Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #64

X-Force #64

X-Force #64

"The Haunting Of Castle Doom"

Postacie
Cytat

Siryn: "Now I know how Kitty Pryde feels when she phases through things"

Streszczenie

Warpath, Susnpot i Caliban wpatrują się w miejsce gdzie poprzednio znajdował się zamek Dooma. Teraz nie ma tam nic. Miejscowi cyganie obarczają winą za to co się stało duchy osób skrzywdzonych przez Dooma i twierdzą, iż zamek zawsze był nawiedzonym miejscem. Członków X-Force niewiele to obchodzi, bowiem zastanawiają się co stało się z ich przyjaciółmi.


Meltdown i Siryn podnoszą się z podłogi, bowiem wybuch temporalny rozrzucił wszystkich obecnych po całym zamku. Zastanawiają się co się stało. Na balkonie czeka Julio, pokazując iż otoczenie się zmieniło. Na dziedzińcu zamku zaparkowano pojazdy rodem z lat trzydziestych XX stulecia, zaś nad Zamkiem powiewa flaga arystokratycznego rodu Sabbatów, których wiele lat później obalił Doom odbierając im władzę nad twierdzą. Trójka mutantów słyszy krzyk. Widzą uciekających cyganów, młodszych o 50 lat, którzy krzyczą iż zamek jest nawiedzony. Pojawia się Shatterstar, który jak się okazuje jest w stanie przenikać przez przedmioty. Członkowie X-Force okazują się być w stanie rozchwiania temporalnego.


W piwnicy zamku Cable i Bridge nawzajem obwiniają się o to co się wydarzyło. Richards uspokaja ich, mówiąc że według odczytów cofnęli się wraz z zamkiem do roku 1941. Dymitryj uszkodził aparaturę, więc Richards nie wie jak ma powrócić do przyszłości z nimi i zamkiem, współegzystującymi w tej rzeczywistości z prawdziwym zamkiem wskutek rozchwiania. Dymitryj stwierdza, iż skoro mają rok 1941 jego dziadek wciąż żyje.


Baron Tristian Mangegi de Sabbat zastanawia się czy nie oszalał. Chwilami zdaje mu się, iż ściany jego biblioteki zastępuje dziwaczna maszyneria. Nie dostrzega jej Wolfgang von Strucker, jeden z naukowców Hitlera [i jak wiadomo ojciec Fenris], goszczący w zamku. Baron wypowiada się o tej wymuszonej przez Niemców gościnie. Strucker uznał zamek za idealne miejsce do przetestowania swej maszynerii ściągającej energię z kosmosu. Jego ludzie rekalibrują maszyny, rozstrojone dziwnym skokiem energii. Żołnierze Wermachtu znajdują ukrywających się agentów SHIELD, lecz wówczas z odsieczą przybywa im Siryn. Po obezwładnieniu żołnierzy, wycofują się z sali niezauważeni przez Struckera, zastanawiając się co naziści robią w Latverii. Historia nie wspomina o ich obecności w tym państwie.


Wszyscy zbierają się w piwnicy. Gdy Bridge słyszy o obecności Struckera, twórcy Hydry i A.I.M., zastanawia się nad jego usunięciem, aby zmienić historię na lepszą. Cable przypomina mu, iż z czasem się nie igra, gdy dostrzega nieobecność Dymitrija. Richards stwierdza, iż aby się wydostać muszą dezaktywować maszynę Struckera i to jak najszybciej inaczej już na zawsze pozostaną w stanie rozchwiania temporalnego.


Tabitha odnajduje Dymitryja, który planuje spotkać się ze swoim dziadkiem i uprzedzić go o przyszłości zamku. Meltdown wskazuje mu, iż może wywołać to paradok w czasie, a wówczas pojawia się Strucker. Ukryci Dymitrij i Tabitha słuchają, jak nie chce uwierzyć w historie o duchach krążących po zamku, które zaatakowały Wermacht. Poleca swym ludziom zabić Barona.


Dymitrij przekonuje X-Force iż muszą ocalić jego dziadka, bowiem wie, iż przeżył on drugą wojnę światową. Grupa wkracza przez ściany do akcji rychło w czas, bowiem żołnierze zabili właśnie straż barona i udają się do niego samego. Zaatakowani przez widmowych mutantów, zostają pokonani. Pojawia się Baron, a Meltdown i Shatty krótko wyjaśniają iż ocalili go przed nazistami i znikają. W tymczasie Siryn i Rictor atakują nazistów niszcząc maszynę Struckera, a ten nie może uczynić nic aby ich powstrzymać. Zgromadzona energia zostaje uwolniona z maszyny, a wskutek zabiegów Richardsa może zostać wykorzystana do podróży powrotnej. Dymitry rozwiewa się wraz z pozostałymi, nie mając szansy ostrzec swego dziadka.


Warpath, Suspot i Caliban zastanawiają się co więcej mogli uczynić po za tym iż zawiadomili X-Men, gdy zamek powraca na swe miejsce. Cable niszczy maszynę czasu, a wściekłemu Bridge'owi pozostawia zamek do zabezpieczenia dla ONZ. X-Force odchodzą, a Bridge nie ma wystarczającej ilości ludzi aby ich zatrzymać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.