Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #31

X-Force #31

X-Force #31

"Cry Uncle!"

Postacie
Cytat

Cain: "How bad is it?"
James: "Bad enough"

Streszczenie

Warpath wraz z reporterem Kelwinem Doneghannem siedzi w pubie w Donegalu i rozmawiają o niedawnym powrocie Czarnego Toma, który zaatakował zamek Cassidych i prawnika Flahertego. Cudem przeżył on atak mutanta, lecz znajduje się teraz w szpitalu. Kelvin zastanawia się z jakiego powodu Tom mógł dokonać tego ataku i gdzie się teraz podziewa wraz ze swym kompanem Juggernautem.


W tymczasie Siryn znajduje się w Zamku Cassidych, gdzie krzyczy aby pozbyć się uczucia wsciekłości, po czym zaczyna pić na umór. Godzinę później pijaną znajduje ją James i wnosi do środka, a Theressa jak zwykle nie mówi mu nawet dziękuję. James mówi jej, iż wcale mu nie pomaga. Podczas gdy on, od dwóch tygodni stara się wytropić Toma i Juggernauta, Siryn cały czas pije, jeszcze więcej niż w Camp Verde. Warpath pyta czemu zabrała go ze sobą, a rozzłoszczona Terry oznajmia iż chciała aby był wraz z nią przyjaciel, a nie ktoś, kto prawi jej kazania. Spogląda na zdjęcie ojca i wuja, mówiąc że James nie rozumie co znaczy nie być wychowanym przez własnego ojca i w zasadzie pozbawionym rodziny. Warpath zwraca uwagę, żeby zastanowiła się czemu skoro uważa iż jest stracona, tak wielu z nich stara się jej pomóc.


Kelvin spotyka się w barze z z Cainem Marko, który siedzi i popija piwo. Mówi mu, iż szuka kontaktu z Tomem, lecz Juggy nie ma ochoty pomóc. Wyjaśnia, iż Tom przechodzi zmiany, które mogłyby przestraszyć miejscową ludność i sprawić, iż policja strzelałaby do Toma. Kelvin zwraca uwagę iż nie są w USA. Kelvien wspomina, jak w dzieciństwie zawsze podziwiał Toma, który zawsze oczarowywał wszystkie dziewczyny w okolicy poza jedną, której nie zdobył. Była to Maeve Rourke, żona Seana. Po jej śmierci chcąc zemścić się na bracie, wychował jego córkę, o której Sean nie miał pojęcia iż istnieje. Sean obwinił brata o śmierć żony i użył po raz pierwszy swego niszczycielskiego głosu. Noga Toma została skręcona i tak już pozostało, a od tamtej pory Tom używa laski. W ten sposób przez lata Theressa pozostawała uczennicą prywatnego gimnazjum sądząc iż jest sierotą, a Sean nie miał pojęcia iż ma córkę.


Rankiem następnego dnia gdy James budzi się, odkrywa iż Terry znajduje się w ogrodzie, gdzie sprząta zwiędłe liście. Dziewczyna opowiada mu historię swego życia, jak została w wieku 12 lat odesłana od Toma, który zaangażował się w nielegalne interesy i uznał iż Zamek nie jest dobrym miejscem dla dziewczynki. W prywatnej szkole Terry w wieku 13 lat po raz pierwszy się upiła, głównie z wściekłości iż została zesłana do szkoły. Później upijała się bardzo często, zwłaszcza gdy dowiedziała się iż Tom został aresztowany przez Interpol. James przekonuje ją, iż nie miała o co się obwiniać i szukać zapomnienia w alkoholu. Toma zaś nie usprawiedliwia nic po tym co uczynił jej i Seanowi i to on powienieć być tym który zostanie obwiniony przez Terry. Theressa oznajmia jednak, iż James nie ma prawa osądzać Cassidych.


Kelvin otrzymuje fax z Francji, z którego jasno wynika iż stan Toma stał się gorszy. Jego ciało i umysł rozpadają się, a on sam zaczyna zmieniać się w roślinę. Kelvin decyduje doprowadzić do spotkania Caina i Proudstara, aby zawiesili broń.


Obaj spotykają się w kościele, gdzie Warpath przekazuje Cainowi wyniki badań Toma. Mówi mu, iż jedyną nadzieją aby Cassidy przeżył jest jego oddanie się w ręce sprawiedliwości. Dzięki temu otrzyma pomoc medyczną. Juggy zastanawia się co uczynić, a James uświadamia mu iż po ataku na WTC[X-Force #2] Tom jest jednym z najbardzie poszukiwanych kryminalistów świata. Cain decyduje, iż spotkają się wraz z Tomem i Theressą w miejscu gdzie na pewno nie dojdzie pomiędzy nimi do walki. Na grobie Maeve Rourke.


Tam pewnej nocy stają na wprost siebie Terry i Tom. Cassidy częściowo przemienił się już w roślinę, lecz Terry interesuje co innego. Chce wiedzieć czemu odebrał jej na całe lata ojca. Tom oznajmia, iż to on jest jej ojcem, bowiem wszystko zdarzyło się z winy Seana, który odebrał mu Maeve. Terry ma dość takiego tłumaczenia i oboje zaczynają na siebie krzyczeć. Wreszcie Tom przeprasza za to co uczynił z jej życiem, zaś Terry wylewa alkohol z trzymanej butelki postanawiając zacząć życie na nowo.


Toma aresztuje policja. Stojący w cieniu grobów Juggy pyta Jamesa czy pomyślał o tym, że Terry nie będzie go już potrzebować, gdy zacznie stawać na nogi. Warpath odpowiada iż takie jest ryzyko przyjaźni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.