Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #15

X-Force #15

X-Force #15

"To The Pain"

Postacie
Cytat

Warpath: "With Cable gone, maybe dead with no home to call our own we're all we have left Guthrie"
Shatterstar: So a fight for one is a fight for all"

Streszczenie

Crule rzuca się na Cannonballa, wokół którego gromadzą się członkowie X-Force. External wysuwa swe pazury oznajmiając, iż rozpoczyna się ceremonia przeżycia dla Najwyższego Lorda. Sam poleca Shatterstarowi zająć się zagrożeniem, który atakuje swoimi szablami przeciwnika. Na głowę Externala spada zaś Feral zaczynając szarpać go swymi pazurami. Sam usiłuje w tymczasie ustabilizować lot uprowadzonego pojazdu SHIELD. Crule odrzuca od siebie przeciwników i kieruje swą zakrwawioną twarz w jego stronę, lecz na jego drodze staje Rictor. Nim zdąży użyć swej mocy powstrzymuje go jednak Sam, pragnący dowiedzieć się najpierw kim jest napastnik. Crule wyjaśnia, iż tak jak Sam jest Externalem, a przysłał go tu Gideon, który dowiedział się że Cannonball jest Najwyższym Lordem i postanowił wyeliminować go zanim stanie się zagrożeniem dla pozostałych. Sam pojmuje, iż skoro Gideon wie już że to on jest nieśmiertelnym, a nie Roberto ich przyjaciel może być w opałach. Crule oświadcza, iż Roberto wkrótce zginie, na co Sam poleca Ricowi użyć mocy. Atak wyrzuca Crule z lecącego pojazdu i uderza on o ziemię, lecz Cannonball wątpi aby to mogło zabić Externala. Zapytuje drużynę, czy pomimo animozji pomiędzy nimi a Roberto udadzą mu się wraz z nim na pomoc. Odpowiedź X-Force jest twierdząca, bowiem zdają sobie sprawę iż teraz moga liczyć jedynie na siebie. Pojazd bierze kurs na Denver, gdzie znajduje się siedziba firmy Gideona.


Na Sycylii Cable stoi nad ciałem Vanessy, którą własnie zabił Deadpool. Indagowany kim jest Domino wisząca na ścianie wyjaśnia że prawdziwą Domino, podczas gdy członkinią X-Force przez cały czas była niejaka Copycat. W cieniu pojawia się Tolliver rozkazując Wade'owi zabić Cable'a. Ten nie daje się prosić i w chwili gdy Cable otwiera doń ogień z karabinu skacze i przecina maczetą jego broń. Dayspring dobywa noża i zadaje mu cios, po czym odrzuca ostrze. Zaczyna tłuc Deadpoola pięściami po twarzy, który nie ma już czasu na swoje przechwałki. Widząc co się dzieje Tolliver rzuca się do ucieczki. Dayspring wstaje i zaczyna uwalniać z kajdan Domino, lecz okazuje się że Wade wcale nie opuścił jeszcze tego padołu. Kopnięciem wbija Cable'a w ścianę i zaczyna przerzucać go po pomieszczeniu atakując wręcz. Po chwili wymachując maczetą powala Cable i zamierza go nią przebić. Wówczas rozlega się wystrzał. Deadpool osuwa się na ziemię, bowiem okazuje się iż swą maczetą uwolnił przypadkiem Domino, która zrobiła użytek z karabinu Vanessy. Cable wstaje i we dwójkę udają się dopaść Tollivera.


W pojeździe X-Force ekran rozbłyska wezwaniem kontaktu. W tajemniczy sposób odnalazł ich Gideon, nad strategią ataku na którego firmę biedza się właśnie mutanci. Gideon oznajmia, iż nie szuka walki z X-Force i daje im wybór. Mogą walczyć z nim bądź ocalić Roberto. Sam musi jedynie obiecac iż nie będzie mieszał się w sprawy Externali. Decyzja Cannonballa jest prosta, a Gideon podaje mu lokalizaję Oprah.


W Nowym Meksyku naukowcy poszerzyli właśnie wskutek swych eksperymentów zdolności Sunspota, który przestał przypominac siebie zmieniając się w czarną sylwetkę płonącą słoneczną energią. Nad kompleksem pojawia się pojazd SHIELD, a X-Force dokonują natychmiastowego desantu na ośrodek naukowy. Siryn i Warpath na polecenie Cannonballa zaczynają niszczyć budynek, aby przekazać w ten sposób Gideonowi iż nie zadziera się z X-Force. Warpath odnajduje Sunspota i uwalnia go, lecz widząc co się dzieje Cannonball poleca mu aby trzymał się z daleka, bowiem niegdy nie widział Roberto tak naładowanego. Chwyta go i unosi w górę, gdzie następuje wybuch, na szczęście Sam jest w odrzucie odporny. Po chwili obaj lądują na ziemi. Członkowie X-Force spoglądają na nieprzytomnego Sunspota, którego wygląd nie zmienił się i postanawiają zabrać go do pojazdu gdzie znajduje się sprzęt medyczny. Shatterstar zapytuje jaki będą ich dalsze działania, czy ruszają do walki z Gideonem, czy na poszukiwania Domino i Cable'a. Sam przyznaje iż nie ma pojęcia.


Na Sycylii Tolliver startuje helikopterem, lecz z budynku wybiegają Domino i Cable łapiąc się płóz. Helikopter ulatuje nad morze, zaś Cable nakazuje Domino aby się puściła. Nie chce ona tego uczynić, lecz Dayspring przekonuje ją iż to co się wydarzy nie będzie przyjemne. Gdy Domino spada Dayspring krzyczy do niej aby odnalazła X-Force. Po chwili z pojazdu wychyla się uzbrojony człowiek, lecz Cable sprawia iż strzela on do wnętrza, a helikopter zajmuje się ogniem. Cable wykrzykuje do Tollivera, iż uważa swój dług za spłacony po czym następuje eksplozja. Dayspring spadając nakazuje profesorowi przesłać się na Graymalkin.


Domino wyczołguje się na skałę i spoglądając na szczątki helikoptera stwierdza iż odnajdzie X-Force. W willi podnosi się Deadpool, widząc iż Vanessa zniknęła pozostawiając za sobą ślady krwi prowadzące do morza. W Graymalkin Dayspring naprawia swą zniszczoną skórę, a indagowany przez Profesora czemu jest taki wściekły, skoro X-Force żyją, a Tolliver zginął oznajmia iż stracił z oczu podstawowy cel, a sam stał się właśnie nim. Nadeszła pora, aby samemu urządzić polowanie i dopaść tego, który jest za wszystko odpowiedzialny. Wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi, nie mając pojęcia dokąd go ono zaprowadzi.


W Camp Verde w Arizonie, w ruinach rezerwatu X-Force witają nowego członka grupy, Sunspota. Razem zastanawiają się co uczynić dalej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.