Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #42

X-Force #42

X-Force #42

"A Lie Of Mind"

Postacie
Cytat

Husk do Cannonballa: "The way I figure Big Brother, being mutants is easy for us, now being family that's hard"

Streszczenie

W swym umyśle Warpath rozmawia z White Queen. Wspomina dzień, w którym dowiedział się iż jego brat nie żyje i obwinił o tę śmierć Charlesa Xaviera. Tego dnia James Proudstar stał się mężczyzną, gdy dowiedział się iż jego brat odszedł z winy X-Men [Uncanny X-Men #94]. A poźniej usiłował się zemścić, nie wiedząc iż obwinia niewłaściwą osobę. Emma oznajmia, iż tak samo dzieje się teraz, gdy umysł płata mu figle wskazując na Hellfire Club, jako sprawców masakty w jego wiosce [New Mutants #99]. James spogląda na zdjęcie Hellions i rozglądając się po Akademii Massachusetts, zauważa iż nowa grupa którą White Queen usiłuje sformować nigdy nie stanie się poprzednią.


Na zewnątrz Siryn rozmawia ze swym ojcem. Banshee pyta czy coś ich łączy, zaś Theresa wyjaśnia że pomógł się jej uporac z kilkoma problemami, takimi choćby jak picie. Nie kocha go jednak w ten sam sposób jak on ją, bowiem pragnie aby był jej przyjacielem. Banshee pyta się czy wie jak gra na jego uczuciach, zaś Siryn odgryza się pytaniem o uczucia Moiry, która wie że Sean jest za oceanem wraz z Emmą Frost.


James obserwuje oboje przez okno, podczas gyd Emma pyta czemu jest wciąż członkiem X-Force, skoro jego jedyną motywacją dołączenia do grupy była zemsta za śmierć jego plemienia w Camp Verde. Warpath wspomina tamten dzień, gdy odpowiadał na pytania policjantów i agentów, spoglądając na masakrę, w rękach trzymając maskę Hellfire Club, wiedząc tak naprawdę w głębi serca, iż nie mógł być on odpowiedzialny za zabicie jego ludzi. Emma przypomina mu, iż to ona kazała opuścić mu szeregi Hellions, bowiem dołączył do nich powodowany żądzą zemsty na Xavierze, a gdy dowiedział się o braku winy Profesora, nie miał już odpowiedniej motywacji.


Cannoball pyta Husk jak czuje się mając White Queen w roli nauczycielki. Paige oznajmia, iż Emma jest raczej surową dyrektorką szkoły. Samowi nie podoba się fakt, iż jego siostra jest pod opieką jednego z dawnych wrogów X-Men, który na dokładkę dopuścił do śmierci swej dawnej grupy. Husk ma dość jego pouczeń, bowiem pragnie żyć wreszcie własnym życiem, nie słuchając o ciągłych wyczynach Sama. Przerywają im pojawiające się Jubilee i Boomer, a po ich odejściu rodzeństwu udaje się wreszcie pogodzić.


Emma rozmawiając z Jamesem mówi mu, iż to kim jest w chwili obecnej wynika z tego czego doświadczył do tej pory w życiu. A nie uświadamia sobie jak cennym jest ono darem, choć powinien wziąść pod uwagę iż z Hellions przeżył jedynie on i Empath. Daltego też zapytuje go, czego Warpath chce od życia. James oznajmia, iż nie ma pojecia, na co Emma pyta ponownie z ironią czemu jest członkiem X-Force.


Tymczasem w Niemczech do korporacji biochemicznej Verschlagen w Neusterlitz włamał się szpieg. Ochrona powstrzymuje, go zaś właścicielka zakąłdu stwierdza widząc iż był to Japończyk, ze to dopiero początek ich kłopotów. Muszą przygotować się na wizytę reszty Klanu Yashida.


Przyciśnięty do muru Warpath zaczyna nerwowo odpowiadać na pytania Emmy. Oznajmia, iż jest z X-Force bowiem walczą oni o coś w co wierzy, a po za tym Theresa go potrzebuje i nie zamierza jej zawieść. Emma z ironią stwierdza, iż na pewno jej nie zawiedzie. Warpath wskazuje, iż to ona ma największy problem. Generacja X ma jej pomóc zapomnieć o smierci jej poprzednich studentów, lecz w głębi duszy będzie zawsze wiedzieć iż jest to jej porażką. Po jego wyjściu Emma stwierdza, iż w głębu duszy James się boi, iż każda bitwa będzie ostatnią, a on nie odważy powiedziec się tej której kocha, jakie są jego uczucia. James uważa iż Emma uparła się, i nie pojęła co chciał je przekazać. Wszyscy idą świętować dni nadchodzące.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.