Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #95

X-Force #95

X-Force #95

"Magnetic Distraction"

Postacie
Cytat

Jesse Bedlam: "Somebody call Hong Kong. I am master kung fu"
Domino: "Not bad for somebody who had zero moves yesterday"

Streszczenie

Wokół X-Force pojawiają się automatyczni strażnicy, a grupa na sygnał Cannonballa rusza do walki. Przebijając się przez roboty, mutanci kierują się ku wyjściu. Wisdom wyjaśnia, iż roboty aktywował Archie, szukający najbliższej materii technoorganicznej. Jak informuje procesor, który niesie należał niegdyś do Archimedesa Froga, naukowca MI-6, któremu udało się przednieść swą osobowość do komputera, lecz sam przy tym zginął. Został zainstalowany przez Black Air na satelicie, a Wisdom przybył go odzyskać, co doprowadziło ich do tego miejsca, po tym jak satelita runął w wody Hammer Bay. O ile instytucje rządowe wiele dałyby za dane zebrane przez Archiego, Wisdom pragnie go ocalić, gdyż ten był jego przyjacielem. Który nie panuje nad sobą, bowiem stworzył właśnie ze skrawej metalu wuelkiego robota, szukając połączenia z satelitą. Na oczach X-Force robot zaczyna się rozpadać, co oznacza iż przybył ktoś, kto panuje nad metalem. Magneto staje na wprost grupy, pytając jak jego dawni uczniowie moglibyć tak naiwni, iż sądzili że ich pobyt w jego państwie pozostanie przez niego niezauważony. Sam przewidział taką możliwość i właśnie dlatego pozostawił na zewnątrz kompleksu Domino i Jessego. Bedlam trenuje właśnie na mutach nabyte dzięki szkatułce umiejętności sztuk walki, które Domino nazywa amatorskimi. Radzi, aby ruszali dalej, lecz nagle orientuje się iż Jesse łyka jakieś pigułki. Zmuszony przez nią do odpowiedzi wyjaśnia, iż musi je łykać inaczej oszaleje. Jego moc zakłócania bio-elektryczności i generowane pole wpływa na prace jego mózgu. Bez inhibitorów stałby się niestabilny.


Magneto żąda oddania Archiego, lecz Wisdom odmawia. Podobnie Cannonball, który wraz z Dani przekonuje Erica, aby w imię tego co ich niegdyś łączyło pozwolił im odejść. Magneto stwierdza, iż New Mutants to już przeszłość, po czym swą mocą zaczyna przyciągać Archiego. Cannonball przechwytuje go w powietrzu, a gdy Eric zamierza przejąć kontrolę nad żelazem w jego krwi, Meltdown rzuca weń fajerwerkami. Procesor chwyta Warpath, a gdy Eric rusza w jego stronę zostaje trafiony nożami Wisdoma. Wściekły Magneto ciska Wisdomem dzięki swej mocy, a gdy Dani pyta czym różni się od jakiegoś dyktatora, oznajmia iż wybrał drogę siły, bowiem jako jedyna doprowadzi go ona do obranego celu. Wyrusza na poszukiwanie Warpatha. Na drodze jego ucieczki staje oprzytomniały Quicksilver. Tymczasem Magneto uwikłał się w starcie z X-Force, a Dani zaczyna dzięi swej mocy kwantowej zmieniać jego pole elektromagnetyczne. Eric słabnie, lecz Dani traci siły nie przywykła do swych nowych mocy. Magneto natychmiast ogłusza ją kawałkiem metalu, uznając za najniebezpieczniejszą z X-Force. Cannonball łapie ją w powietrzu gdy spada, a Magneto spogląda gniewnie na grupę. W tym momencie wyspa pogrąża się w ciemności, bowiem zgodnie z planem Sama Jesse używa swej mocy w elektrowni dokonując sabotażu. Wściekły Magneto oznajmia, iż naprawy będą szybkie, a X-Force zapłacą za to co uczynili, lecz wówczas Voight informuje go, iż korzystając z zaciemnienia magistraci rozpoczęli natarcie. System obronny nie działa. Eric orientuje się, iż informację o planowanym sabotażu magistraci musieli otrzymać od X-Force i zarzuca im paktowanie z wrogiem. Sam wyjaśnia, iż uczynili to z powodu Magneto, który wydaje im się większym zagrożeniem. Eric poleca im opuścić natychmiast wyspę i odlatuje walczyć z magistratami.


X-Force opuszczają wyspę statkiem, na pokład którego zaprowadza ich Quicksilver, znikając nim ktoś zdąży się zorientować jaką rolę odegrał w zdarzeniu. Tam Wisdom wyjawia cel swej misji. Zamierza dokonać implanatacji Archiego w stworzone niegdyś przez SHIELD cybernetyczne ciało. Proces udaje się, a Archie zyskuje nowe życie. Wisdom zgodnie z obietnicą przekazuje Samowi szkatułkę, dzięki której dociera on do reszty wypartych wspomnień. Widzi jak jego ojciec i wuj zakopują jakieś ciała. Najprawdopodobniej kogoś zamordowali.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.