Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #17

X-Force #17

X-Force #17

"Sleeping With The Enemy"

Postacie
Cytat

Stryfe: "Who do you follow?"
Gaunlet: "We follow you"

Streszczenie

Stryfe stoi przed powstającym z komory regeneracyjnej Apocalypse'm oznajmiając iż wybiła godzina, w której diabeł który go stworzył zapłaci za to co uczynił. En Sabah Nur odpowiada, iż nie jest winien nic Stryfe'owi. Ten rozwścieczony nazywając go kłamcą zadaje mu silny cios. Zaczyna miotać Apocalypse'm po świątyni wykrzykując iż krzyki umierających każdego dnia na świecie są niczym w obliczu krzyku opuszczonego dziecka. Staje nad pobitym Apocalypse'm mówiąc mu iż dla niego opuszczenie oznaczało wieczność, i za ten czas En Sabah Nur właśnie teraz mu zapłaci. En Sabah Nur zaczyna czołgać się w stronę teleportera, lecz Stryfe nie pozwala mu uciec. Apocalypse wykrzykując iż nie zginie nie poznając twarzy swego prześladowcy zdziera mu z twarzy maskę. Wyłania się spod niej oblicze Nathana Dayspringa, który mówi iż nadeszła pora śmierci tego który zniszczył jego przyszłość i przeszłość. Wbija weń nóż, a En Sabah Nur spogląda z niedowierzaniem na ostrze zanurzone w jego piersi i szepcze iż już kiedyś go użył aby zabić Stryfe'a. Pada w teleporter i znika, a wściekły Stryfe wykrzykuje iż nie mógł przeżyć. Ochłonąwszy zakłada na powrót swą maskę i spogląda na Mrocznych Jeźdźców, kórzy przyglądali się walce. Przypomina im iż służą najsilniejszemu z tych którzy przetrwali, a ci przyrzekają mu wierność.


Na Graymalkin Logan i Bishop spoglądają na Ziemię na której orbicie znajduje się stacja. Wolvie usiłuje zapalić papierosa niepomny na ostrzeżenia Cable'a i po chwili na jego twarzy znajduje się piana z gaśnicy. Dayspring wyjaśnia mu, że tak zaprogramowane są komputery. Logan oznajmia iż to miejsce nie podoba mu się tak samo jak Cable i żąda wreszcie przyobiecanych mu wyjaśnień. Uzyskuje je od Profesora, a wraz Bishopem zdziwiony jest iż takie imię nosi komputer stacji.


Jak wyjaśnia Profesor Stryfe jest buntownikiem pochodzącym z odległej przyszłości lat 3783-3805. Stanął do walki z Najwyższymi Lordami Nowego Kanaanu znajdującymi się wówczas u władzy, jak również starł się z rebelianckim Klanem Wybrańców. Gdy w roku 3805 Kanannici prowadzeni przez Apocalypse'a zdobyli kontrolę nad całą planetą wraz z jednostką Zero uciekł do przeszłości do roku 1983. Jak wyjaśnia Cable on także pochodzi z przyszłości. Jednak Stryfe przybył tu aby zapobiec wyniesieniu Najwyższych Lordów, zaś Cable przybył aby je kontrolować i sprawić iż przyszłość ułoży się w odpowiednim porządku. Reprezentują ze Stryfe'm dwie strony jednej monety, lecz jest coś czego Cable nie pojmuje - Stryfe pod maską ukrywa jego twarz. Jeden z nich jest duplikatem drugiego. To wyjasnia jak Stryfe dokonał zamachu na Xaviera, stwierdza Logan niszcząc gaśnicę, lecz jedno pytanie pozostaje otwarte. Czemu Cable i Stryfe mają te same twarze. Dayspring nie ma pojęcia.


W rezydencji Alex i Sam doglądają rannych w walce z MLF. Havok prosi Cannonballa aby porozmawiał ze swoimi ludźmi, bowiem X-Force zaczynają najwyraźniej się buntować przeciwko swemu uwięzieniu. Havok udaje się do pomieszczenia, w którym Ororo i Val obserwują operację jaką Hank przeprowadza na Xavierze pod okiem Moiry. Usiłuje usunąć jądro wirusa z organizmu Xaviera, bowiem wydaje się to jedynym sposobem aby powstrzymać zarazę. Operacja może go jednak równie dobrze zabić.


Rahne rozmawia z Ricem i Roberto, kórzy zza krat mówią jej iż znaleźli się tutaj jedynie dlatego, iż Cable popełnił coś o co obwiniono X-Force, więc nie należy prawić im kazań. Nie czują się oni winni zwłaszcza iż dołączyli do grupy tuż przed schwytaniem. Nieopodal Madrox rozmawia z Theressą mówiąc jej iż o ile pamięta to co przeżył z nią jego duplikat nie czuje tego samego uczucia [miniseria "Fallen Angels"]. Pojawia się Sam i spoglądając na umieszczonych za kratami X-Force zapytuje jak się miewają. Jedynie Roberto stwierdza iż w porządku.


Stryfe spogląda na śpiących w celi Scotta i Jean . Po jego odejściu ci zrywają się a Jean telekinetycznie wstukuje kod otwierający zamek, który ukradła z umysłu Forearma. Bowiem to nie cela blokuje ich moce jak sądzili, lecz sam Stryfe. Teraz rozpoczynają ucieczkę.


W powietrzu przed rezydencją pojawia się światło i w chwilę póżniej w budynek uderza wyładowanie energii wybijając dziurę w ścianie. Zaalarmowani X-Men widzą iż pojawił się Apocalypse, oznajmiając iż pora zakończyć grę. Archangel strzela doń piórami, lecz En Sabah Nur zasłania się ręką i wyjasnia iż muszą połączyć siły aby przetrwać, bowiem Stryfe'a uda im się pokonać wyłącznie razem.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Force #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.