Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #99

X-Force #99

X-Force #99

"Bad Company"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Let's do this like we did in Genosha"
Jesse Bedlam: "You know what's really scary Guthrie? I'm beginning to like this crazy lifestyle..."

Streszczenie

X-Force biegną wśród spanikowanego tłumu w San Francisco. Demon-niedźwiedź z indiańskich legend powrócił i jako olbrzymia bestia przemierza ulice miasta. Grupa wyjaśnia Jesse Bedlamowi, iż dawno temu walczyli z demonem, omal nie tracąc przy tym Dani, zaś ocaliła ich Ilyana Rasputin, której udało się zamknąć mu drogę do naszego świata [New Mutants #18-20]. Dani obwinia się, iż nie zwracała uwagi na znaki świadczące o powrocie istoty, lecz Cannonball zwraca jej uwagę, że ostatnio mieli na głowie Damoclesa i Hellfire. Startuje w stronę demona i wbija się w niego, lecz uderza w pole chaotycznej materii i spada na ziemię. Uprzedza Dani, iż tym razem jest inaczej niż poprzednio. Mirage używa na nim mocy kwantowej, lecz demon rośnie przy zetknięciu z energią. X-Force stwierdzają, iż powinni się skontaktować z Jennifer, lecz nagle pojawia się wśród nich Arcadia Danville. Oświadcza, iż demon szuka tym razem nie Dani, lecz jej.


Siryn spędza czas ze swą ciotką, pozbawiona głosu. Trafia to zrujnowanego sklepu z antykami, gdzie stara kobieta imieniem Ofelia pokazuje jej naszyjnik, pochodzący z wraku okrętu który zatonął podczas II wojny światowej u wybrzeży Afryki. Nim Siryn ma czas zaprotestować, kobieta zakłada jej naszyjnik na szyję, a ten błyska złowrogim światłem.


Dani i Arcadia czują się w swej obecnośći źle, a ich moce zaczynają się wyładowywać między nimi. Arcadię, od czasu gdy dotknęła Dani [X-Force #87], męczą sny o niedźwiedziu. Ten chwyta ją wielką łapą, a Dani łapie się jej nogi. Demon wkłada sobie obie do paszczy, a Sam nie jest w stanie ich ocalić. Kobiety znajdują się teraz w pieczarze. Mirage wyjaśnia, iż znalazły się w innym wymiarze.


W Nowym Jorku Selene spogląda na swego protegowanego, a Bobby rozmyśla o tym ile szkody może uczynić X-Force jako członek Hellfire. Staje przy oknie spoglądając w padający deszcz. W innej części miasta młoda dziewczyna zastanawia się, dlaczego patrząc w lustro wydaje się, że jest kimś innym i czemu wciąż śni się jej ktoś imieniem Roberto.


Arcadia wyjaśnia, iż od czasu gdy razem użyły swych mocy w walce z Golemem [dwa numery wcześniej], niedźwiedź opuścił jej sny i przeszedł do rzeczywistego świata. Zaatakował ją, Sledge'a i Ulyssesa i ścigał ją całą drogę do San Francisco, dokąd udała się po pomoc wiedząc iż demon jest częścią przeszłości Mirage. Jak się okazuje, obie znają części swych poprzednich wspomnień i przeżyć z młodości i dzieciństwa. Gdy w jasnini pojawia się Brightwind, zostaje rozpoznany przez obie kobiety. Pegaz ucieka jednak, bowiem żadna z nich nie kojarzy mu się z Dani. Obie noszą części swych dawnych mocy, ponadto nie jest pewne że był to w rzeczywistości Pegaz, zabity przez Reignfire'a [X-Force #43]. Niespodziewanie odzywa się lalka Arcadii. Wyjaśnia, iż moce obu kobiet sprawiły i ich wzajemne zderzenie, że ona i pegaz ożyli. Podobnie demon, który żywi się ich mocą zmiany rzeczywistości. Im dłużej tu pozostają, tym trudniej będzie go pokonać. Tymczasem w rzeczywistym świecie X-Force stawiają czoła demonowi, nie mając pojęcia iż dwójka osób jest wyraźnie zainteresowanych Tabithą. Kontynuują robienie jej zdjęć, mówiąc iż będzie należeć do nich. Demon demoluje budynki, a niespodziewanie James zdumiony widzi iż na polu walki pojawiła się Risque. Jednocześnie nadciąga SHIELD taszcząc wielkie działo, zamierzając strzelić nim w demona. Sam chwyta Jessego i lecą w stronę agentów , nie zamierzając na to pozwolić, dopóki wewnątrz demona pozostają Dani i Arcadia, lecz uderzają w soniczną ścianę. Agenci SHIELD oznajmiają, iż jeśli X-Force spróbują im przeszkodzić, użyją ostrej amunicji. Wewnątrz demona zgodnie z sugestią lalki Dani i Arcadia usiłują odebrać mu swą moc. Coś jest jednak nie tak, bowiem nie mogą utrzymać międzywymiarowej energii. Demon ekspoloduje, a zamiast niego pojawiaja się Dani Moonstar w czterech osobach: kostiumie New Mutants, walkirii, MLF i obecnycm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.