Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #4

X-Force #4

X-Force #4

"Sabotage" - part 2

Postacie
Cytat

Domino: "What kind of strategy are you guys employing?"
Warpath: "Umm... strategy?"
Domino: "Forget I asked"

Streszczenie

[ciąg dalszy ze Spider-Man #16, gdzie Spidey włączył się do walki z Juggernautem, a dłuższą chwilę zajęło mu ustalenie że członkowie X-Force nie są jego przeciwnikami i vice versa. Poza tym sytuacja nie uległa większym zmianom i zastajemy co następuje:]


Shatterstar, Warpath i Feral stoją na wprost rozwścieczonego Juggernauta, który atakuje całą czwórkę. Zgodnie z sugestią Spidermana członkowie X-Force atakują Caina. Peter jak zwykle dużo gada, kpiąc jednoczeście z Juggernauta skacze wokół jego głowy czym doprowadza go do szału. Odrzuca Spidermana jednzm machnięciem swej potężnej ręki. Na miejscu pojawia się Domino oceniając sytuację. Pozostali członkowie X-Force stoją wyczerpani, aż wreszcie Warpath postanawia wykonać fastballa z udziałem Shatterstara, co wzbudza w Juggym śmiech. Szybko jednak zmienia zdanie, bowiem przybysz z Mojoświata błyskawicznie używa swych szabli przecinając nieosłonięte miejsca na ciele Caina. Ten pokrwawiony wykrzykuje, iż ponieważ regeneruje się niezwykle szybko, los Shatterstara został już właściwie przesądzony.


Na górnych piętrach, zrujnowanych eksplozją, podczas gdy Boom Boom pomaga rannym, Cable podąża tropem Cassidy'ego. Czarny Tom pojawia się tuż za jego plecami i wymierza weń swą laskę żądając aby się poddał. Cable przypomina mu że przegrał, a jego zamach okazał się fiaskiem. Cassidy widzi to inaczej, bowiem udało mu się sprowadzić z powrotem jego kompana Juggernauta, a także sponiewierać X-drużynę, co jest dla niego dużym sukcesem. Wymierza swą laskę w Cable'a, ten jednak jest szybszy. Celny strzał odrzuca Cassidy'ego do tyłu, tak że wpada do szybu windy. Zawisa na kablu, co z ironią komentuje Cable. Tom oświadcza iż się poddaje, lecz Dayspring stwierdza iż chyba go z kimś pomylił. Cassisy z niedowierzaniem patrzy jak Cable unosi broń i celuje w jego stronę, po czym rozlegają się wystrzały. Cable spogląda jak ciało Toma spada w głąb szybu po czym odchodzi. Nie wie, że na dole w ciemnościach czai się Deadpool, który złapał lecącego rannego Toma. Oświadcza, iż przybył po niego na rozkaz Tollivera.


Na dole trwa walka z Juggernautem, do której dołącza także Siryn. Nad WTC nadlatują helikoptery SHIELD, z płk Bridge'm na pokładzie jednego z nich, który zamierza dopaść Cable'a. Tymczasem Shatterstar przeskakując nad Juggym odcina mu hełm. Cain jest mocno zdziwiony, bowiem do zbroi przytwierdzała go magia. Przy jej pomocy uformowano także szable Shatterstara, który zamierza teraz odciąć głowę Caina. Juggernauta otaczają X-Force, zaś w jego stronę zbliża się Cable, oznajmiając iż zakończy za chwilę jego przestępczą działalność. Wymierzając karabin informuje, iż przed chwilą z jego ręki śmierć poniósł Cassidy. Cain nie chce w to uwierzyć, lecz szykuje się do walki. Wówczas chwyta go wynurzająca się znikąd ręka Deadpoola, kóry wyteleportowuje go z miejsca walki. Dokładnie w tej samej chwili X-Force zostają otoczeni przez oddział SHIELD, a Bridge nakazuje im się poddać. Agent zwraca się do Domino, prosząc aby przekonała swego towarzysza aby pokojowo złożył broń, ten jednak ma inny plan. Na jego sygnał X-Force zostają wyteleportowani do swego statku, a przy SHIELD pozostaje mocno zdziwiony Spidey.


Niedaleko X-Force opuszczają Manhattan odlatując swym pojazdem. Cable zastanawia się, czemu ściga go SHIELD, zaś Cannonball prosi aby zdradził wreszcie kim jest naprawdę. Jest jednak na to jeszcze za wcześnie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.