Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #100

X-Force #100

X-Force #100

"Dark Cathedral"

Postacie
Cytat

Jesse Bedlam: "Four Dani Moonstars? I had a dream like this once... only with Hale Berry"

Streszczenie

X-Force spoglądają na stojące przed nimi w miejscu, w którym eksplodował demon 4 Dani Moonstar, pogrązone w jakimś transie. Gdy dym rozwiewa się pojawia kobieta w zbroi nazywająca siebie Królową Mieczy, oznajmiając iż zmieni ten świat w swe królestwo. Słysząc to agenci SHIELD otwierają do niej ogień, ta jednak oznajmia iż ci którzy się jej przeciwstawią, zapłacą w ten sam sposób. Energetyczne miecze trafiają agentów paraliżując ich między dwoma wymiarami. Cannonball rusza w stronę Królowej, pytając czy jest Arcadią Danville. Ta jednak trafia go energią, pomimo jego pola ochronnego, oznajmiając iż Arcadia już nie istnieje, a 4 Mirage służą jej. Na jej polecenie ruszają na X-Force, zaś Królowa zamierza rozpocząć przemianę. Znika wraz ze swą świtą w błysku energii, zaś na miejscu pozostaje Dani Moonstar pozbawiona mocy i totalnie bezsilna. Królowa pozbawiła ją mocy, zaś San Francisco wstrząsa kwantowe wyładowanie. Pośrodku miasta zaczyna powstawać katedra. X-Force decydują się wycofać do swej bazy, aby omówić sytuację. Tam Dani wyjaśnia, iż Arcadia po tym jak przejęła część jej mocy nieświadomie wskrzesiła z jej snów demona, który żył karmiąc się mocą jej i Mirage. Gdy usiłowały odebrać mu moc energia okazała się zbyt wielka i zaczęła się z nich wylewać, a następne co pamięta to siebie pozbawioną mocy leżącą na ulicy. Arcadia w jakiś sposób stała się złą Królową, ze swych dziecięcych bajek i wyimaginowanego królestwa, które Dani pamięta z jej wspomnień. Risque wyjaśnia, iż właśnie dlatego przysłał ją tu Sledge, albowiem Arcadia po zmianie w Królową kontroluje cała moc jaką dysponuje, czego nie była w stanie czynić będąc sobą. Dani dodaje, iż sama się rozpada, a jej dłoń przenika stojącą na stoliku szklankę. X-Force powracają do miejsca, gdzie powstała katedra. Z pomocą przybył im Ulysses Dragonblood, który wyjaśia iż moce Arcadii zagrażają wszystkiemu co istnieje. Władzę nad nimi przejęła wymyślona przez nią w dzieciństwie zła królowa. Dani otwiera przejście do katedry, mówiąc iż ich jedyną szansą jest odnalezienie Arcadii, z którą dzieli psychiczną więź i skontaktowanie z nią telepatycznie. Sam chce odnaleźć najpierw 4 Dani, aby przywrócić moc Mirage, by nie stawali przed Królową bezbronni. Grupa wkracza do środka.


W Nowym Jorku Robert obserwuje Marissę, dziewczynę która niedawno cudem obudziła się ze śpiączki. Gdy wpadają na siebie, dziewczyna stwierdza iż wydaje się jej znajomy. Roberto odchodzi jednak mówiąc, iż się pomyliła, wiedząc iż dawna Julianna mimo wszystko nie powróci.


