Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #90

X-Force #90

X-Force #90

"Armageddon Now" - part 4: "Loud Awakening"

Postacie
Cytat

Mirage: "Meltdown, take Feral..."
Warpath: "I want Feral..."

Streszczenie

Jesse Bedlam wchowa się w barze w Summerfield, gdy ziemia zaczyna drżeć. Epicentrum znajduje się w elektrowni z której właśnie uciekł. Jak oznajmia King Bedlam, rząd nie zapłaci mu pieniędzy, które pragnie otrzymać jeśli nie dojdzie do demonstracji. Wkłada psycho-wzmacniacz wynaleziony przez Black Air i przejmuje kontrolę nad umysłem Armageddon Mana. Oznajmia, iż jeśli rząd odmówi zrealizowania jego żądań, uwolni niszczycielską moc. Skoro Magneto otrzymał we władanie Genoshę, rząd może spełnić jego zachcianki. X-Force postanawiają działać, nim Chris skieruje swą telepatyczną moc przeciwko nim. Cannonball startuje w stronę Armageddon Mana zamierzając go powalić, lecz szybki cios omal nie przebija jego pola ochronnego. Feral śmieje się z upadku Sama, a Meltdown wyjaśnia iż będąc w więzieniu do którego wysłało ją X-Force [X-Force #41], odkryła iż cierpi na wirusa spuścizny. Teraz interesuje ją jedynie, aby cały świat cierpiał tak samo jak ona. Bedlam śmieje się z mutantów, mówiąc iż byli przegrani od samego początku, na co X-Force ruszają do ataku. Krzyk Siryn ogłusza Bedlama, lecz wówczas Feral zadaje Terry morderczy cios. W odpowiedzi otrzymuje uderzenie od Warpatha. Mirage przejmuje dowodzenie. Poleca Sunspotowi polecieć jak najszybciej z Terry do szpitala, Meltdown dopaść Feral, Domino Switch, zaś Warpathowi pozostawia Bedlama i Tarot. Sama rusza na Magmę. Wybucha ogólne piekło. Cannonball odzyskuje przytomność i lotem koszącym porywa Magmę, która wykrzykuje aby obudził się ze złudnego marzenia Xaviera, jak uczyniła to ona. Tarot generuje kosę, którą atakuje Jamesa udowadniając iż odzyskała swe moce. Nie zamierza zdradzać całkowicie Bedlama, skoro zawdzięcza mu życie. Bedlam kieruje moc telepatii przeciwko X-Force paraliżując ich, lecz psycho-wzmacniacz przestaje nagle działać. Powrócił Jesse dezaktywując urządzenie, a przerażony Chris krzyczy iż właśnie ich wszystkich skazał.


Nad Kalifornią wybucha energia Armageddon Mana zmieniając całkowicie pogodę. W Summerfield wściekły Chris rzuca się na Jessego wykrzykując, iż powinien zabić go, tak jak uczynił to z ich rodzicami, za to iż chcieli go wysłać do szkoły wojskowej. Słysząc, iż wypadek sprzed lat nie był przypadkowy Jesse dostaje szału, rzuca się na brata zaczynając go bić. Żąda odpowiedzi jak powstrzymać Armageddon Mana, bowiem skoro Chris zna jego historię, powienien wiedzieć jak uczyniono to ostatnim razem. Na to samo pytanie Danville odpowiada Mirage, iż poprzednim razem dokonano nalotu lotniczego. Tarot wyjaśnia, iż Armageddon Man czerpie swą energię z ziemi i dopóki się na niej znajduje nie może zostać powstrzymany. Bedlam wścieka się iż znowu go zdradza, lecz Marie podąża za nim i resztą Hellions mówiąc iż nie może bez niego żyć. Hellions uciekają, zaś Mirage zabrania swej grupie pościgu. Priorytetem jest dla niej zajęcie się uszkodzonym reaktorem i powstrzymanie Armageddon Mana. Zamierza dokonać tego przy pomocy Cannonballla, który powrócił właśnie z Magmą. Alison wściekając się na Sama, oznajmia iż pomoże X-Force, pomimo iż ma inne cele. Mirage uprzedza, iż muszą działać szybko, bowiem oszalały Armageddon Man już wkrótce osiągnie moc krytyczną. Dezorientuje go salwą kwantową, co daje Jamesowi szansę aby wyrzucić go w górę. Wóczas uderza w niego Sam, wywołując eksploezję na niebie. Armageddon Man spada ogłuszony i bezsilny. Domino podaje Warpathowi pręty węglowe które stłumią radiację, zas James owija nimi przeciwnika. Niespodziewanie nadlatuje Paradigm, oznajmiając iż dokonał napraw reaktora. Jego analityczny umysł doszedł do wniosku, iż pozostawanie z Hellions to błąd. Odlatuje mówiąc iż powróci, bowiem transformacja Dani jest dlań intrygująca.


X-Force decydują się pozostawić Armageddon Mana Danville'owi, który obiecuje zająć się nim aby nie stanowił już zagrożenia, a jednocześnie traktować po ludzku. Grupa jedzie do szpitala, po drodze zabierając Jessego, który ja stwierdzają zasłużył na swe miejsce w drużynie. W szpitalu dowiadują się iż Terry ma przecięte struny głosowe. Prawdopodobnie już nigdy się nie odezwie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.