Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #93

X-Force #93

X-Force #93

"Temple of Dying Sun"

Postacie
Cytat

Cannonball: "How can you guys talk with these things coming at us from every direction?"
Meltdown: "Gotta something to relieve the tension, I guess. And if you think we're chatty, you should meet Spiderman. That guy never shuts up"

Streszczenie

Władca podziemnego świata na pewnej wyspie na Pacyfiku, orientuje się iż po raz pierwszy od tysiącleci ktoś zakłocił jego spokój. Zwą go Niszczycielem i stwierdza, iż śmiertelnicy zapłacą drogo za wtargnięcie do jego królestwa. Na powierzchni wyspy X-Force walczą z wielkimi owadami, które atakują ich pragnąc użądlić. Grupa odpiera ataki, a Jesse prosi o pomoc, bowiem jego moc nie działa na nic organicznego. Mirage trafia w owady swą mocą, a Sam zaczyna krązyć w koło tworząc wir, który porywa napastników. Traci jednak siły, na szczęście czuwa ktoś kto postanawia mu pomóc. Sam czuje przypływ energii i udaje mu się pozbyć owadów, po czym pyta czy Eternale, którzy zwrócili się do nich w San Francisco mieli z tym coś wspólnego. Pojawiają się Astarte i Electryon, którzy doładowali go energią. Na pytanie czemu skoro są tak potężni potrzebują ich pomocy, oznajmiają iż choć wydają się wszechpotężni, na tej wyspie podlegają pewnym ograniczeniom. Dlatego zwrócili się do Dani Moonstar, która sama nie do końca rozumie naturę swych nowozdobytych mocy. Astarte i Electryon poprosili ją o pomoc w San Francisco, mówiąc iż tylko ona może ocalić świat. X-Force postanowili udać się wraz z nią. Wraz z Eternalami dotarli do wyspy, na której Dani wyczuła zaburzenia kwantowe. Astarte i Electryon wydawali się poruszeni. Przekazali grupie komunikatory, dzięki którym mutanci mogli się porozumiewać.


W San Francisco Domino powraca do bazy, gdzie zastaje pakującego się Sunspota. Ten wyjaśnia jej, iż grupa wyruszyła na jakąś misję, on zaś został właśnie deportowany.


Na wyspie grunt zapada się pod nogami X-Force, a spod ziemi wyrastają kryształy. Atakują ich pnącza. James w trakcie walki zastanawia się gdzie podziali się Eternale, ci powracają po chwili mówiąc iż udali się na zwiady. Prowadzą ich do odkrytej prastarej świątyni, mówiąc iż znajduje się tam silnik obcego statku, powodujący zakłócenia kwantowe. X-Force kierują się do wewnątrz, zaś spoglądający za nimi Astarte i Electryon stwierdzają iż los mutantów będzie nieistotny, gdy skończą z Moonstar, a lojalności ich zgubi. W świątyni X-Force spoglądają na dziwną konstrukcję, zastanawiając się jaka rasa mogla stworzyć olbrzymią świecącą kulę. Gdy Jesse używa swej mocy, aby wyłączyć silnik, kula zaczyna promieniować dziwną mocą. Transformuje ona ciała mutantów w inne pierwiastki, jedynie Dani wydaje się odporna. Usiłuje zniszczyć kulę, lecz jej moc zaczyna znikać. Pojawiają się Astarte i Electyon, mówiąc iż wpadła w ich pułapkę. Sprowadzili ją tutaj, wiedząc iż kula wyssie z Dani moc, którą będą mogli obrócić do własnych celów. Dani nie pojmuje jak mogła dać się nabrać, skoro telepatycznie wyczuła iż nie kłamią, mówiąc o ocaleniu świata. Zostaje ogłuszona.


W San Francisco Domino odprowadza do samochodu Sunspota, który wyjaśnia jej iż z Brazylii wytoczy władzom imigracyjnym proces. Jak ustalił z prawnikami, zajmie to pół roku, lecz zostanie oczyszczony z zarzutów i powróci do USA. Odjeżdża, a do stojącej na ulicy Domino podchodzi listonosz. Przekazuje jej adresowaną do Sama paczkę z Genoshy.


Dani odzyskuje przytomność w świątyni, a wówczas chwyta ją Niszczyciel wdzierając się do jej mózgu. Widzi całą jej przeszłość, począwszy od członkowstwa w New Mutants, poprzez walkirię w Asgardzie, aż do jej ostatniej przemiany. Obcy wyjaśnia, iż nie sądził że ludzkość tak się rozwinie. Nazywa się Ry'lor i rozbił się wieki temu na tej wyspie, gdzie znalazł schronienie. Zaprowadził pokój wśród żyjących tu plemion, a one zaczęły czcić go jak Boga. W zamian dał im technologię, lecz zdobywszy wiedzę, ludzie chcieli go zabić korzystając z radioaktywnej rudy z jego świata. Ry'lor zabił ich wszystkich i zstąpił pod ziemię. Tam pokutuje i prosi aby odeszła. Dani błaga go aby wyłączył silnik, który sprawia iż jej przyjaciele cierpią, bowiem Eternale pozbawili ją mocy, lecz Ry'lor wyjaśnia iż musi ona poznać prawdziwą naturę przemiany. Stała się przewodnikiem energii kwantowej, która może ją zneutralizować. Dani po usłyszeniu jego słów udaje się przywołać moc i dopasować jej częstotliwość do kuli. Przywraca swych przyjaciół do normalnego stanu. Ry'lor poleca jej wrócić do X-Force, bowiem zamierza naprawić silnik, tak by nikt nie mógł zakłócić już jego samotności. Dani odchodząc radzi mu aby spróbował spojrzeć na świat w inny sposób.


W innym miejscu na wyspie Arcadia i Electryon unformują Odysseusa Indigo, iż energia Mirage należy teraz do nich i mogą poznać naturę przemiany spowodowanej przez Arkadię Danville. Indigo zamierza wykorzystać ją by schwytać Ulyssesa i Arkadię, którzy zdradzili Damoklesa. Wówczas ich statek traci zasilanie. Jesse Bedlam użył swej mocy. Eternale wybiegają na zewnątrz, a Electryon atakuje swą energią. Niepodziewanie Moonstar jest w stanie obronić się przed atakiem Eternala i odpłacić mu z nawiązką. Astarte przejmuje kontrolę nad resztą X-Force, mówiąc iż nikt ze smiertelników nie może się im równać. Mirage powala jednak również ją. X-Force zastanawiają się co uczynić ze schwytanymi, gdy grunt zaczyna się trząść. Świątynia startuje, a Ry'lor oznajmia iż powraca w kosmos, aby zawrzeć pokój z rasami które podbił. Dani prosi, aby podrzucił ich do San Francisco.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.