Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #21

X-Force #21

X-Force #21

"War Machines"

Postacie
Cytat

Professor: "Will you please stop calling me ship?"

Streszczenie

War Machine oznajmia X-Force aby natychmiast się poddali inaczej otworzy do nich ogień. Jednocześnie namierza wszystkich członków grupy, która w tym samym momencie przypuszcza nań zmasowany atak. War Machine korzysta z przewagi technologicznej i w pierwszej kolejności strzela strop, który spada na Cannonballa przerywając jego lot. Profesor oznajmia iż Graymalkin ma uszkodzenia i przypomina X-Force aby nie nazywać go statkiem. Widząc to Rictor ładuje w niego swą mocą, a to samo energią czyni Sunspot. War Machine uruchamia obrotowe działko. Feral ucieka z drogi pociskom, a Shatterstar zaczyna odbijać je swą szablą. Widząc co się święci Lila oznajmia iż teleportuje się z Graymalkin. Rozlega się głos Profesora informując wszystkich iż jego uszkodzenia rosną. Ferla ląduje twardo na podłodze widząc na wprost siebie niezbyt zadowolonego Nicka Fury, który odzyskał właśnie przytomność. Fury zaczyna do niej strzelać, a Feral w ostatniej chwili umyka z drogi pocisku. Uszkodzenia Graymalkin rosną. War Machine zmienia systemy wizyjne usiłując wypatrzeć coś w dymie, lecz zaskakuje go skaczący nań Shatterstar. W tymczasie Sunspot wyciąga spod żelastwa Sama. Profesor po raz kolejny informuje o rosnących uszkodzeniach i braku możliwości uruchomienia podprogramów obronno-samozachowawczych. Wyjaśnia X-Force iż impuls wyemitowany przez satelity Starka zakłócił jego systemy i nie może uruchomić przewidzianych na wypadek ataku procedur. Należałoby uruchomić je poleceniem. Polecenia zaś zgodnie z oprogramowaniem może wydać mu jedynie jedna osoba - Cable.


Siryn, Warpath i Boomer powracają z zakupów do Camp Verde, które zastają całkowicie opuszczone. Zastanawiają się gdzie mogła podziać się reszta X-Force, gdy obezwładnia ich promień energetyczny. Staje nad nimi Saul, jeden z Externali, zastanawiając się czemu Gideon uznał te żałosne istoty za zagrożenie dla ich planów. Wkrótce schwytani będą martwi.


W Chicago Domino i Grizzly docierają do domu położonego na przedmieściach, w którym drzwi otwiera im starsza kobieta. Na ich prośbę woła jeżdżącego na wózku inwalidzkim mężczyznę, którym okazuje się Hammer. Wyjaśniają mu iż sprawa z którą doń przychodzą dotyczy Cable'a, lecz Hammera interesuje wyłącznie jego zabicie. Rozmawiał z nim już na ten temat Kane, gdy zbierał Weapon PRIME. Domino wyjasnia iż ich celem będzie utrzymanie dziedzictwa Cable'a przy życiu.


Graymalkin rozpada się. Bridge chwyta Sama, lecz ten dość ma już faktu iż SHIELD poluje na nich nie mając wyraźnego powodu. Zaczyna bić Bridge'a uszkadzając jego zbroję. Pojawiają się War Machine i Fury wycelowując w niego broń i mówiąc iż gra dobiegła końca. Wówczas następuje eksplozja.


Gdy zebrani wygrzebują się spod ton poskręcanego żelastwa słyszą głos Profesora mówiący iż Graymalkin ulegnie samozniszczeniu. Przybyli mają piętnaście minut na ewakuację. Ric trzymając w ramionach Feral zastanawia się jak mają to uczynić, gdy pojawia się na powrót Lila Cheney. Niestety Sam i Roberto podczas wybuchu zniknęli w dziwnym polu siłowym. Znajdują się oni teraz w maszynowni statku, a Cannonball usiłuje dowiedzieć się jak powstrzymać proces samodestrukcji. Dowiaduje się, iż można go obejść, bowiem Cable zaprogramował Profesora tak, aby słuchał jeszcze czyjegoś głosu, lecz Profesor nie wie czyjego. Cannonball i Sunspot zastanawiają się o kogo może chodzić, przypuszczają że o Domino, dopóki Roberto nie wpada na pomysł iż może to być Sam. Cannonball postanawia spróbować i okazuje się iż Profesor reaguje na jego głos. Cable od początku szykował go więc na swego następcę. Profesor może teraz uruchomić wszystkie procedury. Pomimo wysadzenia stacji będzie mógł przetrwać w jej rozproszonych odłamkach i powoli się odbudować po ich uprzednim zamaskowaniu. To jedyne rozwiązanie, bowiem uszkodzenia Graymalkin są zbyt duże aby utrzymać stację w całości. Profesor wyjaśnia, iż od kiedy pamięta, zawsze gdy nie mógł dokonać wyboru sam, cedował go na innych. W tym wypadku na tych, których nazywa dziećmi Nathana syna Askani.


W Bostonie do baru wchodzi Christina Valentino w towarzystwie swej siostry bliźniaczki. Jest nią Copycat, o czym nie ma pojęcia żaden z przyglądających się kobietom mężczyzn. Copycat nie ma pojęcia iż jej tropem idzie Deadpool. Dokonał właśnie jatki w Delhi, dzięki której zdobył informację iż nim Tolliver zaszantażował Vanessę mieszkała ona z Valentino. Zamierza dopaść Copycat.


Graymalkin zaczyna się rozpadać co widzi Fury. Podejmuje decyzję o ewakuacji, czemu stanowczo sprzeciwia się Bridge. Decyzję Fury'ego podtrzymuje jednakże War Machine, lecz nawet on nie ma koncepcji jak opuścić stację. Lila wskazuje X-Force na oddział desantowy SHIELD i oznajmia iż dłużej już nie mogą czekać na Sama. Ci usiłują ocalić jak największą część stacji. Sam nakazuje wystrzelić Profesorowi zbrojownię w stronę Camp Verde. Wraz z Roberto zastanawiają się co uczynić z Jądrem Temporalnym dzięki któremu Cable podróżował w czasie. Decydują się ukryć je w Oceanie. Gdy Profesor usiłuje je wystrzelić nagle dochodzi do uszkodzenia jego systemów. Bez słowa ostrzeżenia Graymalkin eksploduje ulegając zagładze.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.