Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #107

X-Force #107

X-Force #107

"Murder Ballads" - part 2

Postacie
Cytat

Cannonball: "I know what you're doing"
Pete Wisdom: "Then you know it's for his own good"

Streszczenie

6 miesięcy wcześniej w Nevadzie X-Force rozpoczynają swój trening. Wisdom informuje ich iż pomieszczenie w którym się znajdują w opuszczonej bazie wojskowej może przypominać ich dawną salę ćwiczeń, ma jednak wyłączone protokoły bezpieczeństwa. Dlatego też dla swego własnego dobra, powinni sobie poradzić z robotami. Cannonball poleca atakować napastników przy użyciu mocy. Jesse jako pierwszy rozwija swe moce, roztaczając wokół siebie tarczę elektromagnetyczną. Pozostałe roboty najwyraźniej posiadają jakiś rodzaj osłony. Cannonball niszczy kolejnego z nich po czym chwyta Jamesa. Tymczasem Tabitha przekształca swe bomby w energię, którą atakuje robota. Cannonball ze szczytu sali wykonuje fastballa Warpathem, kóry spada na grupę robotów. Cannonball poleca pozostałym aby pomogli mu w walce, lecz Wisdom odwołuje to polecenie. Jak stwierdza Warpat, musi poradzić sobie sam. Cannonball stwierdza, iż nie podoba mu się to co widzi, choć rozumie czemu Wisdom to robi. Ten zauważa, iż Warpath powinien poradzić sobie z robotami, a wiedząc iż mogą go zabić powinien chyba wiedzieć co ma czynić. Warpath prosi o pomoc, lecz Wisdom mówi mu iż musi sobie poradzić sam. James oznajmia, że nie da rady, lecz Wisdom przypomina mu że teraz ma pełny dostęp do swych mocy, bowiem High Evolutionary je zrestartował. Teraz powinien ich użyć. James oznajmia, że nie potrafi, na co słyszy iż w takim razie Wisdom wykopie go na orbitę. Chwilę później Warpath wznosi się wysoko w górę, dzięki odkrytej właśnie umiejętności latania. Wisdom uśmiecha się gdy to widzi.


San Francisco, obecnie. Domino spogląda na nową siedzibę X-Force w opuszczonym wieżowcu i wyraża o niej swe zdanie. Nie może uwierzyć, iż X-Force potrafią teraz dużo więcej niż kiedy ich znała, w szczególności iż Tabby stała się specem od komputerów. Jak oznajmia Warpath, jest to dzieło Wisdoma. Domino stwierdza, że zmienił ich w grupę żołnierzy-mutantów, a ten pomysł się jej nie podoba. Sam podnosi, iż dzięki tym zdolnościom ocalili San Francisco, lecz Domino przypomina mu o liczbie ofiar. Wiszącą w powietrzu awanturę przerywa Jesse, pytając Domino o Tsunga. Ta zdradza, czego się dowiedziała. Marcus Tsung jest człowiekiem, który stworzył na dalekim wschodzie przestępcze imperium. Gdy Hand usiłowała go zwerbować, odesłał ich wysłannika w takim stanie, że nie odważyli się spróbować znowu. Podobno zabijał gołymi rękami słonie, które nafaszerowano narkotykami aby były groźniejsze. Pewnego dnia zniknął jednak, pozostawiając swe imperium opustoszałe. Teraz poszukuje Domino.


W Kaliforni ląduje samolot. Wysiada z niego Tsung przechodząc nad zwłokami stewardessy. Mężczyzna w ciemnym garniturze wita go w imieniu swego pracodawcy i rządu, Tsung pyta zaś czy jego towarzysze wiedzą jak się nazywa. Gdy słyszy potwierdzenie, zabija ich granatem, mówiąc że jego misja w tym kraju winna być utrzymana w tajemnicy. Odchodzi zabijając wszystkich i strzelając do samolotu który eksploduje. Odjeżdża samochodem w poszukiwaniu Domino.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #107

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.