Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #105

X-Force #105

X-Force #105

"Games Without Frontiers" - part 4

Postacie
Cytat

Warpath: "And the crowd goes wild"
Jesse Bedlam: "The crowd was already wild. You just beat them to pulp"

Streszczenie

X-Force spoglądają na leżące na ulicach trupy i kontaktują się z Wisdomem, pytając czy może ich jakoś pokierować, aby mogli znaleźć reaktor. Tymczasem Roman wścieka się na słabą jakość obrazu z kamer, które ogląda. Jego współpracownik sugeruje, iż obraz może zakłócać transmisja z innego źródła, wykorzystującego ich system. Roman stwierdza, iż zaczyna czuć się jak za dawnych dni. W tymczasie Wisdom informuje X-Force, iż znaleźli się w pobliżu źródła emisji z reaktora. Oznacza to, iż natrafią na więcej przemienionych ludzi, którzy będą ich atakować, bowiem zmiany w ich mózgu identyfikują X-Force pomimo, iż są mutantami, jako wrogów, gdyż nie zostali transformowani przez reaktor. Sam zastanawia się jak przedostać się przez widoczny przed nimi tłum zmutowanych ludzi, starając się jednocześnie ich nie zabijać. Sugeruje aby Warpath użył swych mocy, których nauczył się dzięki treningowi Wisdoma. James przyśpiesza wpadając superszybko w tłum i zaczyna ogłuszać potwory kijem, który trzyma w ręku. Jak zauważa Sam, choć to podziało, są jeszcze dalecy od sukcesu.


Roman namierza piracki sygnał, odkrywając iż płynie on z opuszczonej bazy SHIELD. Ponieważ nie ma ich już dawno w mieście, wniosek jest prosty, iż ktoś używa tej bazy. Podążając za sygnałem udaje mu się ustalić, iż z bazy płynie przekaz wprost do czterech osób zbliżających się do reaktora. Ktokolwiek znajduje się w bazie kieruje także działaniami tych ludzi.


X-Force walczą z nacierającymi mutantami, a Wisdom informuje iż udało mu się namierzyć dokładnie położenie reaktora. Cannonball odpowiada mu, iż mają inny problem, bowiem dostrzegli grupę ocalałych ludzi, którzy bronią się przed potworami. Sam staruje w stronę potworów polecając Jamesowi rozdzielić tłum napastników. Stworzoną przez Warpatha trasą przebiega Meltdown stając obok broniących się przed potworami policjantów i wspomagając ich swą mocą. Jesse uderza bioeelektryczną wiązką, paraliżując napastników. Mówi do Sama, iż czuje się zmęczony, bowiem jeszcze nigdy nie użył swej mocy w ten sposób i jest to dość ryzykowne. Cannonball zauważa, iż ryzyko wpisane jest w znak X który noszą. Wisdom podaje dokładną lokalizację reaktora. Problemem jest jednak siedzący na nim duży i paskudny stwór. Sam w odpowiedzi informuje go, iż moc Jessego przemieniła potwory w ludzi. Zakłócenie biochemii mózgu zakłóciło sygnał z reaktora. Wisdom stwierdza, że nie pomoże to taym, którzy wciąż mutują. Muszą jak najszybciej pozbyć się potwora, 300 stóp pod którym znajduje się reaktor. Sam poleca grupie oczyścić okolicę jak najbardziej się da z potworów, bowiem sam zamierza wznieść się w górę i spaść używając swej mocy, co umożliwi mu wbicie się głęboko w ziemię. Warpath, Meltodwon i Jesse robią co mogą walcząc z potworami, a gdy wyczerpany Jesse pada na ziemię, okazuje się iż właśnie nadlatuje Cannonball. Wbija się w olbrzymiego potwora i w ziemię, docierając do reaktora który niszczy. X-Force wiwatują, lecz uśmiech zamiera na ustach Wisdoma. Za jego plecami stoi Roman, mierząc do niego z pistoletu. Oświadcza, iż wraz ze swymi ludźmi zrujnował jego dzieło. X-Force zapłacą innym razem, Wisdom zaś nie przeżyje tego co uczynił. Gdy X-Force powracają do bazy SHIELD znajdują ciało Wisdoma.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.