Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #111

X-Force #111

X-Force #111

"Rage War" - part 2

Postacie
Cytat

Walentyna: "They found something unexpected"
Cannonball: "Like what?"
Walentyna: "Children"

Streszczenie

W Kalifornii Walentyna broni się przed Warborgami, bowiem tak nazywa istoty transformujące się w żywą broń, którymi stali się Lindenbrookowie. Warborgi oświadczają, iż z polecenia Wykonawczego Komitetu Bezpieczeństwa oraz Dumasa zostanie zabita. Wówczas spada na nie Warpath, a z odsieczą przybywają wezwani na pomoc X-Force. Pojawia się więcej Warborgów. Gdy Tabby atakuje je energią a Jesse swą mocą, okazuje się że posiadają one osłony chroniące przed tego typu bronią. Cannoball zabiera Meltdown z linii strzału, zaś na napastników rzuca się Warpath. Wyrywa im ręce, a wówczas Warborgi wydzielają neurotoksynę, która paraliżuje Jamesa. Walentyna oznajmia, że to ostateczny mechanizm samoobrony stworów, a gdyby James był człowiekiem, już by nie żył. Toksynę z jego organizmu należy jednak usunąć, a może to zrobić tylko jeden człowiek, posiadający wiedzę o wielu truciznach - Pete Wisdom. X-Force spoglądają na siebie z przerażeniem.


W La Jolla w Kalifornii, kolejne istoty doktora spoglądają na leżące na podłodze dwie dziewczyny. Wydaje im się dziwne, że mogą być one ich dziećmi, bowiem proces mutacyjny doktora miał uczynić ich bezpłodnymi. Spoglądając przez okno na bawiące się dzieci, dziwią się, że tak wygląda czas wojny. Stwór w stopniu kapitana kwestionuje słowa doktora i swej żony, porucznika. Nie wie czego naprawdę chce doktor, skoro okazało się że ma on dzieci, a po przemianie nie jest w stanie przypomnieć sobie nawet ich imion. Jego żona odcina mu głowę swym odnóżem. Jednocześnie, na zewnątrz pojawiają się dwaj policjanci - Warborgi, stwierdzając, że spóźnili się, bo przemiana już nastąpiła. Zamierzają śledzić doktora, który zabiera ze sobą córki pary.


Walentyna dowiedziała się właśnie o śmierci Wisdoma, zaś Jesse przy użyciu swej mocy usiłuje ustabilizować stan nieprzytomnego Warpatha. Walentyna przeszukuje ciała Warborgów aby znaleźć procesory. Informuje, iż stwory są rosyjskimi żołnierzami reanimowanymi przy pomocy technologii jakiej jeszcze nie widziała. Wyciąga fragment nieorganicznego systemu, mówiąc, że może on ich naprowadzić na ślad doktora Racala, którego poszukują. Na bazie jego projektów stworzono Warborgi, potrzebują jedynie połączenia do systemu aby go namierzyć. Jest on również człowiekiem, którego poszukuje Walentyna. Tabby i Domino łączą się droga satelitarną, włamując się do systemów lotniskowca SHIELD. Na jego pokładzie Nick Futy zastanawia się dlaczego w ciągu ostatnich kilku godzin zaatakowano wybrane bazy wojskowe, takie jak ta w San Francisco. Były one słabo strzeżone, znajdowały się w nich niegdyś silosy atomowe. Fury widząc zdjęcia napastników stwierdza, iż stwory te były niegyś ludźmi, poddanymi procesowi mutagennemu. Napastnicy w San Francisco byli inni, choć stworzeni w podobnym procesie. Były to Warborgi. Ponadto Fury dowiaduje się iż w USA przebywają dwie rosyjskie grupy likwidacyjne, mające dopaść dwójkę oficerów którzy zdezerterowali. Jedna z nich to mjr Ryczenko, drugim jest dr Konstantin Racal.


Walentyna opowiada X-Force o tym, jak ZSRR postanowiło stworzyć super-broń. Ochotnicy zostali poddani procesowi mutagennemu Racala, a następnie wszczepiono im nowe osobowości. 21 osób które przeżyło zabieg wierzyło iż są obywatelami amaerykańskimi. Przewieziono ich do USA gdzie zaczęli żyć normalnie, nie wiedząc że w wypadku wybuchu wojny zostaną uruchomieni za pomocą słowa-klucza, który zmieni ich w zmutowane stwory. Była to tykająca genetyczna bomba zegarowa. Po zakończeniu zimnej wojny projekt został zapomniany, lecz gdy odgrzebano dane, okazało się, że stało się coś czego nikt nie przewidział. Ochotnicy urodzili dzieci. Nie powinno to mieć miejsca, bowiem byli wysterylizowani. Przewidywano, że dzieci będą dysponować własną mocą. Racal zdezerterował, bowiem ma jakieś plany w stosunku do dzieci, a Walentyna przybyła w ślad za nim. X-Force docierają do miejsca, w którym namierzyli doktora. W podziemnym bunkrze trzyma on schwytane dzieci. Na jego widok Walentyna podbiega go i ściska, najwyraźniej są w jak najlepszej komitywie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.