Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #23

X-Force #23

X-Force #23

"Compromising Position"

Postacie
Cytat

Saul: "The Externals may all die!"

Streszczenie

Do szpitala św Antoniego wdzierają się Sunspot, Shatterstar, Feral i Rictor. Cicho przemierzają korytarze, aż docierają do miejsca z którego Feral wyczuwa znajomy zapach. W środku widzą leżącego na łóżku obandażowanego od stóp do głów mężczyznę, którego wynoszą na zewnątrz. To Crule, którego nie tak dawno temu posłali do szpitala wyrzucając z lecącego pojazdu [X-Force #15]. Teraz porywają go. Ric żąda informacji o Externalach, zaś Crule zapytuje co dostanie w zamian. Słysząc iż zobaczy ich upokorzonych chętnie wyjawia X-Force skrywaną od wieków tajemnicę.


W Camp Verde Sam kontaktuje się z Xavierem usiłując zebrać jak najwięcej informacji o tajemniczej kaście. Profesor słyszał jedynie pogłoski o nieśmiertelnych mutantach i dotychczas przypuszczał że ich istnienie jest jedynie legendą. Gdy Cannonball informuje go o ostatnich zajściach stwierdza, iż X-grupy muszą przyjrzeć się Externalom bliżej. Sam oznajmia, że skoro zaatakowali X-Force i porwali jego członków, będzie musiał złamać daną Gideonowi obietnicę [X-Force #15], iż nie wtrąci się już w sprawy Najwyższych Lordów. Wątpi jednak aby uczyniło go to lepszym od jego przeciwników. Xavier przypomina mu, że nie tak dawno powiedział mu iż wybór należy do niego. Tak będzie i tym razem i już zawsze.


W korytarzach departamentu K Domino i Grizzly stawiają czoła kolejnemu składowi Weapon PRIME. Znajdują się w ostrych kłopotach z powodu ataku Tygerstrike, sióstr Double Trouble i Yeti'ego. Do tego pojawia się jeszcze używający ostrzy osobnik o pseudonimie Killjoy. Czekający w pojeździe nieopodal budynku Departamentu K Hammer zastanawia się jak wybrnąć z tej sytuacji, bowiem Dom i Grizzly mają coraz większe kłopoty. Domino rzuca flarę tworząc zasłonę dymną, a Grizzly na sugestię Hammera przebija sufit. Po chwili wraz z Dom znajduje się w tunelach wentylacyjnych i zaczynają się czołgać w stronę wyjścia. Wybiegają do czekającej na nich furgonetki która rusza z piskiem opon. Weapon PRIME rzucają się w pościg, lecz Hammer wydaje komputerom polecenie, wskutek którego błyskawicznie przyśpiesza ona i znika w oddali. Tygerstrike odgraża się iż napastnicy zostaną wytropieni.


W Oregonie Saul i Gideon spoglądają na morze ze swej kryjówki. Gideon pewien jest iż wkrótce nastąpi atak X-Force, kórzy będą usiłowali się tu zakraść i uwolnić swych przyjaciół. Saul przypomina mu, iż jeszcze niedawno ginął każdy kto dowiedział się o istnieniu potężnych Externali. Gideon przypomina mu, że czasy się zmieniły a oni nie są już niestety jedyną potęgą na świecie. Nie zmienił się jednakże ich cel. Stopniowo z ukrycia za pomocą wpływów i pieniędzy przejmą władzę nad światem , bowiem takie jest ich przeznaczenie. Kłoci się jedynie z tym zagadkowa śmierć Nicodemusa, bowiem z nieznanego powodu zaczął zmieniać się jego kod genetyczny. Powodów tej tajemnicy Gideon pragnie poszukać w drzewie genetycznym najnowszego Externala, którym jest Samuel Guthrie.


Nieopodal do kryjówki w Oregonie zbliża się pojazd X-Force. Zastanawiają się oni nad swą strategią, bowiem pewni są iż Externale już ich oczekują. Crule radzi im, aby wreszcie uczynili to do czego zobowiązuje ich nazwa - uderzyli w nich z siłą, której ci się nie spodziewają. Shatterstar przystaje na tę propozycję. Pojazd ląduje, a grupa wyjeżdża zeń czołgiem, który szybko podąża przez las w stronę kryjówki. Przebija ścianę domu, a z pojazdu wypadają X-Force. Kompletnie zaskoczony Saul zostaje wyeliminowany mocą Rictora, zaś Gideona trafia energia żądnego odwetu Sunspota. Po chwili Shatterstar przykłada mu szablę do gardła.


Vanessa pakuje się opłakując śmierć swej przyjaciółki. Za późno jednak na ucieczkę, bowiem pojawiają się Sluggo i Deadpool. Wade pragnie aby Copycat odpowiedziała na kilka pytań, lecz jego i jego towarzysza powala energia. Przybyła Domino ze swym zespołem żądna odpłaty dla Copycat. Vanessa błaga aby jej nie zabijać, bowiem to Tolliver zmusił ją do udawania Dom, a ponadto wie gdzie znajdują się X-Force.


W Oregonie X-Force ocalili swych towarzyszy. Gideon jest zaskoczony, że Roberto przeżył jego eksperymenty, ten jednak każe mu zamilknąć nim powie coś co już go nie powstrzyma. Gideon zauważa iż obietnica została złamana, lecz Sunspot pokazuje mu kartkę od Sama. Jest tam napisane, że Cannonball dotrzymał obietnicy, bowiem go tu nie ma, a tylko on obiecał iż nie będzie wtrącał się w sprawy Externali. Teraz pozwoli Gideonowi zatrzymać głowę. Tym razem. Sunspot powstrzymuje się siłą woli aby nie zrobić krzywdy Gideonowi i oznajmia mu, że Externale nie są warci ich czasu. X-Force odchodzą ignorując słowa Saula, iż jeśli nie przestudiują dokłądnie Cannonballa, wszyscy Externals mogą umrzeć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.