Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #40

X-Force #40

X-Force #40

"Holding On"

Postacie
Cytat

Cable: "We have a responsibility"
Cannonball: "Not to Feral, sir"

Streszczenie

Nowojorska policja wkracza do tuneli Morloków w poszukiwaniu Lucii Callasantos, znanej jako Thornn, którą zamierzają dopaść wreszcie za wszystkie morderstwa jakich dokonała. Wyposażeni w detektory mutantów szybko funkcjonariusze wykrywają ruch, gdy Thornn ich atakuje. Pomimo furii jeden z detektywów trafia ją strzałakami paraliżującymi i aresztuje za zamordowanie Caroliny, Matteo i Marcelli Calasantos. Thornn wykrzykuje iż to nie ona jest zabójczynią.


X-Force wkraczają do swej nowej bazy, wybranej przez Domino i Cable'a. Jest nią Murderworld, siedziba Arcade'a. Jak stwierdza Shatterstar, jeśli Arcade będzie miał coś przeciwko, będzie musiał się z nimi zmierzyć. Domino wskazuje zalety tej lokalizacji, znajdującej się pod Nowym Jorkiem, skąd grupa będzie miała szybki dostęp do miasta. Nikomu nie przyjdzie do głowy szukać ich w tym miejscu. Boomer nie podoba się jedynie napis "Murderworld" niszczy go więc swymi fajerwerkami, proponując nazwę Boomerville. W pomieszczeniu kontrolnym Domino dokonuje przeglądu systemów Murderworldu, odkrywając że wszystko łącznie z wentylacją działa świetnie, zaś przy wyjściu skierowanym w stronę rzeki czeka nawet pojazd. X-Force niszczą wszelkie oznaki pobytu Arcade'a, zaś Warpath zmienia znak A na X. Do nowej lokalizacji zostaje przekonany nawet Cannonball.


Przed komisariatem gdzie trzymana jest Thornn zgromadził się tłum, który filmują reporterzy. Detektyw Jose Hidalgo przesłychujący Thornn usiłuje zrozumieć czemu zbaiła swą rodzinę - czy dlatego, że była mutantką, czy też z innego powodu. Thornn nie odpowiada nic Hidalgo, którego znała w dzieciństwie, pragnie skorzystać z przysługującego jej prawa wykonania jednego telefonu.


Relację telewizyjną śledzi z zainteresowaniem Graydon Creed, który widząc tłum wykrzykujący hasła wzywające do walki z mutantami, wpada na nowy pomysł. Xavier i Beast są mocno zaniepokojeni, lecz decydują się nie interweniować. Relację oglądają także X-Force, zaś reporterka przypomina iż siostrą Lucii Callasantos jest Feral, członkini terrorystycznej organizacji X-Force, która wysadziła WTC [X-Force #3]. Cable pyta swą grupę, co zmiarzają z tym uczynić. Sam oznajmia, iż powinni pozostawić Lucię w rękach sprawiedliwości, bowiem jest zapewne taka sama jak jej siostra - która zraniła go podczas treningu, czego do dziś nie może zapomnieć [X-Force #2]. Ric przypomina mu jednak o odpowiedzialności.


Następnego ranka do komisariatu przybywa prawnik przedstawiający się jako Nathan Summers, mówiąc iż to do niego dzwoniła Thornn. Wraz ze swym asystentem Samuelem Guthrie odwiedzają Lucię. Ta oznajmia, iż to nie ona zabiła swą rodzinę, lecz uczyniła to Feral. Mówiła o tym detektywowi Hidalgo, lecz on nie zamierza nic z tym faktem zrobić. Wkrótce Cable rozmawia z Hidalgo, który mówi mu iz to sąd zdecyduje czy słowa Lucii są prawdą. Cable zamierza jednak wcześniej dostarczyć mu jej siostrę, aby mogła odpowiedzieć na pytania wymagające odpowiedzi.


Następnego dnia Thornn przewożona jest do więzienia, lecz na transport czyha już furgonetka Przyjaciół Człowieczeństwa. Gdy szykują się do ataku pojawiają się X-Force. Rictor i Shatterstar nadjeżdżają na swych motorach, lecz nie udaje im się zapobiec atakowi na furgonetkę, dopiero po chwili udaje im się powstrzymać mężczyzn. Z rozbitej furgonetki wychodzą Thornn, Hidalgo i reszta X-Force, zamierzając się ukryć nim nadciągną pozostali ludzie Creeda, któremu informacje musiał sprzedać jakiś policjant. Udają się do pobliskiego budynku, w którym jak się okazuje wychowały się siostry Callasantos. Czeka tam Feral.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.