Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #6

X-Force #6

X-Force #6

"Under The Gun"

Postacie
Cytat

Warpath: "Put the swords down, Shatter, now!"
Shatterstar: "But they are as much part of me as my legs or arms..."

Streszczenie

W Wenezueli w tajnej bazie MLF Stryfe w towarzystwie Zero obserwuje na ekranach graczy na mutanciej scenie. Stwierdza, iż nikt nie ma pojęcia co nadchodzi, ani też co szykuje światu Stryfe. Spogląda na podobizny Magneto i Xaviera, którzy rozegrali już swą grę, Gideona i Cable, którzy dążą do konfrontacji o czym nie mają jeszcze pojęcia, a także czasoprzestrzennych anomalii - Bishopa i Fitzroya. Nikt z nich nie ma pojęcia, iż Stryfe rozpoczyna inną grę, o najwyższą stawkę i to on będzie śmiał się ostatni. Zdejmuje z głowy swój hełm i po raz kolejny ukazuje się pod nim twarz Nathana Dayspringa.


Na Manhattanie w tunelach Morloków Toad i Masque zawierają umowę. Mortimer przekonuje przywódcę Morloków, aby mieszkający pod ziemią mutanci dołączyli do jego Bractwa Złych Mutantów. Masque ma co do tego wątpliwości, bowiem nie podoba mu się iz Toad zachowuje się jakby był lepszy od nich, a ponadto czuje że przywództwo nad Morlokami może wymknąć mu się wskutek takiego przymierza z rąk. Wątpliwości rozstrzyga jednakże kociopodobna mutantka Thornn. Chce aby gwarantem zawiązania porozumienia stało się odnalezienie i oddanie w ręce Morloków uciekinierki Feral. Toad nie mając innego wyjścia zobowiązuje się iż Bractwo schwyta członkinię X-Force, zdając sobie sprawę iż oznacza to konfrontację z całym zespołem.


W bazie X-Force Domino i Cable biorą wspólną kąpiel. Domino zastanawia się kiedy zdradzi swemu zespołowi iż całą broń kupuje od A.I.M. Dayspring ucina krótko, iż robi to jedynie dlatego, że jest ona najbardziej zbliżona parametrami do tej z którą zwykł obcować. Domino pyta kiedy Cable zdradzi wreszcie X-Force, a przynajmniej Boom Boom i Cannonballowi prawdę o swej przeszłości, oraz to kim jest naprawdę. Cable stwierdza iż jest na to jeszcze za wcześnie i ucina rozmowę na ten temat.


Niedaleko Sam i Tabitha rozmawiają w kuchni, kiedy pojawia się Feral. Boom Boom nie podoba się iż za niedawne zranienie Sama nie spotkała jej żadna kara poza ostrymi słowami Cable'a. Feral radzi jej, aby nie robiła sobie z niej wroga, lecz Tabitha jak zwykle nie potrafi powstrzymać języka. Po jej odejściu Feral stwierdza, iż Boom Boom popełniła właśnie wielki błąd.


Na zewnątrz Shatterstar i Warpath rozpoczynają na prośbę tego pierwszego walkę na poważnie, bowiem przybysz z Mojowersum uważa iż tylko w ten sposób poprawi swą formę. Siryn ma przerwać im jeśli zagalopują się za daleko. Obaj zaczynają walczyć, zadając sobie coraz mocniejsze ciosy. Wreszcie Warpath powala Shatterstara. Ten ze zdumieniem stwierdza, iż Indianin jest silniejszy niż w dniu, w którym się spotkali. Warpath przyznaje, iż wciąż ćwiczy, bowiem wypełnia go myśl o zemście. Siryn proponuje żeby już przestali, na co Warpath przystaje, bowiem walka nie jest dlań zabawą. Kiedy Shatterstar podnosi się, dostrzegają iż w lesie pojawili się Pyro i Blob, zaś ten ostatni schwytał Siryn. Byli członkowie Freedom Force stwierdzają iż dzięki informacjom Morloków nie mieli problemów z ich odnalezieniem w dawnej bazie Traska. Siryn wyrywa się z objęć Bloba, a wówczas rzuca się na niego Warpath. Shatterstar zamierza przyjść mu z pomocą, lecz łapie go Sauron i unosi w górę. Toad i Pyro ruszają pomóc Dukesowi jego konfrontacji z Proudstarem...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.