Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #63

X-Force #63

X-Force #63

"Wish You Were Here"

Postacie
Cytat

Siryn: "And d'ye think the odds are against us succeedin' Cable?"
Cable: "I have great faith in the team, Siryn"

Streszczenie

Tabitha budzi się w miasteczku Liddlevile i wstaje z asfaltu. Zastanawia się co robi na ulicy, bowiem ostatnie co pamięta to iż była razem z X-Force. Postanawia jak najszybciej zadzwonić do rezydencji i wchodzi do sklepu. Okazuje się iż nie ma w nim nikogo, zaś umieszczony na ścianie telefon milczy i nie ma żadnego sygnału. Meltdown udaje się do stojącego na ulicy policjanta, lecz gdy go trąca ten przewraca się na ziemię, bowiem okazał się manekinem. Co gorsza pokrytym czymś, co w dotyku przypomina ludzką skórę. Gdy słyszy za sobą głos odruchowo atakuje ładując swe bomby. Okazuje się, iż kopnęła młodzieńca imieniem Dymitryj Fortunow, który stwierdza iż jest pierwszą żywą osobą którą widzi od tygodnia. Pyta skąd wzięła się w Zamku Dooma. Wówczas Meltdown wraca pamięć.


Znajdowała się w Latverii wraz z X-Force prowadzonych przez Cable'a. Sunspot, Warpath i Caliban pozostali w tyle jako odsiecz, zaś Dayspring przypominał wszystkim o konieczności cichego działania z uwagi na możliwość wywołania incydentu dyplomatycznego. Zamierzali bowiem włamać się do opuszczonego po zniknięciu Dooma wraz z reszta superbohaterów w starciu z Onslaughtem Dooma. Powód wyjaśnił im Nathaniel Richards, ojcied Reeda który zmaterializował się przed nimi. Misję tę uzgodnił z Cable'a, podczas ich poprzedniego spotkania. Nie mógł teleportować się do zamku z uwagi na generator pola jonowego, zaś próby wejścia do środka latverańskich oddziałów zakończyły się śmiercią żołnierzy. Ostatni incydent z Sinsearem, usiłującym uruchomić maszynę czasu Dooma [Cable #41], pokazał iż nie można dopuścić aby jego wynalazki wpadły w niepowołane ręce. Stąd decyzja o wejściu do zamku i przekazaniu go pod opiekę Richardsa.


X-Force dotarli do tuneli pod zamkiem, zabezpieczonych przy pomocy laserów. Na polecenie Richardsa Tabitha zniszczyła generator energetyczny. Rictor z ironią zapytał Cable'a, czy trudno przychodzi mu wykonywanie rozkazów Richardsa, bowiem raczej nie przywykł do tego, aby ktoś wydawał mu polecenia. Wówczas X-Force zostali otoczeni przez roboty Dooma, lecz Richards wskazał ich słabe punkty. Każdy z mutantów używając swej mocy wyeliminował jednego z przeciwników, zaś Tabitha ucieszona sukcesem pomknęła do przodu nie słuchając wołania Siryn. Nagle ziemia rozstąpiła się jej pod nogami, a ona zjechała w dół, do miejsca w którym czekał inny robot. Ten był bardzo szybki. Następne co Meltodown pamięta, to chwilę w której ocknęła się na ulicy.


Dymitryj stwierdza, iż podobna chwilowa utrata pamięci przydarzyła się i jemu, gdy wpadł w ręce robota. Wyjaśnia, iż dawno temu zamek należał do jego rodu. Teraz przybył aby go odzyskać, a korzystac ze śmierci Dooma przejąć władzę w Latverii i zaprowadzić w niej siłą demokrację. Do tego potrzebne są mu jednak maszyny Dooma. Meltdown nie podoba się ten pomysł, a wówczas słyszy w swej głowie głos Dayspringa. Gdy spogląda do góry, nad ulicą widzi gigantycznego Cable'a, zastanawiającego się co się z nią stało.


Warpath, Caliban i Sunspot pozostają w oczekiwaniu na wezwanie w cygańskim obozowisku, gdy pojawia się miejscowa dziewczyna słysząc ich angielski. Dopytuje się o muzykę z USA, a gdy zaczyna słuchać otrzymanej od Proudstara płyty Lili Cheney, nagle zaczyna się z nią dziać coś niedobrego.


Cable uwalnia Dymitryja i Meltdown z maszynerii, która umieściła ich umysły w ciałach liliputów w mianturowym modelu miasteczka Liddlevile. Jak wyjasnia Richards, niegdyś Doom umieścił tu Fantastic Four. Richards przeprogramowuje komputery, aby uznawały go za Dooma. Tymczasem do zamku wkraczają oddziały SHIELD.


Grupa dociera do maszyny czasu Dooma, którą Cable zamierza zniszczyć. Po upadku Graymalkin jego powrót do przyszłości stał się niemożliwy, nie zamierza jednak tego czynić, stwierdzając iż jeśli pokona Apocalypse'a, jego przyszłość nie zaistnieje. Dymitryj stwierdza, iż dzięki tej maszynie można osiągnąć wiele dobrego, a wówczas przybywa SHIELD. G.W.Bridge oznajmia iż X-Force pogwałcił jurysdykcję ONZ nad zamkiem i z radością wreszcie aresztuje ich, oraz Cable'a. Wóczas Dymitryj wyciąga granat wykrzykując iż maszyna czasu należy do Latverii. Agentka SHIELD odruchowo strzela do niego. Cable łapie granat, lecz Dymitryj wpada na komputer, który uaktywnia pole tempralne.


Matka nieprzytomnej dziewczyny wyjaśnia, iż ma ona dar widzenia przyszłości. Gdy dotknęła Proudstara zobaczyła jego dalsze losy i okazały się one dla niej tak straszne iż zemdlała. Warpath nie ma czasus ię nad tym zastanowić, bowiem dowiaduje się iż zamek Dooma zniknął.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.