Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #9

X-Force #9

X-Force #9

"Underground And Over The Top"

Postacie
Cytat

Shatterstar: "If you not yet noticed lard... there will be no next time!"
Blob: "Oh yeah... there will"

Streszczenie

Cable i Boom Boom uciekają unosząc ciało Sama. Ostrzał Saurona umożliwił im jedynie zabranie ciała, teraz Lykos otrząsnął się i zaczyna ich ścigać. Boom Boom zwalnia i rozrzuca za sobą fajerwerki, które powstrzymują stwora od dalszego pościgu. Wówczas atakuje ją Thornn przewracając na ziemię. Nim ma okazję zranić Tabithę z odsieczą przychodzi jej Domino. Przyciśniętą do ziemi Thornn pyta czemu X-Force zostało zaatakowane. Gdy słyszy o przymierzu Bractwa i Morloków wścieka się, iż mutanci byli skłonni zawrzeć przymierze jedynie po to aby zniszczyć innych mutantów. Zadaje Thornn silny cios. Stojąc nad ciałem rozkazuje Boom Boom pobiec do medi-labu i osłaniać Cable'a. Tabitha wykrzykuje histerycznie że medi-lab nie pomoże, bowiem Sam jest martwy.


W ambulatorium Cable stoi nad ciałem Sama z niepokojem czekając na jego przebudzenie, które już powinno nastapić. Sam jest martwy, czego Dayspring nie może zrozumieć, bowiem według jego informacji z przyszłości, Sam odegra w historii znaczącą rolę. Nad nim pojawia isię Sauron i używając swego hipnotycznego spojrzenia usiłuje dowiedzieć się co czyni Sama tak wyjątkowym dla Dayspringa. Dzięki bionicznemu oku Cable odporny jest na urok Lykosa, odpowiada więc ogniem z pistoletu.


Na powierzchni Warpath, Shatterstar i Siryn szukają śladu przeciwników, obawiając się iż Phantazia oprócz technologii mogła zakłócić także ich zmysły. Przed nimi pojawia się Blob i zadaje Warpathowi silny cios, który wyrzuca go z pola walki. Fred atakuje teraz Shatty'ego i Theresę. Shatterstar jest szybszy i zadaje mu cios szablą, raniąc jego grube ciało. To na chwilę zatrzymuje Dukesa, który nie spodziewał się takiego zachowania po członku X-grupy. Blob cofa się nad krawędź przepaści i oznajmia członkom X-Force iż policzy się z nimi następnym razem. Rzuca się w dół z urwiska, wiedząc że przeżyje upadek. W ten sposób dokonał odwrotu z pola walki.


Pod ziemią Saurona atakuje Feral, która spada na niego niczym błyskawica. Zadaje mu silne ciosy pazurami, co zaczyna irytować Lykosa. Powala ją wreszcie na ziemię, lecz gdy zamierza dobić zostaje trafiony z pistoletu przez Dayspringa. Tego atakuje jednakże Thornn, wykrzykując iż atakuje strzelając w plecy. Zaczyna drapać jego twarz, lecz Cable odrzuca ją i Maria dostrzega iż wcale nie walczyła z człowiekiem. Widzi na wprost siebie, kogoś przypominającego Terminatora, którego połowa twarzy składa się z metalu. Powala ją silnym ciosem. Pojawia się reszta X-Force, wściekła iż Cable porzucił ich w srodku walki w hangarze. Ten stwierdza, iż miał nadzieję na ocalenie życia Sama w medi-labie. Wówczas nadciągają Masque i Phantazia, Masque oznajmia, iż zamierza wycofać się ze swoimi ludźmi, lecz Cable informuje go iż ostatnim razem coś mu obiecał. A w przeciwieństwie do przywódcy Morloków Dayspring dotrzymuje umów. Na jego sygnał Shatterstar przebija Masque swą szablą. Warpath jest mocno zszokowany i żąda wyjaśnień od Cable'a, czemu to uczynił. Dayspring odpowiada iż po to aby Masque przestał ich nękać, a także dlatego iż walka kosztowała życie Sama. Wówczas słyszy głos proszący o wyjaśnienie co się dzieje. To Sam, który najwyraźniej zmarchwystał.


W innym miejscu Kane eliminuje Sumo i Forearma korzystając ze swych cybernetycznych usprawnień, lecz dopada go Wildside. Kane wystrzeliwuje go wraz ze swą dłonią w powietrze, lecz wtedy członkowie MLF zaczynają znikać. Najwyraźniej Zero wyteleportowuje ich z budynku. Kane nie zamierza na to pozwolić i skacze za nimi w portal, z którego wypada u stóp Stryfe'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.