Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #10

X-Force #10

X-Force #10

"Answers (And Questions)"

Postacie
Cytat

Kane: "You're Cable and you're Stryfe!"

Streszczenie

Szwajcarskie Alpy. Dociera tam helikopter Gideona, który wysiada z maszyny by wkroczyć do ukrytego miejsca. Nadeszła bowiem pora aby objąć władzę nad światem i stanąć oko w oko z wiecznością. Naprzeciw niego stają Saul, Nicodemus, Burke i Absalom, najwyżsi Lordowie nieśmiertelnych. Absalom wytyka Gideonowi iż przez ostatnie miesiące zajmował się złą osobą, a teraz nie wytłumaczy się z tego tak łatwo jakby chciał to uczynić. Gideon oznajmia, iż teraz wie już na pewno kto jest nowym Externalem i nieśmiertelnym i ma plan jak go przebudzić i odzyskać. W tym celu użyje Krule'a, jednego z najwyższych Lordów. Externals muszą wyrwać jednego ze swoich z rąk Cable'a. Plan jest jednak ryzykowny, bowiem zachodzi obawa, iż naprowadzą Cable'a na swój trop. Co gorsza mogą zwrócić na siebie uwagę X-Men lub X-Factor, przed którymi desperacko starają się ukryć swe istnienie. Nicodemus zapytuje jaki los czeka teraz Sunspota, po tym jak Gideon odkrył że nie jest on jednym z nich. Gideon usmiecha się, bowiem po tylu stuleciach istnienia pewne odpowiedzi są oczywiste.


Kane znowu atakuje Forearma, Sumo i Wildside usiłując dotrzeć w pobliże Stryfe'a. Odrzuca Wildside'a, a Forearma trafia swymi promieniami. Powala Sumo i staje wreszcie na wprost przywódcy MLF. Ten ściąga z głowy hełm i zszokowany Kane widzi przed sobą Nathana Dayspringa.


W hangarze zszokowani X-Force wpatrują się w zmarchwystałego Sama. Cable nakazuje im udać się w pościg za Pyro i Phantazią, którzy uciekli. Thornn zostaje uwięziona, zaś ciała Masque i Saurona zabrane na autopsję. Samowi Cable musi natomiast wiele wytłumaczyć.


Cable pokazuje Samowi na odczytach, iż po tym jak Phantazia zakłociła biochemię jego ciała stracił swą nietykalność i to go zabiło gdy wpadł na Saurona. Był martwy, lecz w jego przypadku śmierć była początkiem. Jest bowiem jednym z wiecznych mutantów, zwących siebie Externals. Zwą siebie także najwyższymi Lordami i żyją od stuleci wśród ludzi ukrywając swe istnienie i daną im dzięki genowi X nieśmiertelność. Sam nie dowierza temu co usłyszał. Cable oznajmia, iż to dla niego przybył on do New Mutants i przekształcił ich w X-Force, bowiem uwaza iż Sam może być ostatnią nadzieją przyszłości. Sam zapytuje kim są inni Externals. Cable ostatni raz walczył z nimi lata temu, a obecnie podejrzenia ma co do jednej osoby: Gideona. Dlatego pozwolił zabrać mu z drużyny Sunspota, wiedząc że ten się pomylił. Sam jest mocno zszokowany wszystkim co usłyszał tego dnia i nie wie co ma powiedzieć.


Nadbiega Tabitha informując, iż Pyro i Phantazia definitywnie uciekli. Cieszy się widokiem zmarchwystałego przyjaciela. Cable napomina ją jednak, iż bitwa jeszcze się nie zakończyła i należy zachować czujność jeśli nie ma pewności czy w pobliżu nie ma wrogów. Cable oznajmia, iż jutro udadzą się do Morloków, aby wręczyć im zatkniętą na kiju głowę Masque, co będzie ostrzeżeniem tego, co nastapi jeśli raz jeszcze wejdą w droge X-Force.


Kane stoi zszokowany na wprost Stryfe'a i patrząc w twarz Nathana Dayspringa. Nie pojmuje jak jeden może być drugim, skoro wie że obaj walczyli ze sobą nawzajem. Stryfe stwierdza iż wszystko było częścią planu, którego Kane nie pojmie. Forearm chwyta Broń X, która rząda odpowiedzi na pytanie jak Stryfe może być Cable'm, skoro Kane widział obu walczących ze sobą. Stryfe stwierdza krótko, iż Kane powinien zastanowić się nad innym paradoksem: może to nie Cable jest Stryfe'm, lecz jest odwrotnie? Po tych słowach wymierza mu silny cios i dla Garrisona zapada ciemność.


W bazie X-Force Sam rozmawia z Tabithą, mówiąc iż nie może uwierzyć iż jest nieśmiertelny. W świetle tego co usłyszał od niej o swej śmierci nie ma jednak innego wyjścia. Nie ma pojęcia co zrobić z tym dalej, ani też jak ułożyć swe życie, jeśli ma żyć wiecznie.


Kane budzi się niedaleko Departamentu K, teleportowany przez Zero, bowiem stryfe nakazał wypuścić go po dokonanym odkryciu. Kane wpada biegiem do bazy i rozkazuje skontaktować się z Bridge'm, oddając mu do dyspozycji program Weapon Prime, bowiem Cable'a trzeba powstrzymać za wszelką cenę. Okazuje się, że pragnie tego najnowszy rekrut programu: Rictor, który uczyni wszystko aby Cable zapłacił mu za śmierć ojca.


W nieznanym miejscu Tolliver stwierdza, iż zbyt długo Domino nie złożyła raportu ze swych działań. Nakazuje Deadpoolowi aby przypomniał jej, kto jest jej szefem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.