Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #51

X-Force #51

X-Force #51

"Reflections In The Night"

Postacie
Cytat

Bishop: "I suggest Cable, that you take a step back from me, or..."
Cable: "Or what 'friend'?"

Streszczenie

W sali ćwiczeń Instytutu Xaviera Bishop bada zniszczenia po ucieczce Sabretootha [Uncanny X-Men #328]. Oznajmia, iż nie wierzy w opowieść Boomer, iż Creed najpierw się uwolnił, zaś dopiero potem użyła ona swej mocy. Zniszczenia wskazują, iż to ona zaatakował go niszcząc jego kajdany. Cable'owi nie podoba się iż Bishop kwestionuje słowa członkini X-Force i daje temu swój wyraz. Oznajmia, iż nie pozwoli ich podważać. Bishop radzi mu aby się odsunął. Obu mężczyzn rozdziela Storm. Oznajmia, iż wie że są poddenerwowani, lecz w obliczu zranienia Psylocke ich kłótnia niewiele pomoże. Cable odchodzi podtrzymując swą wersję wydarzeń, zaś Ororo stwierdza iż boi się tego co mogłoby się okazać. Bishop przypomina, aby nie rzucać jego słów na wiatr, bowiem ma w takich sprawach niezbędne doświadczenie.


Tymczasem na górze Boomer używa swych fajerwerków niszcząc część rzeczy ze swej przyszłości.


W ambulatorium Beast zadaje Shatterstarowi pytania na temat jego pochodzenia. Shatty zaczyna plątać się w zeznaniach, powtarzając iż został stworzony jako broń idealna. Dostrzega to Cable, który wzywa do siebie Mc Coya. Przypominając mu, iż miał jedynie sprawdzić czy w psychice członków X-Force nie pozostał jakiś ślad po praniu mózgu Shawa, zakazuje zadawania niepotrzebnych pytań. Nie chce słuchać o odkryciach Beasta, iż w historii Shatterstara jest pełno luk, a także iż jego DNA jest identyczne z DNA Longdhota, co nie jest możliwe.


Część dachu rezydencji eksploduje, co widzi Gambit i wskakuje przez dziurę. Widzi śpiącą Siryn, która najwyraźniej przez sen użyła swego głosu. Budzi ją pokazując co się stało, a Terry przypomina sobie iż śnił się jej jakiś koszmar związany z Deadpoolem.


Na drodze z Westchester policjanci dostrzegają na radarze jakiś szybko poruszający się obiekt. Okazuje się, że to Warpath, którego moc zmienia się w dziwny sposób. Dobiega on do miejsca, gdzie jak poinformowała go Rada d/s Indian odbędzie się spotkanie życia i śmierci. Na złomowisku samochodów nikogo nie ma, a Warpath nie zauważa kobiety pojawiającej się w oparach dymu.


W szkole Sam prosi Tabithę, aby wpuściła go do środka. Ta odmawia, bowiem obcina właśnie swe włosy. Sam informuje ją iż stan jej ojca nieco się poprawił, bowiem rozmawiał właśnie ze szpitalem, gdzie znalazł się on po ataku Holocausta na dom Boomer. Sam martwi się o jej stan. Przez dziurkę od klucza wypada bombka energetyczna, która odrzuca Cannonballa.


Susnpot wisi w powietrzu, a zapytany przez Calibana co robi wyjaśnia iż rozmyśla nad językiem Askani, który jak się okazało nieświadomie przekazał mu Cable. Usiłuje wytłumaczyć Calibanowi, jak ważny jest język, ten jednak nie pojmuje o co mu chodzi. Bobby poddaje się z wyajśniania różnić lingwistycznych.


Koło Warpatha nastepuje wycbuch. Ten uskakuje i chwyta kawał żelastwa goów się bronić. Wówczas pojawia się młoda kobieta, która całuje go i skacze do tyłu. Oświadcza, iż nazywa się Risque i chciała aby James ją zapamiętał, po czym znika gdzieś w ciemnościach.


O świcie przed rezydencją Warpath na widok Cable'a, tłumaczy mu iż oglądał wschód słońca, na co Dayspring zauważa iż musiało atak być, bowiem Siryn używa innego koloru szminki. Cannonball wzywa ich na pomoc, bowiem Boomer wciąż nie chce otworzyć drzwi.


Gdy Cable udaje się na górę, Tabitha uchyla drzwi w nowej fryzurze i stroju, oznajmiając iż od dziś nosi pseudonim "Meltdown".

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.