Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #35

X-Force #35

X-Force #35

"Beg Tomorrow"

Postacie
Cytat

Shatterstar: "As Rictor would say twenty-four-seve"
Domino: "In English please"
Shatterstar: "I am ready twenty four hours a day, seven days a week"

Streszczenie

Domino i Shatterstar włamują się do tajnego rządowego laboratorium naukowego, którego istnienie odkryło niedawno X-Force. Według posiadanych przez grupę informacji powstają tu maszyny przygotowane do ścigania mutantów. Po chwili oboje znajdują się w środku i pełzną tunelami wentylacyjnymi. Gdy docierają do celu, Shatty przechodzi przez promień optyczny, co powoduje iż otwierają się drzwi do pomieszczenia, w którym znajduje się zbiornik z umieszczonym wewnątrz mutantem. Shatty rozpoznaje w nim Martina Stronga, z którym niedawno starło się X-Force [X-Force Annual #2]. Najwyraźniej rząd odbudowuje mu ciało. Nie tego szukała jednak dwójka włamywaczy, a nowego rodzaju chipa komputerowego. Pojawia się szefowa naukowców Crispin, prezentując im chip przyszłości. Oznajmia, iż jest on zaawansowany technologicznie i o całe lata wyprzedza inne, zaś jego produkcja i wdrażanie właśnie się rozpoczęła. Shatterstar wyrywa chipa z rąk kobiety grożąc jej.


Rictor i Warpath obserwują zaangażowanego w projekt dr Suntasa, kóry jak wynika z informacji Cable'a posiada całą naukową dokumentację. Obaj rozmawiają o tym, iż utracili swe rodziny, lecz Warpath w przeciwnieństwie do Rica nie ma gdzie skierować swej frustracji. Ruszają samochodem za dr Suntasem, zaś Rictor swą mocą przebija oponę w jego samochodzie. Proudstar oferuje pomoc wymieniając ją na nową, zaś gdy Suntas pomaga mu w tej czynności Rictor fotografuje dokumenty z teczki.


Wkrótce w Waszyngtonie Cable spotyka się z Forge'm. Wymieniają złośliwe uwagi dotyczące swych grup, lecz Dayspring ustępuje gdyż Forge zauważa iż X-Factor nie dawno utracili Madroxa. Cable mówi mu, iż chciał się z nim spotkać bowiem pomimo iż X-Factor ujawnili tajemnicę Camp Hayden [X-Factor #92], rząd najwyraźniej nie zrezygnował z brudnej gry. Wręcza mu chip informując iż posiada jego dokumentację. Forge dokonuje szybkiej analizy stwierdzając ze zdumieniem, iż technologia chipu w świetle dzisiejszej nauki możliwa byłaby do stworzenia najwczesniej za 25 lat. Cable zwraca mu uwagę, iż po Camp Hayden Projekt Wideawake musiał zejśc do podziemia, a jeśli pozwoli się na jego dalszą działalność nowa generacja Sentineli wymaże mutantów z historii.


Nieopodal Akademii Masacusetts Siryn spotyka się ze swoim ojcem. Oznajmia Banshee'mu iż dziwi ją fakt, że Charlse Xavier myśli o otworzeniu w tym miejscu szkoły. Przybyła jednak porozmawiać o czym innym, o jednej z dawnych misji X-Men. Sean pyta czy nie mają o niej wystarczającą dużo informacji z danych które ukradli w trakcie pobytu w Salem [X-Force #19], a Theressa zaskoczona jest iż Xavier wiedział o całej sprawie, a także iż powiedział o niej Samowi. Przez chwilę ojcu i córce udaje się zbliżyć, po chwili powracają jednak do głównego tematu. Terry chciałaby wiedzieć czym był Nimrod.


W Kentucky Paige oznajmia swemu bratu, iż po ostatnich wydarzeniach już wie co chciałaby robić w życiu. Pragnie stać się jedną z X-Men i mówi bratu, iż opuszczenie Xaviera było najgłupszą rzeczą jaką uczynił w życiu. Sam uświadamia jej, że szkoła do jakiej uczęszczał już nie istnieje, lecz Paige nie zamierza się poddać.


W Camo Verde X-Force szykują się do ataku na podziemny kompleks w Camp Hayden, o którym wiadomości uzyskali od Forge'a. Cable wyjaśnia, że ich celem jest niedopuszczenie aby wydarzyła się przyszłość jaką zna, w której mutanci zostali prawie całkiem eksterminowani za sprawą nowej generacji Sentineli. Ich powstanie spowodował paradoks czasowy, co odkrył dzięki plikom dostarczonym przez X-Men. Streszcza grupie historię robora, który przybył z przyszłości i ostatecznie po połączeniu z Master Moldem został wepchnięty w Siege Perilous [Uncanny X-Men #247]. Najwyraźniej ktoś posiadł tę samą technologię i dąży do budowy Nimrodów w XX wieku.


Wkrótce X-Force dokonują desantu na Camp Hayden. Siryn głosem generuje ultradźwięk, kórym paraliżuje błędnik broniących bazy żołnierzy. Nagle sytuacja zaczyna się komplikować, gdy grupa zostaje zaatakowana przez nieznanego przeciwnika. Po chwili mutanci padają, zaś obecna na miejscu naukowiec Val Hawkins-Mailer zszokowana patrzy na swe dzieło, niemogąc zrozumieć czemu atakuje, skoro powstało w celach badawczych i obronnych. Nimrod powstaje oznajmiając iż zaczął się samoadaptować. aby bronić ludzkości zamierza zabić wszystkich homo superior.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.