Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #1

Supreme Power #1

Supreme Power #1

"Contact"

Postacie
Cytat

Prezydent James Carter: "It's the law of this country that children orphaned without next of kin are to be considered wards of state. I see no reason to make an exception in this case. He's a child of the United States. See to it he's raised like one."

Streszczenie

Na Ziemi rozbija się kapsuła ratunkowa z obcego statku kosmicznego. Pewne małżeństwo ogląda miejsce zdarzenia i znajduje tam dziecko. Postanawiają zabrać je ze sobą. Po ich odjeździe na miejscu pojawia się śmigłowiec. Później do domu małżeństwa przychodzi oddział zamaskowanych ludzi i zabiera im dziecko.

 

Badania wykazują, że pomimo swojego podobieństwa do człowieka, znaleziony chłopiec, tak samo jak i pojazd, którym podróżował, nie pochodzi z Ziemi. Dziecko posiada dużą siłę i odporność. Prezydent James Carter i jego doradcy postanawiają, że chłopiec zostanie wychowany na wzorowego amerykańskiego obywatela. Para agentów otrzymuje zadanie opieki i wychowania chłopca, którego nazwano Markiem Miltonem (jego przybrani rodzice używają imion Mason i Elizabeth), a całemu projektowi nadano nazwę Hyperion. Cała trójka zamieszkuje w pilnie strzeżonym domu i znajdują się pod stałą obserwacją.

 

Na pierwsze urodziny Mark dostaje szczeniaka. Wtedy objawiają się kolejne moce chłopca: jego oczy mogą emitować promienie cieplne, a piesek pada ich ofiarą. Przerażona Elizabeth uważa, że to był cud, że któreś z nich nie zginęło w ten sposób. W schowku kocha się z Masonem, co, jak sama mówi, „sprawia, że czuje, że żyje”. Całe zdarzenie staje się jednak początkiem oziębienia stosunków między dwojgiem ludzi.

 

Mark dorasta, będąc wychowywany na prawdziwego patriotę. Wraz z wiekiem, pojawiają się u niego kolejne zdolności. Pewnego dnia pyta się ojca, czy on kocha go i czy jego rodzice kochają się. Mason odpowiada twierdząco, na co Mark mówi, że on też ich kocha i tylko dlatego jeszcze nie uciekł, aby zobaczyć świat, do którego nie ma dostępu. Ogrodzenia ani straże nie powstrzymałyby go, co demonstruje Masonowi unosząc się w powietrzu.

 

Badaniami nad kapsułą, która przyniosła Marka na Ziemię, kieruje dr Bill Steadman. Udało mu się ustalić, że kapsuła jest zbudowana z materiału organicznego. Źródłem napędu pojazdu był kryształ, który najprawdopodobniej wzmacnia siłę myśli. Ponadto udało się odczytać zapisy z komputera pokładowego, według których statek, którym podróżował Mark został zaatakowany i zniszczony przez inny pojazd, a chłopiec został umieszczony w kapsule ratunkowej. Wiele kwestii dotyczących pojawienia się na Ziemi dziecka z kosmosu wciąż stanowi tajemnicę, nie wiadomo nawet czy samo jego przybycie nie pociągnęło za sobą innych konsekwencji.

 

W domu Abigail Stewart, młody chłopak o imieniu Stanley chce ścigać się ze swoim psem. Zwierzę nie ma jednak żadnych szans, ponieważ Stanley biegnąc pokonuje prędkość dźwięku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.