Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #12

X-Force #12

X-Force #12

"Traitors To The Cause"

Postacie
Cytat

Cable: "Why did you betray us Domino?"
Domino: "I didn't have a choice!"

Streszczenie

W Madripoorze w jednej ze spelunek wybucha awantura. Istota zwana Crule oskarża pozostałych uczestników gry w karty o oszustwo. Zaczyna demolować lokal i bić przeciwników, wiedząc że nie mogą zrobić nic aby go powstrzymać. Jest bowiem jednym z nieśmiertelnych mutantów, Externali. Po skończonej walce Crule wznosi toast, gdy otwierają się drzwi lokalu. Staje w nich Gideon, a Crule na jego widok uśmiecha się. Następnie skacze na przybysza wykrzykując iż nie przepuści takiej okazji, bowiem nienawidzi Gideona od setek lat. Okłada go pięściami, chwyta w swój mocarny uścisk a Gideonowi dopiero po chwili udaje się wyrwać i odpowiedzieć skutecznymi ciosami. Uspokaja Crule'a potężnym ciosem, mówiąc że przybył poinformować go o ważnych wydarzeniach w życiu Externali. Crule śmieje się, bowiem dotychczas pozostali Lordowie ignorowali go, a jeśli teraz twierdzą że jest inaczej powód może być tylko jeden: należy kogoś zabić. Gideon niechętnie przyznaje, że zagraża im człowiek, który w tajemniczy sposób stał się świadom ich obecności i planów. Człowiek ten igra z teraźniejszością, która jest dlań przeszłością, zmieniając przyszłość. Nazywa się Cable.


W bazie X-Force trwa przesłuchanie Domino, którą otaczają członkowie grupy wpatrujący się w nią z niedowierzaniem. Cable pragnie poznać odpowiedź tylko na jedno pytanie: czemu ich zdradziła. Domino oznajmia, iż kiedy wiele lat temu Cable zniknął, a Six Pack uległa rozpadowi chwytała się różnych zajęć. Przyjęła ofertę Tollivera, bowiem potrzebowała pieniędzy, a jak widać skoro wysłał on Deadpoola, łatwo zgadnąć że odmówiła dalszej współpracy. Pieniądze były jej potrzebne aby pomóc Hammerowi, bowiem Cable chyba pamięta w jakim pozostawił go stanie? Dayspring unosi rękę do ciosu, lecz opuszcza ją. Nie podoba się to innym członkom X-Force, którzy wiedząc a zdradzie Domino nie żywią w stosunku do niej ciepłych uczuć. Feral pragnie wyrwać jej z piersi serce, lecz Domino tłumaczy iż osądzają ją zbyt pochopnie. Jest najemniczką, i jako taką wynajął ją Tolliver, lecz gdy dołączyła do X-Force uwierzyła w ideę Cable'a. Dayspring zastanawia się co teraz zrobić z Domino, na co Shatterstar proponuje, aby uczynić tak jak w jego świecie, gdzie zdrajców karze się śmiercią. Dayspring odmawia.


Na pokładzie pojazdu SHIELD do grupy uderzeniowej w składzie Bridge, Kane, Wendigo, Tygerstrike i Rictor dołącza Grizzly, dawny kompan Cable'a, który jest kolejną osobą mającą ochotę wyrwać mu z piersi serce. Bridge i Kane poznali właśnie lokalizację bazy X-Force i w ciągu 24 godzin zamierzają uderzyć na dawną fabrykę Sentineli, gdzie ukrywają się wyjęci spod prawa mutanci. Jak oświadcza Bridge, po tym czasie Dayspring będzie schwytany, albo martwy. Poleca swym ludziom odpocząć przed ciężką walką jaka ich wkrótce czeka.


Domino kontaktuje się z Tolliverem ośiwadczając, iż zainstalowała ładunki wybuchowe w Sali Ćwiczeń X-Force. Eksplodują one na porannej sesji treningowej. Tolliver nie ukrywa swego zadowolenia, stwierdzając iż Vanessa nareszcie spełniła swe zadanie. Rozłącza się, a do Domino podchodzi Cable mówiąc iż dobrze się spisała. Teraz X-Force mogą wysadzić bazę, a gdy Tolliver będzie sądził że są martwi, mogą podążyć jego śladem. Domino zapytuje jaki będzie jej los, na co Dayspring mówi iż dopiero okaże się czy przeżyje.


Na pokładzie lotniskowca SHIELD Kane podchodzi do Rictora, który oczekuje w napięciu na nadchodzące starcie. Wyjasnia, iż nie dlatego że będzie walczył ze swoimi dawnymi przyjaciółmi, lecz ponieważ 10 lat wcześniej widział jak Cable z zimną krwią zabił jego ojca. Kane przeklina dzień w którym poznał Dayspringa.


Gideon powraca z Madripooru w towarzystwie Crule'a, oświadczając zdumionemu Sunspotowi iż osobnik ten będzie mu niezbędny do realizacji jego dalszych planów. Gdy Sunspot stwierdza, iż przypomina raczej jednego ze stworów z którymi walczyli New Mutants, wściekły Gideon zadaje mu cios. Ogłusza Roberto, oznajmiając iż i tak zmarnował nań za dużo czasu. Wyjasnia Crule'owi iż pomylił się co do chłopaka, lecz teraz nadeszła pora aby Crule spotkał prawdziwego Najwyższego Lorda.


Cable oznajmia X-Force iż opuszczają bazę i przenoszą walkę do Tollivera. Jednocześnie SHIELD i Weapon Prime rozpoczynają desant.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.