Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #13

X-Force #13

X-Force #13

"Everything Hits The Fan"

Postacie
Cytat

Cable: "...'cause when have you ever known me to back down from a fight I know I can win?!"

Streszczenie

X-Force ewakuują swą bazę i przygotowują się do jej opuszczenia i poszukiwań Tollivera po uprzednim podłożeniu ładunków, gdy nagle do środka wdziera się oddział uderzeniowy Bridge'a. Mutanci zostają zaskoczeni, lecz Cable natychmiast orientuje się co zaszło. Rozkazuje zająć im pozycje obronne, sam zas pod ostrzałem rzuca się do ucieczki. Przekazuje dowództwo Samowi i zagłębia się w bazę, nie zamierza bowiem pozwolić aby Bridge położył łapy na jego technologii. Zamierza wciągnąć napastników do walki w zwarciu. Bridge widząc ucieczkę Cable'a nasila swój ostrzał. Kane powalając Shatterstara oznajmia, iż najpierw muszą zając się jego grupą. Tygerstrike kontynuuje swój pościg za Siryn, podczas gdy Grizzly walczący z Warpathem żąda aby się poddali, bowiem ich celem jest Cable, a nie oni. W odpowiedzi dopada go Feral.


Nieopodal w ogniu walki Boom Boom staje na wprost Rictora, który kieruje swą moc w podłogę aby ją przewrócić. Mówi do Tabithy iż przez Cable'a stali się zwykłymi terrorystami. Za jego plecami pojawia się Cannonball przewracając go silnym uderzeniem.


Cable kontaktuje się ze swoim komputerowym przyjacielem Profeosorem, nakazując mu przeprogramować teleportery materii żywej na nieożywioną a nastepnie przesłać całą technologię z bazy do miejsca zwanego Graymalkin. Następnie poleca przezbroić mu podłożone ładunki z zapalnika czasowego na aktywację głosową.


X-Force orientują się, iż coś jest nie tak, bowiem wskutek teleportacji zaczyna znikać cały ich sprzęt. Bridge widząc to wykrzykuje, iż ich lider właśnie ich opuścił. Wówczas pojawia się uzbrojony po zęby Cable oznajmiając iż tę walkę zamierza wygrać.


Tymczasem w Nowym Meksyku do siedziby Oprah Industries przybywa właściciel firmy Gideon. Witają go naukowcy, mówiąc nerwowo iż wskutek ich eksperymentu pacjent może nie przeżyć. Gideon stwierdza, że nie jest to takie ważne, spoglądając na podłączonego do dziwnej aparatury Sunspota, przez którego przepuszczany jest prąd.


W strefie działań wojennych Bridge zostaje trafiony z karabinu Cable'a. Mówi do Dayspringa iż uczynił niewinne dzieci terrorystami takimi jak on. Niedaleko Shatterstar odcina swym mieczem sztucznym rękę Kane'owi, który wykorzystuje to aby porazić go krótkim spięciem z kikuta. Staje nad Shatty'm zastanawiając się czy to Cable uczynił z niego tak bezwzględnego żołnierza. Tymczasem Grizzly walczy na pięści z Warpathem, zadając mu silne ciosy. Proudstar zirytowany słowami swego przeciwnika uderza go z całych sił powalając na ziemię. Feral skacze na Wendigo i używa swych pazurów, a wokół tryska krew.


Cable staje nad rannym Bridge'm, który stwierdza iż nie przewidział że dzieci odziedziczą błędy ojca. Dayspring radzi, aby nie wchodził mu już w drogę. Zawiadamia SHIELD, iż w bazie X-Force znajdują się ranni i podaje jej lokalizację, a następnie mówi do nadchodzącej Domino iż nadeszła kolej Tollivera.


Siryn pokonuje właśnie ostatniego napastnika którym jest Tygerstrike, zaś Cable spoglądając na Bridge'a stwierdza iż komandor odcierpi fakt iż przygotował do starcia z X-Force grupę, ktora zawiodła. Mutanci kontrolują sytuację. Wówczas dochodzi do eksplozji.


Odłamek trafia Domino w głowę, a Cable chwyta ją w ramiona. Rozpoczyna się seria wybuchów, a Dayspring zszokowany zastanawia się w jaki sposób sekwencja mogła rozpocząć się bez wydania przez niego polecenia głosowego. Sam nakazuje X-Force i Weapon Prime zgromadzić się w jednym miejscu. Po chwili górą wstrząsa potężna eksplozja.


W swej siedzibie informację o tym zdarzeniu widzi Tolliver. Tym samym wznosi toast spoglądając na prawdziwą Domino. Cable nie żyje, a Copycat wypełniła swą misję.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.