Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #112

X-Force #112

X-Force #112

"Rage War" - part 3

Postacie
Cytat

Walentyna: "You know James already could be death?"
Meltdown: "You'd better he is not for both you sakes"

Streszczenie

Meltdown żąda odpowiedzi, a Sam zaczyna się wściekać. Gdy Racal celuje w niego z karabinu, mówiąc aby nie groził jego córce, Cannonball oświadcza iż w tej chwili interesuje go jedynie stan Warpatha. Faktem, iż Walentyna go okłamała zajmie się później, teraz chwyta Racala i startuje z nim do miejsca w którym Jesse opiekuje się Jamesem. Lecący Cannonball zostaje namierzony przez skanery lotniskowca SHIELD. Na ekranach, Fury widzi, że niesie on Racala. Zdaje sobie sprawę, iż w pobliżu znajduje się prawdopodobnie reszta X-Force. Poleca swym oddziało przygotować się i dokonać desantu. Tymczasem Walentyna usiłuje uspokoić równie wściekłą Meltdown, prowokując ją do walki, jeśli miałoby to ją uspokoić. Tabby wytyka jej jedynie, że nie ma pojęcia jakie są plany jej ojca wobec schwytanych dzieci. Rozmowę przerywa hałas na zewnątrz, bowiem rozpoczął się właśnie desant oddziałów SHIELD dowodzonych przez Fury'ego. Częstotliwości zostają zablokowane. Kierująca z San Francisco zespołem Domino, orientuje się że coś jest nie tak, lecz nie ma wiele czasu na reakcje. SHIELD otacza budynek w którym się znajduje, zaś latające pojazdy wycelowują w nią swe działa przez szyby wieżowca, rozkazując jej poddać się.


Racal kończy swe zabiegi, mówiąc, że Warpath ma szansę, choć pierwszy raz widzi aby ktoś przeżył neurotoksynę Warborga. Jesse wyczuwa, iż biochemia organizmu Jamesa stabilizuje się. Racal pyta, czy ostudziło to choć trochę chęć zabicia go, jaką jeszcze przed chwilą prezentował Cannonball, lecz nim ten ma szansę odpowiedzieć nadlatują pojazdy SHIELD. Z jednego z nich wysiada Nick Fury. Uprzedzając działania Sama, prosi go o spokój, bowiem nie szuka walki, pragnie jedynie porozmawiać.


Rosja. W górach Uralu znajdują się pojemniki podobne do tych, w których Racal trzyma dzieci. Czyjaś zmutowana ręka dotyka ich, spoglądając na znajdujących się w nich ludzi, nazywając ich swymi dziećmi.


Na pokładzie lotniskowca SHIELD Warpath pyta, czemu X-Force pozwolili się schwytać, zaś Sam tłumaczy mu, że walka z SHIELD w momencie gdy jego stan nie był najlepszy, nie była rozwiązaniem. Pojawia się Fury z Racalem, prosząc X-Force o pomoc w misji, której SHIELD nie może się podjąć. Dotyczy ona dr Nilesa Romana, więc X-Force zgadzają się bez wahania. Fury wyjaśnia, iż stwory z którymi walczyli w ZSRR [X-Force #102] zostały stworzone przez Racala, na bazie planów wykradzionych z Kukułki. Walentyna dopiero teraz dowiaduje się o udziale ojca w tym przedsięwzięciu. Racal rozwinął projekt Romana i stworzył Warborgi. Gdy usłyszał o planach swego rządu, dotyczących porwania dzieci uśpionych agentów, musiał działać. Jedynym sposobem było uprzedzenie ruchów Warborgów i uaktywnienie śpiochów, którzy następnie, zgodnie z programem, ruszali zaatakować najbliższą bazę wojskową a Racal łapał ich dzieci. X-Force są wstrząśnięci, lecz Racal oznajmia iż takie potraktowanie stworów było jedynym optymalnym wyjściem, bowiem taki był ich program. Fury przerywa, pokazując zdjęcia Romana który dwa dni temu przybył do tajnej bazy na Uralu. Z tego co ustalono, w latach 50 XX wieku celowo zaaranżował on przeciek informacji, aby Rosjanie otrzymali dane z Kukułki. Teraz ostatecznie zmienił strony i to on stał za próbami porwaniami dzieci, z których część mu się udała. SHIELD nie może podjąć oficjalnej akcji, przeciwko szaleńcowi który nie tak dawno zmienił San Francisco w pole bitwy, stąd też pomysł użycia X-Force. Racal oznajmia, że wie, co robi Roman. Zapładnia on komórki jajowe porwanych dziewczynek, rozwijając je w przyśpieszonym tempie, tworząc kolejne pokolenia. Jeśli nikt go nie powstrzyma za kilka dni będzie dysponował armią mutagennych żołnierzy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.