W San Francisco SHIELD otoczyło katedrę i nie zamierza przepuścić Jennifer Kale, która używa swej magii aby dostać się do bydynku. Wewnątrz Mirage stwierdza, iż oddzielono ją od pozostałych. Lalka Arcadii mówi do niej, iż nie pokonają Królowej, która obiecała iż zmieni ją w człowieka. Chwilę później pojawia się smok z wyobrażeń Arcadii, Fenwick, atakując Mirage. Gdzie indziej Warpath i Risque zostają zaatakowani przez Feral. Zdumiony James widzi przed sobą dawny skład X-Force w starych uniformach - Boomer, Siryn, Sunspota, Shatterstara, Copycat, Rictora oraz Deadpoola. Terry policzkuje go, mówiąc że ich zdradził, po tym jak Stryfe i MLF zabił Cannonballa i Cable'a, a oni zniszczyli MLF i stali się poszukiwanymi terrorystami. Tymczasem Jesse i Domino zostają zaatakowani w pozdiemnej jaskinii przez Susnpta. Gdy Domino go powala, telepatycznie obezwładnia go Karma. Cannonball wyjaśnia zdumionemu Jessemu, iż wraz z Magik, Warlockiem i Wolfsbane są X-Men, zaś oni znaleźli się w Westchester. Mówiąc, iż Belasco nie zwycięży, Sam poleca Warlockowi obezwładnić Jessego. Ten używa na nim swej mocy, co sprawia iż jego dłoń dopada transmodalny wirus. Tymczasem Dani, którą Fenwick przycisną do ściany, ratuje Cable ze swym psimitarem. Oznajmia, iż przechwycił transmisje SHIELD i przybył z pomocą. Powalony smok zmienia się w Ulyssesa, który nie ma pojęcia co się dzieje. Gdzie indziej Cannonball i Meltdown znaleźli się w Instytucie Weissmana, gdzie spoglądają na leczonych kryminalistów. Są tam Benjamin Russel, Theressa Cassidy, Caliban, uwięziony przez własnego ojca Sunspot, wierzący iż przybył z przyszłości Nathan Dayspring i wreszcie oszalała po starciu z Victorem Creedem, Tabby Smith. Wszystko to nie miało nigdy miejsca, a wściekła Meltdown wypłasza lekarza bombami. Sam odkrywa na szpitalnej liście, iż Dani przetrzymywana jest w innym skrzydle, a idąc tam wraz z Tabby trafiają po chwili do sali katedralnej. Tymczasem Ulysses wyjaśnia, iż katedra jest międzywymiarową dziurą, w której zaczynają się mieszać wymiary. Wówczas pojawia się przyszła wersja X-Force, a Sam wyjaśnia iż dzieje się to z nimi od dawna przez cały czas. Nie mają już ochoty ryzykować swych żyć, czemu daje dobitnie wyraz w rozmowie z Dayspringiem. X-Force służą woli Królowej, która w ich rzeczywistości włąda Damoklesem, Hellfire, Triadą Skrulli i pokonała wszystkich wrogów mutantów. Walka z nią nie ma sensu. Dani i Cable nie mogą uwierzyć, że X-Force zmienili się w cynicznych zabójców i ruszają dalej, by odnaleźć Królową.


Ciotka Siryn ze zdumieniem widzi, iż jej siostrzenica odzyskała głos. Nie wie, że jest kontrolowana przez istotę z naszyjnika, która odlatuje z Terry ciesząc się, że istota którą posiadła, jest tak potężna.


W katedrze Sam i Tabby stają na wprost 3 Dani, spośród których jedna umieszcza w jego głowie obraz rodziny płaczącej, iż Sam ją porzucił. Gdy Tabby trafia bombą Dani z New Mutants, Dani z MLF strzałą rzuca ją wprost do portalu w którym znajdują się Risque i Warpath. Sam atakuje dani z MLF, wpadając do portalu w którym w Limbo znajdują się Domino i Jesse. Widząc nadciągającą za nim Dani-walkirię, Karma powstrzymuje ją swą mocą. W tej rzeczywistości Belasco przetworzył cały świat na Limbo, a grupa ucieszona jest przybyciem przywódcy X-Men, Cannonballa. Problem jest transmodowany Jesse, któremu postara się pomóc Magik. Wkrótce do coraz bardziej osłabionej Dani znajdującej się w towarzystwie Cable'a i Ulyssesa dociera reszta X-Force wraz ze schwytanymi 3 Dani. Mirage dotyka każdej z nich wchałaniając na powrót rozbite przez Królową osobowości. Wóczas pojawia się ona sama. Na nic zdają się słowa zebranych kierowane do Arcadii. Królowa oświadcza, iż powstała ponieważ Arcadia nie była w stanie kontrolować swych wchłoniętych od demona mocy, dlatego jej umysł przywołał kgoś, kto mógł to uczynić. Teraz nadszedł koniec X-Force, przeciwko którym rzuca ich odpowiedniki ze wszystkich światów. Rozpoczyna się bitwa, a gdy Cannonball pada, Cable rusza w stronę Królowej. Ta paraliżuje go wizją jego osoby w innych wymiarach - najemnika, tyrana połaczonego z Apocalypsem i wreszcie Nate Greya. Tymczasem do Dani znajdującej się na uboczu dociera Jennifer, wraz z Man-Thingiem, którzy przekazują jej co uczynić. Po chwili Mirage psimitarem Cable zrzuca maskę z twarzy Królowej. Obei chwytają psimitar w który wyładowują swa energię. Dani łąduje moc kwantowa, w postaci jej ostatniej osobowości, lecz Królowa nie zamierza się poddać. Dani zadaje jej cios psimitarem, aż staje się znowu Arcadią.


Man-thing i Jennifer oznajmiają, iż katedra musi zostać zniszczona. Dzięki wiedzy przekazanej przez Man-thinga Dani jest w stanie użyć do tego celu swej mocy. Grupa ucieka z rozpadającej się katedry, a wówczas okazuje się że Cable przybył z innej rzeczywistości, w której X-Force zginęli w walce z En Sabah Nurem. Pozostaje w eksplodującym budynku.


X-Force opuszczają miejsce gdzie znajdowała się katedra. Dani nie posiada już swych kwantowych mocy i stała się na powrót dawną Mirage.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.