Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #53

X-Force #53

X-Force #53

"Even An External Can Die"

Postacie
Cytat

Domino: "Okay kids, let's move it!"
Meltdown: "Time to make the blisters!"

Streszczenie

Susnspot i Caliban stoją nad leżacym na bruku martwym Gideonem, a Roberto usiłuje wytłumaczyć towarzyszowi iż Externale nie mogą umrzeć. Pomimo swych starań, aby dokonać reanimacji nie jest Sunspot nie jest w stanie wyczuć pulsu u Gideona. Zastanawia się czemu nie czuje nic patrząc na Gideona, którego zabiegi zmieniły go w Reignfire, lecz stwierdza iż niechybnie jest to sprawka wchłoniętej przez niego do Cable'a filozofii Askani. Chwilę później sytuacja komplikuje się, bowiem na miejsce przybywają Crule i Absalon oskarżając członków X-Force o zabójstwo Gideona rzucają się do ataku. Sunspot usiłuje się bronić, wykrzykując iż nikogo nie zabili, lecz dwaj Externale nie słuchają. Jak stwierdza Absalom, który właśnie rzucił o ziemię Calibanem, nie dowierzał słowom Gideona iż ktoś na nich poluje, lecz teraz widząc stojących nad jego trupem członków X-Force wszystko stało się dlań logiczne. Zabójcy pochodzą spośród grupy, która wielokrotnie ścierała się z Externalami.


W Instyctucie Xaviera pojawiają się Siryn, Meltdown i Domino, które właśnie powróciły z Kentucky i marzą jedynie o odpoczynku. Warpath i Shatterstar nie pozwalają im na to informując iż właśnie otrzymali wezwanie pomocy od Susnpota i Calibana. Informują ich, iż najwyraźniej znajduje się tam martwy External, co nie oznacza nic dobrego bowiem jak do tej pory spotkania z Externalami oznaczały dla X-Force jedynie kłopoty. Grupa czym prędzej udaje się do samolotu i czym prędzej staruje kierując się w stronę Rockefeller Plaza z którego na bruk spadł Gideon. Shatterstar zastanawia się tymczasem nad tym co ostatnio odkrył on sam i badania Beasta. Z jakiegoś powodu utracił on swą sprawność. Myśli Meltdown biegną ku Samowi, bowiem skoro Gideon jest martwy, oznacza to iż także będący Externalem Sam może umrzeć.


Caliban krwawi zraniony przez szalejącego Absaloma, który od kiedy został zarażony wirusem spuścizny wydaje się nie liczyć z niczym. Sunspot usiłuje powstrzymać atak Externali, aż wreszcie przybywa reszta X-Force. Domino ocenia sytuację i wydaje grupie rozkazy, a Shatterstar skacze na Crule'a chcąc dowieść swej skuteczności. Meltdown atakuje rannego Externala, a Suspot usuwa go z pola walki. Domino pochyla się nad rannym Calibanem aby opatrzeć jego rany. Warpath spogląda na wieżowiec. Z miejsca z którego przez okno wypadł Gideon wciąż unosi się dym, a jego zmysły mówią mu iż ktoś wciąż się tam znajduje. Proudstar zaczyna wspinać się na górę. Wkrótce dociera do środka i widzi zrujnowany apartament Gideona, zaś wewnątrz leżące ciało Saula. Instynkt mówi mu iż ktos czeka wewnątrz.


Na dole Sunspot i Meltdown rozprawiają się z Absalomem, podczas gdy Shatterstar powala Crule'a. Oznajmia, iż nawet External nie przeżyje odcięcia głowy i unosi szablę, zamierzając sprawić Crule'owi honorową śmierć, lecz powstrzymuje go Domino. Oznajmia, iż poszło im zbyt łatwo jak na starcie z nieśmiertelnymi Externalami. Powinni sprawdzić kto kryje się za tym wszystkim.


Wewnątrz Warpath czai się na nieznanego przeciwnika, lecz nawet pomimo swych wyczulonych zmysłów nie jest w stanie powstrzymać napastnika. Postać która staje nad jego ciałem stwierdza, iż przez stulecia nikomu prócz niego nie udało się jej wytropić. Nie bedzie jednak żył wystarczająco długo, aby się tym pochwalić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.