Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #80

X-Force #80

X-Force #80

"The fire Within"

Postacie
Cytat


Reignfire: "Sunspot is dead! Reignfire is triumphant!"

Streszczenie

W San Francisco w oddziale zamiejscowym Dacosta Internationa zebrał się zarząd firmy. Członkowie postanowili zrobić coś z zagrożeniem ze strony szalonego Roberto DaCosty, który zaczął atakować ich jako Reignfire. Postanowili coś z nim zrobić i nie zawahają się nawet podjąć bardzo radykalnych kroków. Zapada decyzja.


W płonącym Las Vegas X-Force zastanawiają się co uczynić. Niespodziewanie dla nich Reignfire stał się Sunspotem, zastanawiają się czy ten pierwszy był w ogóle człowiekiem. Teraz jeśli nie uda im się oddzielić Bobby'ego do Reignfire'a, będą musieli go zabić chcąc powstrzymać dalsze zniszczenia miasta i ocalić ludzi. Reignfire przelatuje płonąc nad nimi wykrzykując swe zwycięstwo nad Roberto Dacostą. Jednocześnie walczy z umysłem Roberto, któremu uswiadamia iż szok spowodowany trafieniem z broni Joshui uświadomił mu iż wciąż dzielą telepatyczne łącze. Dzięki temu może nim manipulować tak jak niegdyś i przejąć kontrolę nad jego ciałem. Siryn dostrzega, iż lot Reignfire'a nie jest stabilny, co sugeruje walkę wewnętrzną i rozkazuje swej grupie atakować. Warpath na prośbę Mirage wykonuje z jej udziałem fastballa, a ta w powietrzu wykształca psychomiecz, którym zadaje cios w głowę przeciwnika. Szok telepatyczny odrzuca ją, a Reignfire zamierza ją spalić, lecz wówczas wokół wybuchają bomby Meltdown, przed którymi musi się uchylać. Warpath łapie spadającą Dani. Reignfire ląduje przy Tabby, mówiąc iż kocha tak naprawdę mroczną połowę Susnpta, która on jest i nie odważy się go zabić. Meltdown wrzuca mu bombkę w spodnie a spanikowany Reignfore ucieka w górę. Tymczasem nieopodla dr Joshua odzyskuje przytomność i usiłuje się ulotnić, lecz chwyta go Siryn żądając odpowiedzi. Ten wyjaśnia, iż gdy Gideon dostarczył mu Sunspota, badał także złożonego z protoplazmy mutanta wykazującego zdolności telepatyczne. Gdy połączył jego DNA z DNA Susnpota, Projekt 19 przemienił się w lustrzane odbicie DaCosty. Wkrótce uciekł zabijając pięciu ludzi w laboratorium. Później objawił się światu jako Reignfire. Teraz nie wie jak go powstrzymać, skoro disruptor okazał się niewystarczający, zapewne nie uda także oddzielić się protoplazmy i telepatycznego połączenia od Sunspota.


Reignfire kontynuuje atak, a Warpath rzuca weń samochodem. Dani przypomina sobie o Henty'm zastanawiając sie czy mógłby użyć on swej mocy na ich przeciwniku, lecz znajduje się on w tłumie ludzi spoglądających na walkę. Meltdown sprowadza do nich dr Joshuę, zaś Terry nadlatuje rzucając Warpathowi disruptor.


Tymczasem na Bałkanach Skids i Locus odzyskują przytomność, natychmiast rzucając się na siebie. Ucisza ich głos osoby, która przejmuje nad nimi kontrolę stwierdzając iż są jej gośćmi.


W Vegas Reignfire rozwala kaplicę ślubów, wciąż walcząc z Roberto. Za nim podążają X-Force, a Dani strzela psychostrzałami. Nie robią one wrażenia na przeciwniku, podobnie jak bomby Meltdown. Wówczas James strzela z distuptora. Reignfire zwija się z bólu, lecz James kontynuje strzelanie pomimo iż cierpi Roberto. Wreszcie oddziela się od niego czarna protoplazma, będąca Reignfire'm. Sunspot powstaje i zaczyna wysysać z niej energię. Gdy z Reigfire zostaje niewielka stróżka, pojawia się SHIELD. Agent Holiday oznajmia, iż SHIELD przejmuje to co pozostało z Reignfore'a, oraz dr Joshuę.


Do siedziby Dacosta International wkracza Roberto. Przerażona sekretarka boi się go zatrzymać, lecz gdy tylko wkracza do sali zarządu, wzywa ludzi wynajętych do ochrony przed Reignfore'm. Heroes for Hire - Luke Cage, Colleen Wing, Misty Knight, Iron Fist wpadają do sali. Tam jednak okazuje się, iż ich usługi nie są już potrzebne, bowiem Reignfire został schwytany przez SHIELD. Opuszczają salę jak niepyszni, a Roberto znowu zasiada w zarządzie.


Wkrótce do San Francisco przybywa reszta X-Force. Roberto pokazuje im magazyn, który wynajął na ich nową siedzibę, gdy odzyskał kontrolę nad pieniędzmi. Jednocześnie oznajmia, iż należy im się odpoczynek, dlatego polecą na wakacje na Hawaje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.