Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #127

X-Force #127

X-Force #127

"Because Louise"

Postacie
Cytat

Orphan: "So what do we do, Edie?"
Anarchist: "We do what all inteligent, thinking people do in times of extreme crisis - leave it to luck."

Streszczenie

Stacje telewizyjne pokazują obraz ze stacji kosmicznej - wszyscy członkowie X-Force nie żyją. Na szczęście nie jest to prawdziwy przekaz, tylko wizja artysty, która ma na celu wywołanie marketingowego zainteresowania grupą. Mimo, że los zespołu nie jest przesądzony, bo na pomoc leci im oddział specjalny CIA, setki fanów spotykają się przed "X-Force Cafe", gdzie można kupić i zapalić specjalne zapalniczki w kształcie poszczególnych bohaterów.


Tymczasem na orbicie sytuacja wygląda całkiem nieźle - X-Force spokojnie czekają na CIA. Agent Wright denerwuje się, że jeszcze nie dali się złapać Bush Rangersom, ale Orphan tłumaczy, że czekają, aż statek CIA będzie bliżej celu. Wright nie rezygnuje i Guy decyduje, że powinni przystąpić do kolejnej fazy planu. W innej części statku Bush Rangers biją Spike'a. Chcą wiedzieć, dlaczego porzucił X-Force i przyłączył się do nich. Spike tłumaczy, że więcej go łączy z nimi, niż z byłymi kolegami. Mutantom to jednak nie wystarcza i Spike mówi im prawdę o akcji CIA i o swoim planie. Jeśli Bush Rangers uciekną i powrócą na Ziemię, najwięcej straci Orphan i X-Force będzie potrzebny nowy przywódca - ktoś "ciemniejszy".


X-Force zmierzają w stronę pomieszczenia zajmowanego przez Bush Rangers. Gdy tam docierają, okazuje się, że wszyscy przeciwnicy przybrali wygląd Spike'a. Anarchist rzuca się do ataku, twierdząc, że żaden z nich nie jest prawdziwy. Guy nie ma takiej pewności, ale walka już się rozpoczęła i nie ma odwrotu. Dead Girl rzuca się w wir walki nie zważając na rany - zachowuje kontrolę nad oderwanymi częściami ciała, dzięki czemu może walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz. Phat nie zauważa, że jeden z Bush Rangersów zachodzi go od tyłu i wbija mu kolce w ciało. Myles próbuje mu pomóc, ale Orphan każe mu wesprzeć Dead Girl. Tłumaczy, że są zespołem i każdy członek jest tak samo ważny, ale Vivisector go nie słucha. Jeden z Bush Rangersów powala Anarchista i gdy wydaje się, że już nic go nie uratuje i spełni się przepowiednia Śmierci, ratuje go Spike. Co dziwniejsze, przeprasza go za wcześniejsze zachowanie i tłumaczy, że tak naprawdę nic do niego nie miał. Gdy do stacji przybija prom CIA, wszyscy Bush Rangersi są martwi lub obezwładnieni. Guy mówi, że nikt nie musi o tym wiedzieć i mogą udawać, że to Agencja ich uratowała. Agent Wright informuje ich o zmianie planu - według oficjalnej wersji CIA przybyło za późno, żeby uratować X-Force, ale pomściła ich śmierć. Żołnierze otwierają ogień do grupy, ale Edie teleportuje ją w nieznanym kierunku.


Orphan, Anarchist, U-Go Girl i Doop wylądowali w małej statku. Agent Wright z zadowoleniem mówi im, że znaleźli się w trumnie - pojazd zmierza w nieznane rejony kosmosu i nie ma dla nich powrotu na Ziemię. Zaskoczeni bohaterowie pytają go, dlaczego to robi. Okazuje się, że córeczka Wrighta - Louise, zapadła w śpiączkę i nie obudzi się dopóki nie nastąpi istotny przełom w medycynie. Tym przełomem mógł być Paco Perez, ale przez decyzję Orphana, nic z tego nie wyszło. Wright nie chciał, żeby koncerny farmaceutyczne zajęły się Guyem, bo ten mógłby się jakoś wywinąć od odpowiedzialności. Wolał samemu zająć się zemstą i wszystko wskazuje na to, że mu się to udało. Kapsuła oddala się od stacji i łączność zostaje przerwana. Edie dochodzi do wniosku, że palec Śmierci rzeczywiście wskazywał na całą trójkę, ale Anarchist przerywa jej mówiąc, że może jeszcze mogą się uratować.


Na stacji agent Wright mówi reszcie X-Force, że już po grupie - najbardziej popularni członkowie zginęli. Jednak Dead Girl i reszta nie mają zamiary rezygnować z walki i pokonują oddział CIA. Chcą żeby Wright zawrócił kapsułę, ale ten twierdzi, że to niemożliwe. Spike zabija go, tłumacząc, że agent sięgał po jakąś broń. Okazuje się, że nie była to broń, tylko zdjęcie córeczki. Spike mówi pozostałym, że powinni wracać na Ziemię, bo nie mogą już pomóc reszcie i teraz to oni są X-Force.


Tike pokazuje Edie i Guyowi mały pojazd ratunkowy, który może ich zabrać z powrotem na stację. Niestety, jest jeden mały problem - zmieszczą się w nim tylko dwie osoby i Doop. Orphan mówi, że cała ta wyprawa jest jego winą i to on powinien zginąć. Edie mówi, ze nie on o tym powinien decydować, a Tike wpada na idealne rozwiązanie. O ich losie zadecyduje rzut kostką - kto wyrzuci najmniej, zostaje.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #127

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.