zaś Struckerowie pewni są iż wreszcie uda im się zostać członkami Upstarts. Nagle ich własni ludzie wycelowują w nich broń. Fenrisowie unikają ataku i chwytają się za ręce. Z zimną krwią wyzwoloną energią mordują swych żołnierzy. Wykrzykują do ukrytego Empatha, iż jego moc go nie ocali, bowiem rozpoczęło się polowanie. Manuel de la Rocha rzuca się do ucieczki.


Na Manhattanie w Hellfire Club członek New Warriors Vance Astrovik, znany jako Justice rozmawia z Shinobim Shawem. Ten widząc przybycie Archangela i Psylocke przeprasza go i kieruje się ku nowym gościom [ciąg dalszy tego wątku X-Men #29]. Vance ciągle znajduje się w martwym punkcie, bowiem usiłuje dokonać infiltracji Hellfire Club i zbliżyć się do Shinobiego, aby dowiedzieć się kto należy do organizacji polującej na innych mutantów. Wie już jednak, iż następnym celem Upstarts mają stać się dawni członkowie New Mutants i Hellions.


Za późno jednak, bowiem X-Force przybyli właśnie do Kentucky wezwani przez rodzinę Guthrie, bowiem Sam i Tabitha zniknęli. Podczas gdy Warpath i Siryn patrolują okolicę, Shatterstar i Rictor usiłują odnaleźć jakieś ślady. Na razie nic nie potwierdza słów młodszej siostry Sama, Paige, którą reszta rodziny podejrzewa o fantazjowanie. Marzy ona o tym, aby wieść życie takie jak Sam i Tabitha, więc chodziła za nimi gdy poszli się kąpać nad jezioro. Jak wyjaśnia Paige Nathanowi i Domino, wówczas powaliła ich energetyczna błyskawica. Stanęła nad nimi kobieta zwana Siena Blaze, mówiąc jak bardzo jest rozczarowana iż te punkty zdobyła tak łatwo. Paige zamierzała pokazać jej, iż nie doceniła rodziny Guthrie, lecz nie była w stanie użyć swej mocy mutacyjnej i przemienić się w taki sposób, aby móc zagrozić kobiecie. Matka przytula ją do siebie, mówiąc że nadejdzie czas gdy nauczy się używać swej mocy. Cable i Domino wychodzą przed dom, gdzie Dayspring informuje ją iż żadne skany nie wykryły śladu obecności Sama, Tabithy ani żadnej napastniczki. Oznaczać to może, iż ktoś używa sytemów maskujących, lecz także iż Cannonball i Boomer są martwi.


Oboje znajdują się w umyśle omnipaty Mistrza Gry, który zwołał telepatycznie Upstarts. Graydon Creed chce wiedzieć czemu się tu znalazł, zaś Shinobi słysząc o nowej rundzie gry przypomina o punktach, które zdobył gdy zabił swego ojca. Mistrz Gry oznajmia, iż trwa nowa runda walki o przywództwo Upstarts. Podczas gdy Shinobi, Fitzroy i Creed nie dokonali niczego, Siena Blaze schwytała już dwójkę dawnych New Mutants i prowadzi w kalsyfikacji. Fenris także mają już punkty i wkrótce dołączą do Upstarts, zaś jeśli starzy członkowie chcą zachować dotychczasową przynależność powinni wreszcie zacząć działać.


Empath biegnie w stronę obozu naukowców wzniesionego w pobliżu Nova Roma, którzy mają za zadanie pomóc mieszkańcom miasta wejść do życia w społeczeństwie XX wieku. Jedną z nich jest matka Roberta DaCosty, która widzi właśnie Empatha trafionego dawką energii. Do obozowiska wpadają Fenris atakując zebranych. Zamierzają zabić wszystkich, lecz wówczas trafiają ich psycho-strzały Moonstar, która właśnie się pojawiła. Nie zamierza dać się upolować Upstarts.


W Kentucky Cable rozmawia z panią Guthrie, która martwi się o swą dorastającą córkę. Nie chce utracić Paige, tak jak utraciła Sama, gdy dołączył do New Mutants opowiadając się po jednej ze stronie wojny mutantów. Rozmowę przerywa wezwanie od Domino. Pojawił się włąśnie Fitzroy odziany w swą pochodzącą z przyszłości zbroję, zamierzający zabić Warpatha i Rictora.


W Nowym jorku Shinobi poleca Vance'owi aby zaatakował swą dziewczynę, Firestar. Jeśli nie on, uczyni to ktoś z Upstarts.

Autor: Baby Kumos

Galeria numeru

X-Force #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.