Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #104

X-Force #104

X-Force #104

"Games Without Frontiers" - part 3

Postacie
Cytat

Niles Roman: "War. My lovely war"

Streszczenie

Helikopter z potworem, którym jest teraz dr Niles Roman zbliża się do Los Angeles. Roman zapomniał już jak wygląda to miasto, którego nie odwiedzał od lat 60. Zapomniał jak łatwo było w nim ukryć pewne rzeczy, w tym własne grzechy. Miasto płonie. Poniżej X-Force gramolą się z rozbitego samochodu, a pozostałych ludzi z karambolu ratuje przybyła właśnie Gwardia Narodowa. X-Force z przerażeniem spoglądają na ludzi, którzy pozostali w swych samochodach na autostradzie. Są oni zupełnie zimni. Spoglądają w stronę płonących budynków, wiedząc że muszą się tam dostać jak najszybciej. Cannonball łapie Meltdown i leci w stronę pożaru, zaś Warpath zabiera pozostałych. W miście ludzie uciekają przed obdarzonymi dziwną mocą. Dopadają ich oni jednak w zaułku sprawiając, iż znikają w zielonej poświacie. Umierając cierpią. X-Force docierają do Frisco, które wygląda jakby ogarnęła je wojna. Zaplanowana ponad 40 lat temu, jak stwierdza Wisdom. Ich uwagę zwraca stwór z niebieską skórą przelatujący tuż przed nimi. Zaczyna strzelać do nich energią z oczu, lecz Cannonballowi udaje się go oślepić. Jesse paraliżuje bioelektryczną energią jego mózg, lecz to pogarsza jedynie sytuację, bowiem stwór zaczyna na ślepo strzelać energią miotając się w konwulsjach. Sam rzuca się na niego zabierając go dzięki swemu polu ochronnemu z dala od reszty grupy.


Roman ląduje w swej dawnej bazie. Z zadowoleniem stwierdza, iż kamery działają, co umożliwi mu obserwację tego co dzieje się w mieście. Z dumą obserwuje swą wojnę, potwory polujące na ludzi.


X-Force wraz z ranionym przez potwora Wisdomem ukrywają się w zaułku. Proponują Pete'owi iż zabiorą go do szpitala, ten jednak stwierdza że nie ma na to czasu. Prowadzi ich do opuszczonej stacji SHIELD, skąd prowadzono nasłuch łamiąc prawa obywatelskie. Wie o niej dzięki swej pracy dla wywiadu brytyjskiego, teraz zaś umożliwi im ona zorientowanie się w sytuacji. Ktoś używa żywej broni, tej samej której użyto w Rosji, gdzie wyzwolono moc przemieniającą ludzi w potwory. Wisdom dowiedział się od Walentyny, iż w latach 50 szef Kukułki, dr Niles Roman opracowywał teorię paranormalnej wojny. Zbudował bioreaktor, który wysyłał sygnały do genomów ludzi, sprawiając iż zaczynały one mutować w sposób przyśpieszony i niekontrolowany, zmieniając jednocześnie chemię w mózgu mutantów i wywołując ich furię. Zmieniał uśpionych mutantów w owładnięte chęcią zabijania ludzi potwory. Waszyngton nie zezwolił jednak na przeprowadzenie ostatecznego testu bioreaktora, który polecono zniszczyć. Wskutek swych konszachtów z CIA Roman mógł jednak nie zastosować się do tego polecenia. Ukrył reaktor, ustawiając opóźniony zapalnik czasowy. Bioreaktor uruchamia się w trzech sekwencjach, dwie z nich zostały już odpalone, X-Force muszą go odnaleźć zanim będzie miała miejsce ostatnia. Wisdom postara się skontaktować z Walentyną i uzyskać więcej informacji, zaś X-Force muszą jak najszybciej zniszczyć urządzenie. Uprzedza, że miasto ogarnęła prawdziwa wojna, a reaktor wciąż projektuje w umysły przekształconych nienawiść. X-Force będą sami, bez żadnego wsparcia i jak zwykle muszą ocalić ludzkość.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.