Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #46

X-Force #46

X-Force #46

"Behind Closed Doors"

Postacie
Cytat

Mimic: "Tell me why you came! Why you killed my friends!"
Cable: "...wasn't us... came to help... Xavier"

Streszczenie

W Instytucie Weismana Siryn włamała się do komputera i czyta pliki dotyczące młodego mutanta Jeremy Stevensa zamkniętego w Instytucie. Niestety zrzuca dyskietki wywołując hałas i gdy pojawia się dr Weisman, żąda wyjaśnień od Terry co robi w jej prywatnym gabinecie. Siryn wyjaśnia, iż pod przykrywką przysłał ją znajomy lekarki, Charles Xavier, którego zaniepokoiło jej milczenie. Siryn miała odkryć co się dzieje w Instytucie. Słysząc to lekarka poleca ochroniarzom obezwładnić Siryn. Słysząc to, oszołomiona Terry rzuca się do ucieczki, bowiem nie może użyć swej mocy, gdyż założono jej na szyję inhibitor. Pomimo iż zajadle się broni, mężczyźni szybko powalają ją na ziemię, a lekarka daje jej uspokajający zastrzyk.


Na Syberii X-Force znajdują się w miejscu dawnej bazy w ktorej pracowali sympatycy Podziemia Mutantów Xaviera, kórzy udzielali mu informacji. Na wprost nich znajduje się posiadający moc oryginalnych X-Men Calvin rankin, wykrzykując aby zostawili go w spokoju. Nie jest w stanie kontrolować swej mocy i zestraja się z telepatią Cable'a co odczuwają członkowie X-Force. Warpath stwierdza, iż muszą ściągnąć go na ziemię i rzuca się naprzód chwytając Mimica za nogę. Gdy Caliban zamierza uczynić to samo, zostaje trafiony promieniem optycznym Cyclopsa. Mimic atakuje następnie Warpatjha, wyciągając z niego moc. Wykrzykuje, iż X-Force zabili naukowców, którzy przygarnęli go i udzielili schronienia. Czuje, iż wchłania moc X-Force i wie, że jedyną szansą aby przeżył, jest ich zabicie. Zaczyna walczyć z Warpathem, czując iż ma on olbrzymie zasoby mocy. Po chwili Warpath zostaje rzucony wprost na pojazd X-Force, który uszkadza. Mimic kontaktuje się telepatycznie z Cable'm, żądając odeń odpowiedzi jako lidera X-Force czemu zniszczył stację. Cable wyjaśnia, iż przybyli tu po fakcie na polecenie Xaviera. Unoszący się nad nimi Sunspot zastanawia się co robić.


W Salem Tabitha przynosi mleko Sabretoothowi. Wie, że Cable będzie zły, lecz ma wrażenie iż nikt jej teraz nie potrzebuje, nawet Cannonball. Spogląda na Creeda, stwierdzając że ironią losu jest fakt, iż mutant który popełnił tyle okrucieństw nie jest teraz nawet w stanie przypomnieć sobie własnego imienia. Po jej odejściu Creed szepcze "Victor".


Na Syberii Sunspot spada z nieba na zbliżającego się do Cable'a Mimica i porywa go w górę. Dayspring nakazuje telepatycznie zostawić Rankina w spokoju, a Mimic również wrzeszczy iż Susnpot popełnił błąd swojego życia. Roberto okłada Mimica, ktory czuje iż moc Sunspota jest zbyt wielka nawet dla niego. Wchłonąwszy energię solarną Mimic eksploduje. Na niebie syberii wykwita wielki wybuch a Sunspot i Mimic zostają odrzuceni w dwie różne strony.


Tabitha budzi się w nocy i widzi siedzacego na jej łóżku Logana. Ostrzega ją, bowiem czuje na niej zapach Creeda, aby więcej się doń nie zbliżała, bowiem nie rozumie pewnych spraw. Wściekła Tabitha każe mu się wynosić, bowiem ma już dość rad udzielanych przez Sama, Cable'a, a teraz przez niego. Wolverine wyskakuje przez okno.


Na Syberii X-Force odzyskują przytomność. Cable odnajduje Sunspota, któremu przypomina iż ma wykonywać rozkazy, które tym razem złamał. Caliban używa swej mocy prowadząc X-Force w ślad za Mimicem. Ślad urywa się przy kraterze, a Caliban oznajmia, iż tu ginie bez śladu. Cable stwierdza, że zostali przez kogoś wystawieni. Mimic chciał tylko aby zostawili go w spokoju, zaś teraz przepadł ze znajomością ich mocy. Oni stracili swój pojazd. Nie wiadomo kto zniszczył stację.


Theressa nie ma pojęcia iż w swojej celi jest obserwowana. Wie, że nie poradzi sobie sama, dlatego usiłuje skontaktować się z Cable'm. Ten nie odpowiada, dlatego Terry wybiera mniejsze zło. Prosi o pomoc Deadpoola.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.