Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #19

X-Force #19

X-Force #19

"The Open Hand, The Closed Fist"

Postacie
Cytat

Cannonball: I don't really need a whole new costume"
Boomer: "Like Xavier don't need hair"

Streszczenie

Tabitha prezentuje się w nowym kostiumie, zmieniając jednocześnie swój przydomek na Boomer. Spogląda na nią Lila Cheney informując iż Sam powrócił właśnie z Nova Roma, dokąd udał się niedawno [a dokładniej w X-Men #17]. Tabitha pomimo złamanej szczęki złośliwie komentuje zachowanie Lili, na co ta ze stoickim spokojem mówi jej iż ona i Sam są jedynie przyjaciółmi i nic nie stoi Boomer na drodze do szczęścia. Ta podskakuje radośnie, lecz Lila ściąga ją na ziemię przypominając iż X-Force są wciąż w areszcie domowym, a próba uwiedzenia Sama w tych okolicznościach może być trudna.


Stevie Hunter rozmawia z Roberto, który wśród drzew wypróbowuje swe powiększone przez Gideona moce. Sunspot zdradza jej iż przyszedł tu z jednego powodu. W czasach New Mutants jedynie tu mogli się ukryć przed profesorem, mającym problemy z wjechaniem swym wózkiem między drzewa. Teraz Roberto przyszedł tu przemyśleć pewne sprawy. Używa swej energii zmieniając się w ciemną istotę. Wykrzykuje, iż nie wie co uczynił z nim Gideon, ani kim się staje.


W sali ćwiczeń Ric, Shatty i Feral walczą z hordą przeciwników co obserwuje Beast. Shatterstar jak zwykle pokazuje swą szybkość i finezję, eliminując szablą mechanicznych napastników. Dzięki tej walce X-Force częściowo wyładowują płynącą z uwięzienia frustrację. Obserwując ich Hank stwierdza, że Cable dobrze wytrenował swą grupę, bowiem młodzi mutanci są wyszkoleni dużo lepiej niż piątka oryginalnych X-Men była w ich wieku.


Gdzieś w rezydencji Warpath i Siryn skradają się wśród komputerów. Theressa ma wątpliwości do tego co zamierzają uczynić, lecz Proudstar przekonuje ją iż nie są winni nic Xavierowi, a raczej on im. Jest współodpowiedzialny za śmierć brata Warpatha, zaś teraz trzyma ich w areszcie. Proudstar kopiuje na płytę część bazy danych X-Men stwierdzając, że dzięki temu będą mogli być skuteczniejsi w walce ze złymi mutantami. Theressa nadal powątpiewa czy kradzież danych może być w jakikolwiek sposób usprawiedliwiona.


Xavier wciąż odczuwa skutki rany odniesionej w wyniku postrzału Stryfe'a, lecz zgadza się porozmawiać z Samem gdy ten przychodzi doń z Ororo. Cannonball wprost oznajmia co go sprowadza. X-Force uwięzieni są już od 3 tygodni i najwyższa pora aby mogli odejść. Xavier wyjaśnia, iż po pokonaniu Stryfe'a, jedynie areszt domowy w rezydencji powstrzymuje Val Cooper przed osadzeniem ich w więzieniu za ich wyczyny pod wodzą Cable'a. Cannonball wytyka iż to raczej kwestia zniszczenia wizji Xaviera, bowiem to co on usiłuje osiągnąć otwartą dłonią oni uzyskują przy pomocy zaciśniętej pięści. Oznajmia Xavierowi iż ich metoda jest skuteczniejsza, a teraz gdy Cable nie żyje, powienien im pozwolić odejść i wcielić ją w życie. Pytanie tylko czy jest na to gotów.


Gdzieś w Massachusetts młoda kobieta proponuje Vanessie, która najwyraźniej dotarła tu z Sycylii aby coś zjadła. Ta konsekwentnie odmawia.


Na pokładzie lotniskowca SHIELD Bridge żąda odpowiedzi na pytanie przez kogo został wezwany skoro Fury jest nieobecny. Okazuje się iż uczynili to Henry Gyrich i generał Clarke. Zastopowali oni właśnie operację Weapon PRIME i wytykają Bridge'owi iż nie odniosła ona skutku. Jak na razie jej wynikiem jest utrata ludzi, zdrada Rictora, porwanie sprzętu SHIELD, zaś Cable nie został schwytany. Bridge oznajmia iż nie będzie się przed nikim tłumaczył i ogłasza swą rezygnację.


W rezydencji Boomer przekonuje wszystkich aby skorzystali z możliwości stworzenia strojów dzięki technologii Shi'ar i cała grupa otrzymuje nowe kostiumy. X-Force zapytują Sama czy Xavier zgodził się ich wypuścić, na co słyszą iż wciąż się zastanawia. Cannonball oznajmia jednak, iż nieważne że ma doczynienia z Profesorem, bowiem gotów jest walczyć o ich wolność.


Xavier zapytuje Siryn o powód dla którego dołączyła do X-Force. Ta wyjaśnia, iż po wydarzeniach na Wyspie Muir i jej opanowaniu przez Króla Cieni [Muir Isle Saga] miała dość życie, lecz znalazła podobnych sobie, nie mających już nic do stracenia. Nieopodal Sam pyta Roberto jaka będzie jego decyzja jeśli X-Force zdecydują się odjeść tego dnia. Sunspot oznajmia iż pójdzie wraz z nimi.


Wkrótce grupa staje przed Xavierem, a Sam zapytuje jaka jest jego decyzja. Profesor wciąż nie zgadza się z ich metodami, lecz Sam pokazuje mu zaciśniętą pięść, w której trzyma małą myszkę. Udowadnia w ten sposób iż dzięki zaciśniętej pięści można ochronić życie. Dowiódł swego i Xavier oznajmia, iż jeśli chcą mogą sami zadecydowac o swym losie. X-Force opuszcza rezydencję, lecz Feral poluje na małą myszkę. Lila otwiera portal teleportacyjny do Camp Verde, w który wchodzą X-Force. Sam zapytuje czy Xavier nie będzie miał z tego powodu problemów z Val Cooper, ten jednak oznajmia iż problemy będzie miał Sam ze swą grupą, która opuszczając rezydencję ukradła dane z komputera. Zszokowany Sam pyta kto to uczynił, lecz Profesor przypomina mu iż sam wybrał dla X-Force przeznaczenie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.