Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #73

X-Force #73

X-Force #73

"Stop Motion"

Postacie
Cytat

Warpath: "But Stryfe is dead!"
Edwards: "There are those of us who continue his work and await his resurrection"

Streszczenie

Policjanci zatrzymali właśnie na drodze samochód, ktorym podązali Siryn i Warpath. Theresa stwierdza iż coś jest nie tak, bowiem dwóch funkcjonariuszy nie zachowuje się jakby była to rutynowa kontrola drogowa. Policjanci potwierdzają jej podejrzenia, mówiąc iż oboje są poszukwiani jako podejrzani w sprawie morderstwa Michaela Whiteclouda, a określeni zostali jako uzbrojeni i niebezpieczni. Dlatego zostaną potraktowani jako tacy, a jeden z funkcjonariuszy kieruje stronę Jamesa dubeltówkę, mówiąc iż zazwyczaj używają takiej broni by uśpić zwierzeta. Gdy wystrzeliwuje w jego stronę strzałkę paraliżującą, James przechwytuje ją w locie i rzuca w stronę strzelającego. Drugi natychmiast kieruje w ich stronę pistolet załadowany prawdziwą amuniecją, lecz Siryn używa na nim swego głosu. Warpath chwyta policjanta, żądając informacji kto ich posłał za nimi. Słyszy, iż za głowy obydwojga wyznaczono nagrodę. Wściekły James omal nie wyżywa się na policjancie dając upust frustracji jaka gnębi go od śmierci Whiteclouda, którego wyjaśnienia dały więcej pytań niż odpowiedzi. Siryn uspokaja go, skuwają obu policjantów, niszczą ich radio i ruszają w dalszą drogę.


W Waszyngtonie detektywi Sanders i Bantock oglądają kasetę z napadu na bank, gdzie widza jak Domino używając laski starszego cżłowieka pokonała dwóch bandytów, a jednego z nich użyła jako tarczy strzelniczej dla trzeciego, którego także obezwładniła. Następnie zniknęła. Kobieta nazywała się Tamara Winters, lecz jak ustalili jej dane były fałszywe. Jeden z detektywów oznajmia, iż choć nie zamierza jej aresztować zamierza odnaleźc tajemniczą kobietę. Tymczasem Domino znajduje się w Wirginii, gdzie usuwa z rany kulę, wiedząc iż pujście do lekarza spowoduje zadanie kłopotliwych pytań. W dawnych czasach nie dałaby się postrzelić, a ponieważ nie może ufac swym zdolnościom z uwagi na implant Gryaznowej, decyduje się na trening. W tym celu dzwoni do Deadpoola.


W Kansas agent Edwards stoi nad dwoma policjantami, dzwoniąc do kogoś z informacją iż ścigani wydostali się z zasadzki. Spogląda pogardliwie na policjantów, oznajmiając iż zamierza dopaść ściganych.


Siryn i Warpath dotarli właśnie do Topeki, gdzie znajduje się skrzynka do której kluczyk wręczył im Whitecloud. Warpath ma nadzieję poznać wreszcie prawdę o masakrze w Camp Verde, gdzie ktoś porzucił maskę Hellfire Club [New Mutants #99]. Terry bierze go za rękę, gdy stwierdza iż woli nie być przy tym sam. Otwiera skrzynkę i wyciąga z niej kopertę, a wówczas pojawia się Edwards, którego Warpath zna jako Edwina Martyneca, osobnika kóry zatruł jego matkę i usiłował zabić jego brata w laboratorium w Arroyo [X-Force minus 1]. Jak się okazuje nie zginął i kontynuował ulepszanie swej osoby. Przemienia się w bestię i atakuje Siryn, kóra pada sparaliżowana. Jak oznajmia Edwards, jego pazury są teraz zatrute. Szybko powala Warpatha, oznajmiając iż zajmie się dwójką mutantów.


W Memphis Tabby pisze list do Cannonballa, informując go jak wygląda teraz skład X-Force i opisując awanturę z Richiem Allegrą, w którą się wplątali. Poajwia się reszta grupy wraz z Richiem, a Roberto pyta Tabby czy związek na odległość ma jeszcze jakiś sens. Rozmawiają ze sobą, czując iż zbliżają się do siebie, a Tabitha przytula się do Roberto. Tymczasem w Chicago mroczna istota podążająca tropem Dacosty korzystając ze swej mocy podpaliła hotel w którym przebywał. Spala strażaków, mówiąc iż zowie się zniszczeniem.


Warpath i Siryn odzyskują przytomność przykuci do ściany, a Edwards oznajmia iż ich ciała posłużą nauce. Pojawia się Zero niosąc strzykawkę, a zdumionemu Proudstarowi Edwards wyjaśnia iż robot jest darem od przyjaciela. Jak oznajmia, za masakrą w Camp Verde stał doskonale znany X-Force ich pierwszy i największy z wrogów. Stryfe. To on przejął kontrolę nad Projektem Stepladder, bowiem potrzebował genetycznie ulepszonych żołnierzy, a gdy jeden z naukowców uciekł z wynikami badań zarządził jego pościg i zniszczenie całego plemienia, aby prawda nie wyszła na jaw. Whiteclouda zabiła wszczepiona w jego ciało nano-bomba. Maska Hellfore Club skierowała Cable'a na trop innego przeciwnika. W trakcie opowieści Edwardsa Siryn udaje się zerwać sonicznym krzykiem krępujący ją metalowy kabel. Uwalnia Warpatha, a ten rzuca się na Edwardsa który upuszcza strzykawki. Siryn niszczy Zero, zaś Warpath walczy z Edwardsem, któremu udaje się sięgnąć po strzykawkę. Wbija ją w serce Proudstara, mówiąc iż teraz będzie biło ono dziesięć razy szybciej, aż do jego śmierci. Proudstar pada, a soniczny krzyk Siryn powala Edwardsa. Theressa klęka obok Jamesa i zaczyna masaż jego serca, bowiem przestało ono właśnie bić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.