Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #52

X-Force #52

X-Force #52

"Bad Girls"

Postacie
Cytat

Mimic: "Our... 'employer' isn't going to be happy with you Dukes"

Streszczenie

Camp Hayden, Kentucky. Baza projektu Nimrod, nowej generacji Sentineli. Członkinie X-Force przybyły tutaj, aby zająć się projektem. Nieoczekiwanie, gdy Meltdown otwiera po dłuższym czasie grzebania wytrychem w zamku wejście do bazy, Domino i Siryn widzą na ścianie napis "Onslaught", zaś wewnątrz czeka na nie Blob. Siryn niewiele myśląc uderza swym sonicznym krzykiem, Blob pozostaje jednak niewzruszony. Odrzuca Teresę swym wielkim brzuchem, oznajmiając iż jego moce zostały powiększone. Domino strzela do Bloba, lecz ten przechwytuje pocisk. Oznajmia, że mutantki nie mają szans w starciu z nim, bowiem ten kto go tu wysłał po dane techniczne Nimrodów, odpowiednio zmienił jego zdolności. Na placu boju pozostała Meltdown.


Tymczasem w rezydencji Xaviera w Sali Ćwiczeń trening odbywają Warpath i Shatterstar. Niespodziewanie Warpath wygrywa pojedynek, co martwi Shatterstara. Zdaniem Warpatha zaczyna on nabierać ludzkich cech, co nie podoba się przybyszowi z Mojoświata.


W Camp Hayden fajerwerk Meltdown wpłaszcza Bloba w podłogę. Ten odpowiada uderzeniem pięści, lecz Meltdown jest szybsza. Nie niknie jej w uszach śmiech Bloba i zamierza go uciszyć. Wyskakując wysoko w górę wrzuca mu fajerwerk wprost do ust. Siryn spogląda na to przerażona, Domino powstrzymuje ją jednakże od podjęcia działań, bowiem pragnie zobaczyć w jaki sposób rozegra rzecz Tabitha. Ta staje przed Freddym oznajmiając, że fajerwerk wybuchnie za kilkanaście sekund i właśnie tyle życia pozostaje mu aby się poddać, lub zostanie rozerwany od wewnątrz. Tabitha rozpoczyna odliczanie, ku wyraźnej dezaprobacie Siryn. Blob poci się coraz bardziej, wreszcie na 5 sekund przed końcem odliczania wykrzykuje swą kapitulację. Tabitha kpi jednak z niego, zastanawiając się głośno, czy nie pozostawić fajerwerku tam gdzie jest i uwolnić świat od złego mutanta. Do wybuchu pozostały 4 sekundy. Do gry włącza się Domino, która rozkazuje Meltdown wyciągnąć fajerwerk. Tabitha odmawia, a Siryn gotuje się już do ataku na nią. Domino spogląda zagniewana na Meltdown, wreszcie prosi aby wyjęła fajerwerk. Meltdown kpiąc, że wystarczy poprosić, wyciąga go z ciała Bloba, który był już pewny że zginie. Ten nie może uwierzyć, że został pokonany przez kobietę. Wówczas Meltdown odpala swój fajerwerk w powietrzu, a przerażony Blob mdleje. Kobiety zastanawiają się co z tym fantem uczynić. Zdają sobie sprawę, że nie mogą tu pozostawić grubasa, z drugiej strony nie mają pojęcia jak poruszyć jego olbrzymie ciało. Wówczas przez dziurę w suficie spada Mimic, sługa tajemniczego Onslaughta, z kórym nie tak dawno X-Force spotkało się na Syberii. Używając skrzydeł Angela i telekinezy Jean Grey Calvin Rankin zabiera ze sobą Bloba, oznajmiając że ten, który go tu wysłał, nie będzie zadowolony z postępów jakie poczynił Freddy. Odlatuje pozostawiając Domino, Siryn i Meltdown, oraz pytania bez odpowiedzi: kim jest Onslaught, a także czemu poszukiwał planów Sentineli.


Na Manhattanie Sunspot i Caliban opuszczają tunele Morlocków. Nagle wieżowiec nad nimi eksploduje. Z dużej wysokości spada jeden z Externali, Gideon i rozbija się o bruk przed mutantami. Wygląda na to, że jest martwy, choć przecież Externals nie mogą umrzeć. Sunspot i Caliban stoją w szoku, zastanawiając się kto mógł zabić nieśmiertelnego. Nadchodzi czas Onslaughta...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.