Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #62

X-Force #62

X-Force #62

"Human Nature"

Postacie
Cytat

Meltdown: "Oh, by the way we saw you daddy recently... he's coming for you"
Shinobi Shaw: "We'll meet again girl"

Streszczenie

W nieznanym miejscu naukowcy zamierzają przeprowadzić próbę na schwytanej Nga COy Manh. Zza krat jej brat Leon błaga aby zostawili ją w spokoju, lecz działający na polecenie Shinobiego Shaw dr Graves zamierza dopiąć swego i usunąć gen x z DNA Nga. Shinobi znajdujący się w towarzystwie swych ochroniarzy Clearcuta i Mindmeld, poleca kontynuować. Graves uruchamia maszynerią i ciało Nga przeszywa ból. Odczyty wskazują na niepowodzenie, a Shinobi przypomina Gravesowi iż nie znajduje się już w swym laboratorium w Genoshy. Poleca mu podwoić wysiłki, bowiem pragnie za pomocą maszyny zniszczyć pewnego mutanta. Swojego ojca Sebastiana, który powrócił do świata żywych. Nagle rozlega się alarm, gdyż ktoś wdarł się do kryjówki Shinobiego. Shaw poleca przygotować się na przyjęcie gości.


X-Force wkraczają do bazy Shawa, a słuchając Susnpota mówiącego w Askani, Meltdown zastanawia się czy jest już ostatnią normalną osobą w zespole. Domino poleca jej być cicho, zaś Caliban wykrywa obecność jakiegoś mutanta, co cieszy Shatterstara, który w nowym ciele rwie się do walki. Drogę X-Force zastępują Clearcut i Mindmeld ze strażnikami i rozpoczyna się walka. Clearcut mierzy się na szable z Shattym, który cieszy się iż wreszcie udało mu się trafić na jakiegoś wojownika. Mindmeld używa swej mocy. Wyrywa umysły Domino i Meltdown z ich ciał umieszczając je w głowach Sunspota i Calibana. Strażnicy chwytają nieprzytomne kobiety, podczas gdy ich umysły, zdezorientowane wtłoczeniem w umysły Roberto i Calibana paraliżują ich działania. Tabitha/Sunspot pada, gdy Meltdown z przerażeniem widzi co Cable uczynił z umysłem Roberto aby uwolnić go od osobowości Reignfire'a. Caliban/Domino nie zamierza poddać się tak łatwo. Clearcut chwyta jednak jej ciało grożąc iż zada jej śmiertelną ranę. Widząc to Caliban/Domino powstrzymuje Shatterstara i decyduje iż powinni się poddać.


X-Force zostają umieszczeni za kratami, gdzie dostrzegają uwięzione rodzeństwo Karmy. Tabitha widząc jak jej ciału naukowcy zaczynają dawać zastrzyki rzuca się Sunspotem na kraty chcąc uwolnić. Podczas gdy Domino wycisza umysł Calibana, Roberto uspokaja Meltdown. Zaczyna rozmawiać z Coy Manhami, mówiąc im że gdy był członkiem New Mutants, a oni zaginęli ich siostra Karma wyruszyła by ich odnaleźć [bardzo dawne dzieje - gdzieś tak w okolicach New Mutants #50]. Shinobi przerywa rozmowę, mówiąc iż Roberto powinien ze względu na pamięć swego ojca przyłączyć się do jego Hellfire Club. Proponuje iż uwolni dzieci, jeśli Roberto to uczyni. Gdy Sunspot odrzuca ofertę, Shaw wzywa Spiral która przybywa aby zabrać rodzeństwo ze sobą. Następnie nakazuje swym strażnikom uwięzić Clearcuta, ponieważ wie że jest on zdrajcą, który gdy trzymał Domino podrzucił jej ciału wytrych. Mindmeld obezwładnia jego ciało, a Shaw nakazuje przygotować go do testów. Nikt nie zauważa iż Mindmeld utraciła kontrolę nad pozostałymi jeńcami. Meltdown i Domino powróciły do swych ciał, a Dom używa wytrycha, a następnie wręcza go Tabicie polecając uwolnić pozostałych.


Shaw nakazuje rozpocząć Gravesowi proces, pomimo iż umysł Mindmeld jest wciąż w ciele Clearcuta. Wówczas pojawiają się X-Force. Meltdown rozrzuca fajerwerki, lecz te nie robią wrażenia na Shinobim. Gdy Mindmeld powraca do swego ciała, okazuje się iż założono jej obrożę blokującą moc, którą wcześniej miała Domino. Tabitha powala telepatkę ciosem pięści. Graves kończy proces, który tym razem okazał się skuteczny, gdyż pozbawił Clearcuta genu x. Dopiero wówczas X-Force udaje się go ocalić. Gdy trwa bitwa ze strażnikami, Shinobi toczy walkę z Domino. Gdy fazuje przez jej ciało, na jego drodze staje Clearcut. Okazuje się, iż wciąż posiada swe moce mutacyjne, dzięki którym rzuca Shinobim w Gravesa. Ten wściekły na niepowodzenie zabija naukowca. Aby zakończyć walkę Meltdown niszczy maszynerię, a X-Force opuszczają bazę pozostawiając Shinobiego w płomieniach.


Domino pyta Clearcuta czemu maszyna wykazała brak genu x w jego organiźmie. Ten stwierdza, iż nie każdy kto ma moc jest mutantem, a także wyjaśnia iż pomógł im, aby spłacić zaciągnięty dawno temu dług u Nathana Dayspringa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.