Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #41

X-Force #41

X-Force #41

"The Fun House"

Postacie
Cytat

Cable: "Feral's gonna pick you one at time!"
Domino: "Sound like you trained her too well, doesn't it Nate?"

Streszczenie

X-Force wraz z Hidalgo wkraczają do opuszczonego budynku w Bronxie. Shatterstar przygotowuje swoje miecze zamierzając zabić zdrajczynię Feral, która porzuciła X-Force dla MLF [X-Force #28], a Cannonball przypomina mu iż nie mogą tego uczynić. Nie działają tak jak ona, nawet jeśli usiłowała swego czasu zabić Sama. Przybyli tutaj aby dowiedzieć się co naprawdę spotkało rodzinę Callasantos. Hidalgo pyta czy Thornn posiada jeszcze serce Lucii, którą znał dawno temu, gdy wychowywał się w tej dzielnicy. Thornn przedstawia swą wersję wydarzeń. Pozostawiła swą siostrę Carolinę pod opieką Marii, a gdy wróciła ta już była martwa. Nigdy nie dowiedziała się co wydarzyło się naprawde, czy spadła ze schodów, czy też została popchnięta. Nagle z ciemności wynurza się Feral porywając Hidalgo i przepadając w mroku.


Przed budynkiem Cable szaleje, słysząc iż X-Force pozwolili na porwanie Jose. Gdy emocje opadają, Siryn wznosi się w powietrze aby obserwować budynek i upewnić się, że Feral nie będzie próbowała się wymknąć. Ric zauważa, iż w razie potrzeby może zniszczyć cały dom. Wewnątrz Cannonball przebija się przez ścianę poszukując Feral. Ta właśnie pastwi się nad Hidalgo, wykrzykując w odpowiedzi na jego słowa iż pragnie jej pomóc, że chce jedynie ją zamknąć. Hidalgo przywołuje to co zaszło. Carolina spadła ze schodów. Mateo Callasantos z dachu. Matka Marii i Lucii została rozszarpana. Zaś jej konkubent stracił twarz w dosłownym tego słowa znaczeiu. Marii przed oczami staje jego obraz, gdy usiłował ją zmusić aby coś zrobiła. Wykrzykuje, iż niektórzy zasługują na śmierć, zwłaszcza po tym, co spotkało jej rodzinę, po śmierci ojca. Gdy policja pojawiała się często, lecz nie zrobiła nic.


Cable informuje Sama, iż namierzył sygnaturę Feral dwa piętra nad nimi. Lucia mówi, iż jej siostra nie zbije jeszcze Hidalgo, bowiem wykorzystuje go, pragnąc mu coś pokazać. Prawdę. Na dachach Cable i Domino czekają z wyciągniętą bronią na przybycie Feral. Dayspringowi stają w oczach obrazy z chwil, gdy Stryfe wziął jako zakładnika jego syna Tylera, zaś on postrzelił go chcąc pozbyć się odwiecznego wroga [Cable #1-2]. Tym razem nie zamierza dopuścić do niczyjej śmierci.


Cannonball, Shatterstar i Thornn odnajdują Feral i Hidalgo. Maria wykrzykuje iż nie pójdzie do więzienia, grożąc zabiciem policjanta. Lucia oznajmia, iż nie pozwoli jej uciec. Do tej pory kryła ją, jako starsza siostra, a po tym co wydarzyło się w domu, zabrała ją głęboko do tuneli, gdzie dołączyły do Morloków. Lecz nie tym razem. Lucia zawsze przerażona była domową sytuacją, pieciem matki, brutalnością jej konkubenta, lecz nie Feral. Ona chciała coś uczynić. Teraz wycofuje się z Hidalgo przez rozbite okno. Na dachu poniżej krążącej Siryn wrzuca policjanta w gołębnik, wykrzykując iż gdy byla mała tylko te ptaki jej potrzebowały. Nikt inny, nawet X-Force. Nie słucha zapewnień iż było inaczej. Thornn wyjaśnia, iż ich ojciec opuścił rodzinę, mówiąc iż ma dość czwórki dzieci i żony pijaczki. Maria pomyślała, iż to wina najmłodszych, iż się urodziły... nie wie jednak czy je zabiła. Feral wykrzykuje, iż to jej wina, bowiem pozostawiła ich pod jej opieką, a sama poszła na randkę z Hidalgo. To przez nią zginęły. Policjant oznajmia, iż nie może zapomnieć uśmiechu na twarzy Marii, gdy znaleźli zwłoki Caroliny. Podbnie gdy Mateo spadł z dachu goniąc gołębia... lecz nie mógł długo wisieć na krawędzi, bowiem był słabym dzieckiem. Wreszcie konkubent matki - usiłowa zgwałcić Lucię, zaś jej siostra zmieniła się wówczas na zawsze w Feral. Zabiła go, a obie ukryły ciało w ruinach budynku. Być może śmierć MAteo i Caroliny była wypadkiem, lecz nie mężczyzny, ani matki. Zginęła, gdy chciała pozbyć się gołębi Marii. Wówczas Feral wykrzykuje zabiła ją, tak samo jak zabije wszystkich obecnych. Skacze na Sama, lecz ten powala ją swym odrzutem. Hidalgo w zapadłej ciszy aresztuje Feral.


Dziennikarze przedstawiają oficjalną wersję wydarzeń. Feral, członkini MLF i prawdziwa zabójczyni, napadła na transport więzienny. Lecz Thornn i Hidalgo ujęli ją. Cable i Sam zastanawiają się jedynie, kto sprawił iż wydarzeni wyglądają na dzieło MLF. Nad nimi pojawia się Moonstar, mówiąc iż ona to uczyniła, a zdziwonym mężczyznom wyjaśnia iż zalezy je na prawdzie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.